TerryDee TerryDee komentáře u knih

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Severskou mytologii jsem tolik neznala. Na školách se především mluví o řecké či římské. Takže jsem ráda, že díky této knize jsem si rozšířila obzory.
A jako marvelovský fanoušek jsem to prostě musela přečíst. Protože mě to utvrdilo v tom, že Loki je nejlepší Bůh ze všech. Loki je miláček.

15.08.2018 5 z 5

Pozoruhodná dobrodružství slečny Alethey Darcyové Pozoruhodná dobrodružství slečny Alethey Darcyové Elizabeth Aston

Jsem ráda, že jsem se dostala k této knize, protože jsem ji sháněla opravdu hodně hodně dlouho. Takže spokojený tvor.
Musím říct, že to bylo velmi milé počtení. Knihy od Elizabeth Astonové mám doopravdy ráda. A její svět volně navazující na svět Pýchy a předsudku od Jane Austenové mě prostě baví. Díky ní jsem zase mohla zavítat do Anglie a sledovat peripetie našich postat, a to zejména dcer pana Darcyho.

03.07.2018 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

I tenhle díl se četl celkem v pohodě. Příběhově to bylo zajímavé. Především ta část při cestě do As Alty a následně v Malém paláci. Za velmi rušivý moment považuji ty šílené chyby a občasné záměny jmen.
Mal se díky tomuhle dílu dokázal dostat až na samé dno oblíbenosti. Jeho už asi nepřekousnu. Fakt ne! Alina mi také na střídačku lezla krkem, ale potom se to dostalo na neutrální rovinu. Kdo si udržel mou pozornost, je stále Temnyj. Trochu padouch, já vím. Ale pořád lepší než věčně fňukající a uražený Mal. A upřímně, kdo nemá rád padouchy takového typu, hm? Prostě badboy! Nicméně konkurenta mu dělá Nikolaj. Princátko a korzár zároveň.
Na třetí a zároveň poslední díl jsem zvědavá. Zajímá mě, jak tohle všechno dopadne a jak skončí některé postavy.

04.06.2018 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Nechápu, proč to má tolik negativních ohlasů. Protože za mě to bylo opravdu dobré a čtivé. Smekám před autorčinou fantazií, protože svět, který vytvořila je doopravdy zajímavý a svým způsobem lákavý. Zajímavou a záhadnou postavou byl pro mě Temnyj. I já mu zpočátku fandila a věřila, tak jako naše hrdinka Alina Starková. Mno dobře, možná mu ještě tak trochu fandím. Škoda, kam to Leigh Bardugo posunula. Protože se mi velmi zamlouvala dvojice Alina a Temnyj, na místo Alina a Mal. Přijde mi že u Temnyje je více chemie a jiskření, a to u Mala nějak nevidím. Takže tak. Teď jdu na další díl a uvidíme, jaké to bude.

28.05.2018 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Po sérii Dvora jsem obrátila svou pozornost i k sérii Skleněný trůn. A můžu říct, že se mi styl, kterým píše Sarah J. Maas, opravdu zamlouvá, protože díky tomu jsou její knihy velmi čtivé a zajímavé.
Příběh Skleněného trůnu pojednává o mladé vražedkyni Celaeně Sardothien, kterou si vybral korunní princ, aby ho reprezentovala v rámci turnaje zabijáků a zlodějů. Z tohoto klání má vzejít pouze jeden vítěz, a tím by měla být naše hrdinka.
Příběhově se mi to líbilo i Celaenu jsem si obliba, což se mi často nestává, abych hlavní hrdinku měla od začátku ráda. Hlavní kámen úrazu byli pánové - Dorian a Chaol. Zatím totiž váhám, kterého si vybrat, neboť ani jeden mi nevadí a oba jsou mi sympatičtí. Asi ukáže čas a hlavně další knížky.

08.05.2018 4 z 5

Bílá růže Alžběta z Yorku Bílá růže Alžběta z Yorku Philippa Gregory

Hodně dlouho jsem čekala na tuto knihu. Až jsem se jednoho dne dočkala. A nejspíš to čekání způsobilo, že jsem byla až moc natěšená, protože knihy od Philippy Gregory mám opravdu hodně ráda. Když jsem se dostala k samotnému čtení příběhu, tak ze mě to nadšení postupně začalo opadávat. Ne že by to bylo špatně napsané, či příběh byl nějak nezajímavý, ale něco mi tam chybělo. Nicméně líbila se mi myšlenka dvou "ztracených" princů v Toweru, která určuje směr dění, což podtrhává tento text: "Choti můj, můj pane, můžeme přijít o syna i o vnuka. Náš rod skončí dívkou a po ní už nebude nic. Všechno, co jsi udělal, všechno, čím jsme protrpěli, může skončit panenskou královnou, neplodnou ženou..."

