pavel9410 pavel9410 komentáře u knih

Alžběta a Essex Alžběta a Essex Lytton Strachey

Precteno v ramci vyzvy.Bavil mne dej i jazyk. Je zajimave videt, jak ruzne zakulisni pletichy fungovaly uz v te dobe.

05.04.2023 4 z 5

Oko bouře nad Downing Street Oko bouře nad Downing Street Jack Higgins

Precetl jsem diky vyzve. Cekal jsem nejakou silenou beckovou blbinu, ale nakonec se mi to docela libilo. Jo, je tam ten superhero a po nej jdou ouplne vsichni a cele je to dost pompezni, ale melo to stavu i svih.

30.03.2023 4 z 5

Druhý ostrov doktora Moreaua Druhý ostrov doktora Moreaua Brian Wilson Aldiss

Nektere knizky nestarnou, jine zas ano. Tahle je pro mne v te druhe kategorii.

17.03.2023 2 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Precteno podruhe a bavilo mne to znovu. Dik za vyzvu!

15.03.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Fajn scifi pohadka, obcas lehce polopaticke a na muj vkus prilis edukativni, ale cetlo se to dobre.

12.03.2023 3 z 5

Slovensko 30 let poté Slovensko 30 let poté Pavel Kosatík

Vyborna knizka na ziskani kontextu k tomu, co se deje i ted na Slovensku.

07.03.2023 4 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Uplne mne to pohltilo. Pribeh, styl vypraveni, postavy, realie I to, ze se dej nevysvetluje polopaticky, ale postupne se odkryvaji ruzne pohledy na vec.

04.03.2023 5 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Na konci jsem se lehce ztracel v tech propletenych dejovych liniich, ale odlozit to neslo, dokud jsem to nedocetl. Paradni detektivka!

01.02.2023 5 z 5

Macocha Macocha Petra Hůlová

Na zacatku mi delaly problemy ty ukrutne dlouhe vety pres cely odstavec, ale nakonec jsem si na ten rytmus zvykl a docela mne to vtahlo. Nakolik je to prozite a nakolik odkoukane?

25.01.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Precteno za zimni dlouhy odpolednovecer. Nejak mi neslo se od ni odtrhnout.

21.01.2023 5 z 5

Ukrajina v měřítku 1:1 Ukrajina v měřítku 1:1 Oleh Kryštopa

Dost mne tato knizka prekvapila. Reportaze, fejetony, psane jeste pred Majdanem. Mozaika pribehu, nic pribarvovaneho.

21.01.2023 5 z 5

Slovenské století Slovenské století Pavel Kosatík

Skvele napsane. Zajimava fakta, nektera mne dost prekvapila.

09.12.2022 5 z 5

Dívka, která nikomu nechyběla Dívka, která nikomu nechyběla Håkan Nesser

Precetl jsem na jeden zatah. Nakonec to bylo lehke prekvapko. Jenom mi nesedelo to opakujici se All right.

14.11.2022 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Dobre propracovana zapletka. Precteno ve dni, kdy nam nesla elektrina.

24.10.2022 5 z 5

Mánie Mánie Craig Larsen

Prislo mi, ze jsem byl porad tak nejak napred, ze slo zvraty docela predvidat. Az moc prekombinovane, postavy cernobile. Takova jednoducha potrava pro mozek, idealni oddechovka na vikend.

02.10.2022 3 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Tech poslednich par stranek, kde se vsechno vysvetlovalo vypravenim, mne prislo lehce prekombinovane, ale jinak to byl opet vytecny thriller.

21.09.2022 5 z 5

V noci je každá krev černá V noci je každá krev černá David Diop

Precteno diky ctenarske vyzve a rozhodne nelituji. Chvilku mi trvalo, nez jsem si zvykl na styl vypraveni, ale pak mne to uplne pohltilo. Situovane je to podle popisu do prvni svetove, ale klidne by to mohlo byt i z dnesni doby.

04.09.2022 5 z 5

Upír a jiné prósy Upír a jiné prósy Jan Opolský

Narazil jsem na ni nahodou - v eknihach na stazeni. Jazyk je hoooodne sroubovany, dost jsem preskakoval. Je to takovy pelmel. Cast jsou zrejme reakce na nejake tehdejsi udalosti, jine povidky jdou do historie a mytologie. Ne, neni to soubor hororu, jak jsem si myslel podle nazvu.
Dokoncil jsem ji, abych mel ctenarskou vyzvu, ale byla to dost drina.

04.09.2022 2 z 5

Dva druhy pravdy Dva druhy pravdy Michael Connelly

Ma to tah na branku a vsechny spravne ingredience Harryho detektivek. Tak trochu superhrdina, zachrance, kdyby mel netopyri masku, tak je z nej batman. Ale prave pro to mam tyhle pribehy rad.

25.08.2022 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Za mne zatim nejlepsi dil z cele serie a tesim se na dalsi.

23.08.2022 5 z 5