šneki šneki komentáře u knih

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Trošku mi tam chyběl ten "waau" faktor, hlavní odhalení jsem začala tušit už dřív... A ty chyby tomu taky uškodily, ale příběh je dobře napsaný a už se těším na další díl.
Jo a taky jsem ráda, že se v knížce ta romance tolik neřeší... I když když už tam je, tak by se jí nějaký ten odstaveček věnovat mohl ;)

30.04.2016 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Komentář obsahuje SPOILERY

Všechny malé zázraky... Škoda, že se nekonaly. Nebo snad ano?
Dala bych i 5*, ale asi jsem se prostě nedokázala dostat do Finchovy hlavy a tudíž jsem se nemohla zbavit dojmu, že je to prostě sobec.

26.04.2016 4 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Nevím, jestli to je tím, že jsem knížku četla až po Vánocích nebo už na mě prostě tyhle horory nefungují... Přitom příběhy z temného tunely se mi velmi líbily! Začala jsem se trochu bát až u 3 povídky, což byla skoro polovina knížky, ale stejně mi ty příbéhy přišly všechny na jedno brdo. Chtěla jsem jí dát 3* ale pak jsem viděla, že jsem je dala Černé lodi, která se mi taky tolik nelíbila, ale bála jsem se přece jenom více.

27.02.2016 2 z 5

Pan Mumla Pan Mumla Barry Hutchison

Původní komentář mého desetiletého já najdete níž.
Když nebylo, co číst, tak jsem vzala do ruky jednu z mých oblíbených knížek z mladších let. Při opětovném čtení jsem se divila, že se celá odehrává v jednom večeru a že je tam hlavně akce a boj, což je něco, co momentálně vůbec nemusím. Nyní bych dala 3* za hezky vymyšlený svět, ale nechávám své nadšené dětské hodnocení :)

Naprosto super bombová knížka! Ten děj mě úplně pohltil, přečetla jsem to za jeden den! Dostala jsem ji k vánocůc společně s druhým dílem a moc se na Hadrovou Maggie těším! Doufám že bude stejně strašidelná jako Pan Mumla!

30.12.2011 4 z 5

Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Alan MacDonald

Ten tlustý Jindřich VIII

24.08.2011 2 z 5

Nejlepší Nejsrašidelnější zkrátka NEJ

24.08.2011 4 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Knížka se mi velice líbila

24.08.2011 3 z 5

Mach a Šebestová na prázdninách Mach a Šebestová na prázdninách Miloš Macourek

Líbí se mi hlavně kapitola o džungli

24.08.2011 2 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Chtěla jsem číst mnohem dříve, ale nakonec jsem na ni nahodně narazila v Levných knihách. Je rozhodně poznat, že je určena pro mladší ročníky, ale stejně mě trochu překvapila některá témata. Celkově ale zápletka nebyla nic světoborného a forma dopisů vězňovi mohla být trochu lépe využita.

14.07.2023 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Bylo to fajn, ale doufám , že další knížky mě odloví více.... Postavy fajn, jen příběhově to prostě nebylo úplně dotažené.

09.04.2023 3 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Po druhém přečtení stále skvělé. Chování některých postav mi úplně nejde po chuti (totiž že i po několika tisícech let se lidstvo nedokázalo odpoutat od náboženství, konkrétně od přespříliš upjatého katolictví) a srovnávat se s tím, že Ender je už dospělý je trochu těžké, ale tahle kniha už se vydává docela jiným směrem něž první díl a rozhodně stojí za přečtení.

09.04.2023

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Velmi zajímavá knížka, postavy propracované a příběh byl docela obsáhlý i přes relativně krátkou délku. Škoda, že jsem se do toho nemohla více zažrat kvůli škole, takže pomyslných 3,5*.

25.06.2022 4 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Rozhodně neočekávejte epický příběh, je to spíš takový náhled do života 2 lidí. Charaktery zajímavé a určitě vás kniha dovede k zamyšlení nad svými vztahy, když ji necháte. Konec se mi ale moc nelíbil - chápu jak to autorka zamýšlela, ale něco tomu prostě chybělo.

29.01.2022 3 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Nehodnotím, neboť jsem technicky vzato nedočetla. Sice mi zbývalo jen 30 stránek, ale jakmile jsem se rozhodla, že si dám pauzu a zkusím něco jiného, tak už jsem se nevrátila. Sonda do života svůdníka Valmonta byla zajímavá a některé zápletky bych skutečně nedokázala vymyslet, ale stejně mi chvílemi nešlo na mysl, že si dívky/dámy nakonec získal. Částečně bych asi vinila i jazyk, přece jenom to není úplně jednoduché čtení.

14.01.2022

Deník z Wu-chanu Deník z Wu-chanu Fang Fang

Zajímavý pohled do dění ve Wu-chanu na začátku pandemie, bohužel jak už jiní psali - hodně opakování a vlastně strašně málo informací.

17.09.2021 3 z 5

Enigmatické variace Enigmatické variace André Aciman

Horší než Dej mi své jméno, které má samo dost odpůrců... Neřekla bych, že kniha je úplně špatná, ale žádná z postav mi moc k srdci nepřirostla a Acimanův jazyk se taky brzo okouká.

18.07.2021 2 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Bardugo má skvělou představivost a svět univerzitních spolků mě takřka okamžitě zaujal. Co mě lehce mátlo byla jména, která mi moc neseděla k praktikám jednotlivých spolků a taky jsem si pořád myslela, že je to standalone, takže jsem ke konci byla docela vyjukaná. Jinak solidní postavy i zápletka a jsem zvědavá na další díl. (Pozn - čtano v aj)

18.07.2021 4 z 5

Vetešník Vetešník Jess Kidd

Celkem fajn oddechovka, zajímavá zápletka i postavy, ale nic víc.

10.04.2021 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Jako Kulti, ale poměrně lépe stravitelná, hlavně díky své délce. Občas docela cringe momenty, ale jako oddechovka která vás nakopne je to tak akorát.

18.01.2021 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Skvělá oddechovka, která zase není až tak úplně blbá, proto 4*. Většina knihy je sice romantika/erotika, ale prostředí je tak krásně idealistický, že vám nedá než zapřemýšlet, jak by bylo fajn žít v takovém světě.

25.10.2020 4 z 5