rumova_kulicka Online rumova_kulicka komentáře u knih

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Předchozí dvě knihy v sobě měly něco, co mě bavilo, ale tato byla šílená nuda. A to se tam přitom objevuje spousta různých témat - katastr, indiáni, Špicberky, reprodukční klinika, vesnické poměry... Jen to všechno spojuje příšerně nudný hlavní hrdina a jeho protivná manželka se zdviženým malíčkem a všechno se omílá stokrát dokola. Knihu jsem dočetla, ale jen proto, že jsem si ji koupila. Jak někdo dříve zmínil, chyběl tam tah na branku. Za mě to bylo dost nemastné neslané, bohužel.

14.09.2023 2 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Poprvé jsem sáhla po audioknize a asi to byla chyba. Pan Šťastný čte skvěle, ale strašně mě iritovaly přímé řeči ženských postav v dějové lince "předtím". Vlastně celá tahle linka mě štvala. Neskutečné množství mrtvých při bombových útocích bylo i na mě, protřelého detektivkáře, až moc.
Možná to ale mělo vyšší záměr, a to upozornit na problematiku znásilnění, jak je zmíněno v komentáři pode mnou.
Každopádně jak to je s pachatelem mi tak nějak bylo jasné od samého počátku, takže ani žádný wow efekt se nekonal.

30.08.2023 3 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Myslela jsem, že ve mně kniha zanechá víc. Bohužel ohromné množství postav a jmen a neustálé skákání z postav a v čase mi nesedělo. Toho eko-bio šílenství mi tam přišlo až moc. Čekala jsem, že v knize bude více samotného soužití Anny a Very. Že to bude víc podobné Starým odrůdám nebo Třem jablkám spadlým z nebe. Ale možná jsme jen nebyla v tom správném rozpoložení...

02.08.2023 3 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Trochu bláznivé, trochu dojemné a k zamyšlení. Četlo se to dobře, ale Vířivka se mi líbila trochu víc.

18.07.2023 3 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Katarína Gillerová

Sáhla jsem po této knize hned po Jestli mi uvěříš, která se mi líbila. Zápletka a zvraty dobrý, četlo se to dobře. Přišlo mi ale, že hlavní hrdinka řešila všechny okolo, ale o ní samotné to skoro nebylo.

03.07.2023 3 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Kniha se četla rychle, ale ničím nevybočovala z celé řady psychothrillerů, které nám jsou servírovány. Prostě průměr.

03.07.2023 3 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Kniha se četla dobře, odsejpala, zvládnout se dá za večer. Fajn bylo střídání časových linek, kdy se postupně příběh rozplétá. Konec ale byl až moc nereálný a přeslazený.

17.03.2023 3 z 5

Americké prázdniny Americké prázdniny Jiří Fišar

Cestopisy miluju a vždy o daných místech při čtení sním. Tentokrát jsem ale vzpomínala na své vlastní cesty, které jsem absolvovala prakticky po těch stejných místech. Měla jsem úplně stejné pocity jako autor, ta rozhlehlost krajiny člověka ohromí a posadí na zadek.

Kniha se čte moc dobře, je oživená přímou řečí s rodinou, doplněna krásnými velkými fotografiemi a na konci každé kapitoly najdete informace k jednotlivým národním parkům a tipy, co navštívit a jak se tam dostat. Kdo rádi poznáváte daleké kraje, ať už na papíře nebo v reálu, neváhejte :-)

Průpovídka číňanky s medvědem mě pobavila, mám podobné zkušenosti :-D

29.07.2022 4 z 5

Transsibiřská magistrála aneb S pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři Transsibiřská magistrála aneb S pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři Beer With Travel

I když tam toho piva bylo dost, tak mi to nevadilo. Dala bych si s klukama taky. Oceňuji mnoho reálií, humor i krásné fotky, ale celkově bych knihu zařadila mezi průměrné cestopisy.

31.01.2022 3 z 5

Hory a nekonečno Hory a nekonečno Viktorka Hlaváčková

Moje už x-tá cestovatelská kniha, ale stále chovám neskutečný obdiv ke všem, kteří mají odvahu do toho jít a hltám každou stránku. Viktorčinu knihu řadím mezi ty povedenější, je plná krásných myšlenek, se kterými souzním. A oceňuji, že se podělila i o milostný příběh. Myslím, že i to k tomu patří.

