plamínek21 plamínek21 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ponurý a depresivní příběh se mi nečetl lehce. Přesto si myslím, že by si ho měl přečíst každý. Ten, kdo listopad a dobu před ním zažil i ten, kdo se narodil až do doby po něm. Protože svoboda není samozřejmá, je křehká a pokud ji máme, tak o ni musíme pečovat s největší láskou a úctou a bránit ji ze všech sil.

28.05.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Otřesný a neuvěřitelně silný příběh jednoho lidského osudu a zmaru, kdy autorka natolik autenticky vtahuje čtenáře do děje, že jsem až s Cácorou cítila jehličí.
A co mne opravdu nesmírně štve, je mediální přetřásání spisovatelčina údajného plagiátorství, které prozrazuje celou pointu a odkrývá tvář "Lesa". A které se ke mně bohužel dostalo dříve než román. Z toho mi bylo opravdu moc smutno.

30.05.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Máma, táta a syn a také trauma, které prožili a které se postupně přeskládává a ničí životy všech aktérů dlouhé desítky let. Pokud vyhledáváte i nelehkou četbu v tomto případě o utrpení, vině a trestu, ale i katarzi, nenechte si toto dílo rozhodně ujít.
Já jsem knihu nedokázala odložit a z precizní práce autorky jsem jednoduše řečeno nadšená.

09.01.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Čtivá, svižná a nápaditá detektivka, která se mi dostala do ruky úplnou náhodou pro mne byla překvapením. Příjemným. Normálně za 4 hvězdy a tady pátou hvězdičku přidávám jako obdiv k mladičké autorce. Tleskám a doporučuji :-)

18.05.2022 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

K slepému rameni a mokřadům řeky Dyje přivádí Bergmana vyšetřování dvou vražd a jedné starší, nevyřešené, která s nimi možná souvisí. Přidanou hodnotou je překrásný popis místní fauny a flóry a nad vším se vznáší štiplavá vůně medvědího česneku. Prima počtení do jarních dnů.

07.05.2023 5 z 5

Když mi bylo 9 let dostala jsem pod stromeček tuhle knížku. Zrzavou divošku jsem milovala, obdivovala, prožívala jsem s ní všechno naplno - jak to jen děti dokáží. Mnohokrát ohmatanou knihu jsem pak po letech četla svým dětem, které si ji zamilovaly stejně jako tenkrát já. A dnes po 43 letech jsem Pipinku našla v knihovně a s úsměvem ji prolistovala. Obrázky jsou pořád stejné, smála jsem se panu Nelsonovi, vzpomněla si na Fridolína s harmonikou. Doba je šílená a knížka je pořád stejně nádherná.....hravost, lehkost, legrace, víra v dobro, přátelství a láska. Nutné si připomínat, že stále v nás jsou....Díky, paní Astrid !

18.05.2022 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Čím dál lepší je tato mladinká autorka, která mne baví víc a víc. V tomto románu komisařka Laura řeší násilnou smrt celé jedné rodiny, zároveň se Lauřin a Adamův příběh uzavírá. Vraždilo se pro peníze nebo z vášně ? Spisovatelka píše poutavě a vyzrále a četbu jsem si opravdu užila. Za mne jednoznačné doporučení.

11.04.2023 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Máte rádi "Na východ od ráje" ? (miluji tu knihu). Líbí se vám román "Všichni lidé bratry jsou" ? (miluji na druhou). Pokud zní odpověď ano, pak si přečtěte "Království". Teplé oblečení, zásoby jídla, pevné nervy a temná severská jízda může začít. Jen pozor cestou na Kozí zatáčku !

14.01.2021 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Této skvělé knize dám plný počet - jinak to ani nejde. Vybroušený styl, psychologicky propracované charaktery postav, zajímavý příběh a hlavně :-) - diriguje můj oblíbený Joseph.

03.02.2020 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Že má Diane velký vypravěčský talent je nesporné. Americký Jih, 60. léta minulého století, vůně tabákových plantáží, dvě silné hrdinky a eugenický program jsou kulisy jejího nového románu.
Přečteno za chvíli, otázky k zamyšlení jistě přetrvají déle.

03.10.2019 4 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Nadšení, dojetí, smutek, ale také radost, že existují takoví mistři slova, příběhu.
Ne... tady nestačí ani slova ani pět pochvalných hvězdiček.

20.04.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Hollywoodská limonáda ala Jackie Collins. Po pravdě vůbec nechápu, proč je kolem knihy takový wow humbuk.

21.03.2023 3 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Poklidná, po úvodní bouři tiše a pomalu plynoucí detektivka. Perfektně řemeslně napsaná, jak už jsme ostatně u autorky zvyklí.
Vyšetřovatelka Maria a "vetešník" August jsou fajn a už teď se těším na jejich další příběh.
Do podzimních plýskanic skvělá volba.

22.11.2022 5 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

Díky za tuhle knížku - ryzí závan krásných a divokých osmdesátek a devadesátek. Jo jo, takhle jsme si žili....
Každý den, když se vracím z práce, projíždím kolem domu, kde tehdy žil František Sahula a odtud je to už jen pár desítek metrů k bývalé legendární hospodě "Na staré kovárně" (teď je tam nějaká hogo fogo restaurace). Často se mne zmocní nostalgie a někdy si potichu šeptám "na kovárně, na kovárně, na kovárně" - to byl nářez :-)

26.05.2021 5 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Začátek slibný, záhy rozpačitost a pak už se to ubíralo vyloženě špatně. Příběh velmi nereálný. Určitě nedoporučím.

21.02.2021 2 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Slibná anotace se bohužel neproměnila ve čtenářský zážitek. Příběh se velmi záhy překlopí do předvídatelné a zároveň nevěrohodné nudy, což je velká škoda, protože se z nápadu dalo mnohé vytřískat.
V zásadě je četba ztrátou času - jen je mi líto, že se autorka s psaním mordovala celých 6 let :-(

02.12.2020 2 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Viola má ráda Viliama. Viliam má rád Violu. Ema nemá ráda nikoho. Ema má autismus. Komorní příběh ze současnosti o jedné rodině, o tom, že nestačí mít rád nebo nerad. O touhách, potřebách, očekáváních, toleranci, lásce, pochopení, o každodennosti a statečnosti. Určitě doporučuji.

20.03.2020 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Inteligentní, rafinovaná detektivka, která rychle vtáhne do děje. Poctivá kompozice, dva solitéři coby vyšetřovatelé, které jsem si oblíbila. Co dodat ? Snad jen doporučit k přečtení.

15.07.2019 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Neotřelý, originální námět, velmi čtivě napsané. Co víc si přát ?

18.04.2021

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Notně přitažené za vlasy, trochu praštěné a překombinované, jakoby tam autorka měla potřebu narvat všechno možné patologické. Čtivé, krátké kapitoly, ale žádný zázrak tedy.....

13.11.2023 3 z 5