tabaluga tabaluga komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásná kniha, jestli se vůbec dá říci o knize, která má takové těžké téma, že je krásná. Příběh naděje, lásky, marnivosti... Tento příběh nebyl ani tak o smrti, ale o touze žít.... Nevím, co je horší, zda když člověk ví, že umře a může se se svými blízkými rozloučit, nebo naopak a smrt je v podstatě vliv náhody. Bohužel nic není černobílé..

26.09.2020 5 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Knih s touto tematikou už jsem několik přečetla, a musím napsat, že i když byla kniha psana trochu jiným způsobem, byla jsem zaujatá příběhem. Je vidět, že pan spisovatel této knize věnoval spoustu času, už jenom vyhledanych zdrojů a informací. Smekám.. Doporučuji někomu, kdo netouží pouze po romanovem zpracování, kde všechno dobře končí, ale i těm, kteří mají rádi fakta.. Samotní hrdinové měli nezdolneho ducha a to je to, co jim nakonec zachránilo život..

24.06.2020 5 z 5

Životní osudy Edity Polachove od mládí az do stáří. V knize popisuje dobu před válkou, za války a po válce. Neměla na růžích ustláno, a já ji obdivuji za to, co vsechno dokázala snést. Hodně mne překvapil život v Jeruzalémě v kibucu, o těchto zařízeních jsem toho ještě moc nečetla, ale myslím, že pro mne by takové uspořádání nebylo. Jedná se o životopisný román psaný zajímavou formou.

17.02.2020 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Jedná se o moji první knihu od autora a musim rici, že kniha se mi líbila. Nemám srovnání s jiným autorovym dílem, ale musím uznat, že zde si opravdu vyhrál s psychikou člověka..

31.12.2019 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Kniha se mi moc nelíbila, z Mojmíra jsem měla pocit, že je velmi sebestredny a myslí jenom na sebe a co je pro něj důležité... jeho žena se mi naopak libila. Nacházela spoustu nových podnětů, které ji dokázaly naplňovat. Ale jinak se mi to četlo špatně, jelikož jsem se často ztrácela, v jakém čase se příběh vypráví (přítomnost,minulost) a moc jsem nepochopila, proč hlavní vypravecka s nimi žije v jedné domácnosti...

21.06.2019 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Byla jsem knihou naprosto pohlcena. Četla jsem ji jedním dechem a rozuzlení mne tedy dostalo. Byla to tedy pravda nebo fikce? Nechtělo se mi věřit tomu, že by Verity byla toho všeho schopná...

14.01.2024 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Nemůžu říci, že by kniha byla vyloženě špatná, jen ne to pro mne nemělo wow efekt, který by mne přikoval do židle a nepustil, dokud to nepřečtu. Ale osudy Dawn, Briana, Meret, Wyatta a Win mne velmi zasáhli, je to vlastně o tom, co může způsobit naše rozhodnutí a jakým směrem se bude ubírat náš život. O to víc si nyní dám pozor, když se budu rozhodovat v otázkách, které neovlivní jenom mne, ale i mé děti potažmo celou rodinu. Možná to bylo poselstvím této knihy.

02.06.2023 3 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

No tak to byl nářez a ten konec, naprosto nečekané.. Kniha byla napínavá, děj měl spád, rozuzlení pro mne nepředvídatelné. Doporučuji

19.10.2022 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Osud Feyre nabírá na obrátkách.. Ten Tamlin se tedy vybarvil zato Rhyse jsem si oblíbila. No vrham se na třetí díl a pro mne opravdu odpočinkové čtení plné akce a zvratů. :-)

05.11.2021 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Osud léčitele Mikoláška byl pro mne velmi zajímavý, dokonce jsem o této osobnosti naší minulosti ani nevěděla:-) jen pro mne to bylo takové méně propracované... Možná, kdyby první vznikla kniha a až poté film bylo by to zpracované lépe. Jen škoda těch fabulací, jeho život byl natolik zajímavý, že vykonstruováním jeho některých životních eskapád ztrácí příběh na autentičnosti.

14.08.2021 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Napínavé téma, napojené na původní trilogii. Lisbeth zde byla líčena jako nadpřirozená bytost a to u svých hrdinů nemám moc ráda, takže za to strhavám hvězdičku:-) ale nebyla to pro mne žádná wow kniha...budu již čekat na poslední díl a na všechna rozuzlení..