26.01.2022 4 z 5

10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou Jan Rendl

Toto pokračování Jendova putování mě bavilo ještě víc, než předchozí kniha. Asi, že už jsem si na jeho styl zvykla. Respekt před tím, co zvládl. Opět oceňuji fakta, která nám předložil a jazykovou úroveň knihy. Super jsou i průběžné fotky, že nemusí člověk listovat. A na závěr jsem zjistila, že bude další kniha, takže paráda :-)

06.01.2022 5 z 5

Vražda na Den matek Vražda na Den matek Lee Harris (p)

Po vraždě na den otců, která mě příliš nebavila, jsem si říkala že to je super zápletka. Tak do půlky knihy mě to bavilo, ale pak to zase sklouzlo k velkému přemítání kdo s kým a proč. Pořád si stojím za svým pojmenováním "naivní detektivka", protože si jinak nedovedu vysvětlit, že se s Chris každý baví, všechno ji poví, dokonce i to, že někoho zabil...

18.10.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Pro mě čtvrtý díl autorky a bohužel za mě nejslabší. Fotografování je můj koníček, Japonsko mě taky baví, líbí se mi provázanost postav jednotlivých dílů, ale tentokrát mi to přišlo opravdu jen o pitvání se ve vztahu těch dvou hlavních hrdinů na úrovní teenegerů.

07.09.2021 3 z 5

Vražda na mexický svátek Vražda na mexický svátek Lee Harris (p)

Mám tuto sérii ráda. Říkám tomu naivní detektivka. Člověk nesmí moc přemýšlet nad tím, jak moc je reálné, že všichni s Chris spolupracují, všechno ji řeknou i po 20 letech...apod. Ale čtivost se nedá knihám upřít. A že jednou někde netečou potoky krve a nelítají končetiny vzduchem, je taky fajn.

01.09.2021 4 z 5

Sousedka ze Skalistých hor Sousedka ze Skalistých hor Blanka Solařová-Calibaba

Mno, po přečtení Šílené Češky jsem si říkala, že bych se koukla i na další autorčinu knihu. Ale z tohoto počinu jsem teda mírně v rozpacích. Některé hlody mě pobavily, jako příspěvky na sociální sítě asi dobré, ale takhle vcelku to na mě moc velký dojem neudělalo...

10.08.2021 2 z 5

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Shodou náhod jsem těsně po přečtení viděla Martina v televizním rozhovoru, takže jsem si k tomu zábavnému čtení mohla dosadit i jeden obličej :-) Knihy by mohly být i více obsáhlé, čtou se dobře...

01.07.2021 3 z 5

Ako som vozil Nórov 2 Ako som vozil Nórov 2 Ondrej Sokol

Super super super! Ještě lepší než první díl. Jedinou vadou knihy je, že už nemá pokračování :-))) Autorovy hlášky nemají chybu a popis norské krajiny láká k návštěvě.

02.02.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Ctrl+C Ctrl+V komentář pode mnou. Jako jo, četlo se to dobře a vzhledem k tomu, že jsem Ordinacemi apod. nepolíbená, tak pro mě lékařské téma bylo neotřelé. Ale ty vztahové věci mě až iritovaly. Jak vždycky přečtenou knihu doporučuji hned dál, tak tentokrát nebudu.

26.01.2021 3 z 5

Zajímavá a záhadná místa na Moravě a ve Slezsku Zajímavá a záhadná místa na Moravě a ve Slezsku Jiří Glet

To byla ale fuška se tím prokousat. Čekala jsem něco jiného, nějaké napětí, zajímavé příběhy, které nalákají. Je to více méně jen popisný seznam....

21.01.2021 3 z 5

Vražda v den svatého Valentýna Vražda v den svatého Valentýna Lee Harris (p)

Tento díl řadím k těm zajímavějším. Ale to nízkotučné mléko a odmítání čaje je fakt k smíchu...

22.07.2020 4 z 5