Terez25 Terez25 komentáře u knih

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Konec opravdu stál za to. Co se týče knihy jako takové, opět není o čem. :-)
Tim Weaver je můj nový oblíbený autor a David Raker je skvělá postava. Výborně vykonstruovaný příběh, ostatně jako všechny, které jsem doposud v této sérii četla. Čeká mě "Bez slitování"...

15.08.2018 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Fajn knížka, avšak nebyla to taková pecka, jakou jsem od začátku čekala. Brzy si na knihu nejspíš ani nevzpomenu, ale bylo to příjemné čtení s fajn postavami.

26.07.2018 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Fajn čtení, Tim Weaver má veliký potenciál, líbí se mi jeho styl a moc jsem si oblíbila postavu Davida Rakera. Už se moc těším na další díl.

19.07.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tim Weaver je skvělý vypravěč a jeho Davida Rakera si oblíbíte už od prvních vět. Výborná detektivka, v čele s netradičním hlavním hrdinou a zajímavou zápletkou. Ihned sahám po dalším díle.

28.06.2018 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Musím přiznat, že kniha je podle mě o něco slabší, než film. Ale protože animák miluju, tak nelze jinak, než 5. :-)

25.06.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Ze začátku se tváří jako obyčejný román pro ženy, ale postupně se prokoušete k psycho-románu. Postavy jsou zajímavě vykreslené a o zvraty tu taky není nouze. Doporučuji.

19.06.2018 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Je vidět, že Graham Masterton se toho opravdu nebojí a čtenáři zcela samozřejmě předhazuje nejen velice kontroverzní téma zneužívání dětí církví, ale také se vyžívá v brutalitě. Na papíře toho snesu hodně, ale občas jsem si říkala, jestli tohle už není trochu moc a jestli autorovi nejde spíše o to čtenáře co nejvíce a za každou cenu šokovat... Jinak ale dávám 4 hvězdy, protože to určitě není špatná detektivka, četla se dobře a komisařka Maguirová je fajn postava.

17.06.2018 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Dobrá detektivka, v čele s příjemnou postavou komisařky, ale trochu jsem se ztrácela ve jménech a abych se přiznala, na konci jsem tak úplně nepochopila, kdo byl vlastně vrah. Jinak ale prostředí deštivého Irska a městečko opředeno dávnými legendami se mi velmi líbilo.
Jsem zvědavá na druhý díl...

11.06.2018 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Pátý díl této skvělé série a Angela Marsons stále neztrácí dech. Kim Stone je snad můj nejoblíbenější literární detektiv vůbec. Doufám, že Pokrevní pouta tuto sérii neuzavřela a že budou další případy, kde se setkáme s Kim, Bryantem a s Alex.

08.06.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kniha, ze které jsem měla pořádně zamotanou hlavu. Četla se s lehkostí, děj byl zajímavý, ale to rozuzlení na konci... nějak nevím, jak se k tomu postavit. Je škoda, že se to tak rychle utlo, klidně tomu mohlo být věnováno ještě pár stránek navíc. A také (MŮŽE BÝT SPOILER) mě trochu zklamalo, jak se to nakonec s Isakem vyvrbilo. Škoda, pevně jsem věřila, že je to znovunalezený Billy.
Anders de la Motte je ale určitě talent a jen u jedné přečtené knihy nezůstanu.

01.06.2018 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Skvělé čtení, má první kniha od Ursuly Poznanski. Přečetla jsem ji během jednoho dne a jedním dechem. Přesně takové krimi mám moc ráda. A musím přiznat, že s vrahem jsem byla do poslední chvíle uplně vedle. Hlavní postavy Florina a Beatrice byly velmi sympatické a od začátku jsem jim držela palce. Určitě si přečtu i další knihy z tého série.

17.05.2018 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od autorky. Kniha je napsaná čtivě a svižným tempem. Ale zjistila jsem, že i když jsem ji dočetla teprve před dvěma dny, vlastně jsem ji už úplně vypustila z hlavy a ani si na ni nevzpomněla. Četla se dobře, ale pro mě zapadne do průměru.

17.05.2018 3 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Právě jsem dočetla druhý díl Cizinky. Uf a že mi to dalo... Upřímně řečeno se mi Vážka v jantaru líbila o chlup míň, než Cizinka. Bylo to možná tím, že zde bylo příliš obšírného popisování politické situace a historických faktů (i když to asi do historického románu patří). Postupně jsem se v postavách náčelníků klanů, princů a Jejich Výsostí ztratila. Ovšem napínavý konec ve mě opět rozhořel plamínek zvědavosti a touhy, co bude dál! :-)
Nicméně už na mě čeká Mořeplavec... Plný počet však této překrásné sérii knih prostě patří a Jamieho a Claire prostě nejde nemilovat. :-))

20.04.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Není co dodat...
Nelze nemilovat. :-)

17.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se mi velmi líbila. Silný příběh a citlivé téma války a holocaustu, což já můžu a velice mě zajímá. V podstatě nečtu české autory, ale Alena Mornštajnová mi dokázala, že i česká literatura může mít světovou úroveň.
Díky za tuto knihu! Rozhodně doporučuji.

03.03.2018 5 z 5

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Velice emocionální a silný příběh. V každém případě stojí za přečtení.

30.01.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Miluju případy Kim Stone. Již 4. díl této série a opět brilantní. Angela Marsons mě zatím rozhodně nezklamala a doufám, že brzy přijdou další knihy. Doporučuji.

29.01.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Pro mě velice nezáživné čtení, vůbec jsem se nedokázala začíst. Většinou, když sáhnu po knize v edici Světový bestseller, zklamaná nejsem. Tady to bohužel bylo naopak.

02.01.2018 2 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Musím říct, že mě Šeptající dívka nijak zvlášť nenadchla. Místy se příběh velmi zajímavě zaplétal, ale výsledek pro mě skončil zcela nevyužitým potenciálem. Zkrátka jsem od tak zajímavého námětu a krapet "přepepřené" anotace čekala mnohem víc. Škoda.

03.11.2017 3 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Krásná kniha, přečtenou jsem ji měla za dva dny. Děj mě okamžitě vtáhl a nechtělo se mi přestávat číst. Po přečtení mi bylo jasné, že to bude perfektní dárek pro mojí mamku k Vánocům. :-)

01.11.2017 5 z 5