05.07.2021 4 z 5

Tento díl se mi opravdu líbil, začátek tedy nic moc, slevu konce jsem se opravdu nasmala:-) pád ze schodů, hrobka... Tento díl měl aspoň nějaký spád:-D

18.12.2020 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kniha mne nadchla hlavně svým poselstvím.. co všechno v člověku může probudit věta ve smyslu "zemřete během pár dnů". Myslím, že to dokáže vlít život do žil nejednomu člověku. Je to taky o nalezení sebe sama a boji proti depresi..

10.01.2020 4 z 5

Paní Boleynová Paní Boleynová Brandy Purdy

Život na dvoře krále Jindřicha VIII v rozmezi několika let, kdy se po jeho boku na trůnu vystřídalo pět žen. Největší část knihy byla věnována Anne Boleyn. Kniha byla vypravena z pohledu švagrové Jane, která milovala svého muze (královnin bratr), ale bohužel její láska nebyla opetovana.. Jane nebyla sympatická, ale její pocity se daly chápat. Bylo to ctive, ale z mého pohledu tomu něco chybělo...

11.10.2019 4 z 5

Velmi modré oči Velmi modré oči Toni Morrison

Bylo to pro mne strašně těžké čtení, nechtěla jsem si ani domýšlet to, co nám spisovatelka v knížce predhazuje...Holčička Pecola, která trpí nedostatkem lásky ze strany svých rodičů a její život v období, kdy byly stále ještě pocitovany předsudky bílých vůči černochům. Za mne trochu depresivní čtení, i když psané krásnou formou..

07.09.2019 4 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Seriál jsem neviděla, ale kniha byla zajímavě napsaná, kdy se hodně střídala nějaká akce.. budu si muset seriál pustit, jelikož dějově to opravdu nemělo chybu. Musím říci, že v knize mi chyběla taková propracovanost. Postavy byly nevykreslene, neměly pořádnou hloubku a to mi pak připadá kniha nereálná, v podstatě jako když se dívám na televizi a není moc možností nad tím uvažovat..další knihy od autora zřejmě číst nebudu i když námět se zdá být velmi zajímavý..

03.08.2019 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Autorkou knihy čtu opravdu ráda, ale toto mi moc nesedlo...občas jsem se v tom ztratila. První polovina knihy jsem se do čtení téměř nutila, do té doby než se objevila láska hlavní hrdinky...dejove nevýznamné, dokonce ani happy end se z mého pohledu nekonal, ale stylisticky hezky psané... člověk si zase aspoň trochu obohatil slovní zásobu..

23.07.2019 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha vypráví o třech pritelkynich přičemž každá z nich má svá tajemství a starosti. Rozuzlení knihy bylo zajímavé a vůbec by mne to na začátku knihy nenapadlo. Styl psaní autorky mi vyhovuje..

19.06.2019 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Knihy od této autorky mám opravdu rada. Jsou velmi ctive a vždy hltam každou stránku. Příběh Sarah, která v knize přišla o všechny jistoty,co měla, byl velmi emotivni. Ve svém věku dokázala překonat spoustu překážek. Když si vzpomenu, co v jejím věku jsem zvládla já....jediné, co mi nevyhovalo byl text psaný francouzsky asi to mělo dotvořit atmosféru, ale na mne to působilo v knize rusive a nejsem takový ten čtenář, co si to jde překládat...

22.05.2019 4 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Konečně jsem to dočetla...nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila,ale...Příběh z druhé světové války se mi líbil moc, ta doba musela být strašná. Nikdo nevěděl komu může věřit a vlastně ani přátelům se plně věřit nedalo. Příběh pani Bo byl na můj vkus až moc akční, kdy všechny nepřátele Bo kosila, jak nějaká supermanka. Chápu, že mela výcvik, ale už dvacet let dělala něco jiného a vek je neúprosný i když se člověk udrzuje , takže v tom mi to přišlo trochu nerealne. Spojení obou dějových linek mi přišlo nakonec dost urychlené. Nakonec mne mile prekvapilo, že takovou knihu dokáže sepsat i český autor...

07.03.2019 3 z 5