05.03.2018 3 z 5

Inferno Inferno Kateřina Chaloupková

Ach, jak já ty knihy z mafiánského prostředí miluji. A musím říct, že mě Inferno od Katky @pisalka_chaloupka velmi mile překvapilo, neboť tentokrat tu máme příběh z Arbského světa. Což je pro mě novinka. Tento svět je jiný, panuje tu jiná kultura a především jiná pravidla.

Autorka se toho nebála a hned nás vrhla do příběhu a šla rovnou k věci. Člověka to nechávalo tak nějak v napětí a očekávání. Tenhle mafiánský svět je jiný. Je brutální a nekompromisní. Rovněž jsme měli možnost poznat Bahrajn a jeho kulturu. Popravdě, tohle je destinace, v které bych nechtěla žít.

Oba protagonisté mi byli sympatičtí. Vicky jsem si oblíbila a obdivovala jsem ji za to vše, čím si prošla. Život se s ní totiž nemazlil. Takže za mě rozhodně silná postava. A Max? Ten se mi zamlouval, jakože hodně, pro mafiány mám slabost. I když na chvíli si to u mě rozházel, čekala jsem totiž, že bude reagovat a jednat jinak, než tomu tak bylo. Ale naštěstí si to dokázal napravit.

Našlo se tu i pár postav, které mi nebyly až tak sympatické. Ale kdo se mi zamlouval, tak byla sestra Maxe Andrea. Myslím si, že by mi nevadilo, kdyby dostala i ona svůj příběh.

12.09.2024 5 z 5

Kde je mi dobře Kde je mi dobře Emily Henry

"Pořád mi nejde do hlavy, že jsme se předtím neznaly, že nás tři spojil nudný bytový výbor ve Vermontu. Nejdůležitější přátelství v mém životě bylo rozhodnutí cizích lidí, náhoda. Vtipkovaly jsme, že naše spolubydlení musí být nějaký experiment financovaný vládou."

Do knihy Kde je mi dobře jsem se pouštěla s vědomím, že se bude jednat o oddechové čtení
Nicméně dostala jsem silný příběh, kde hlavní roli měla láska, druhá šance, ale i přátelství. Kdy hlavním poselstvím byla lepší komunikace, a to jak ve vztazích s partnery, tak i mezi kamarády.

"Jdi na místo, kde je ti dobře, Harriet, pomyslím si zoufale, jen abych si uvědomila, že jsem doslova na svém nejoblíbe: nějším místě. A on...je... tady."

Příběh se točí kolem Harriet a Wyna, kteří dříve tvořili pár. Nicméně před pěti měsíci se rozešli a nikomu o tom neřekli. A teď mají jet se svými dlouholetými kamarády na každoroční výlet do Maine na chatu. Oba dva se pro "dobro všech" dohodnout, že bude lepší, když vztah budou předstírat. Přece nic hrozného. Jo, tohle se ale lehce řekne, ale provedení lehce pokulhává. Neboť z obou cítíte, že za ty měsíce odloučení vzájemné city nevyprchalaly. Jop, čeká je velmi náročný a zajímavý pobyt.

"Napij se vody."
"Nepotřebuju vodu," řeknu. "Potřebuju stroj času."
"Tolik peněz nemám, Harriet. Mám jenom vodu."

I když se příběh odehrává v přítomnosti, tak díky vzpomínkám máme možnost nahlédnout do jejich minulosti a právě díky těmto střípkům skládáme jednotlivé díly, které pak utvářejí celistvý obraz. A i když se mi tento prvek líbil, tak si myslím, že mohl být lépe zakomponován. Někdy mi to zdálo, jako kdyby se příběh tak nějak rozsekl a pak už nebyl tolik plynulý.

"Pamatuješ si, co jsi mi řekl o svém mozku?"
"Řekl jsi, že ti připadá jako ruské kolo."
"Jako že všechny tvoje myšlenky neustále krouží a ty se po jedné natáhneš, ale je těžké u ní zůstat dost dlouho, protože se pořád točí."
"Až na tebe. Jsi jako gravitace."
"Všechno se točí."
"Ale moje myšlenky se vždycky zčásti týkají tebe."

30.08.2024 4 z 5

Diablo Diablo Michaela Brnková

Sakra! Tak tohle mi hodně sedlo do noty a nálady. Jakože fakt! Tohle bylo moje první setkání s autorkou @m.brnkova.author a rozhodně ne poslední.

Po mafiánech jsem se přesunula někam zcela jinam, a to k jiným mafiánům. Ještě že jsem si říkala, že změna žánru bude na pohodu. Mno tak nic no.

"Si skutočne Diablo. Lákavý a príťazlivý, no vnútri skazený."

Máme tu příběh Romea a Julie. I když ne úplně. Diablo, Mateo, je synem šéfa motorkárského gangu. Což s sebou nese jisté povinnosti vůči gangu. Nicméně Diablo si dělá co chce. Je to rebel bez příčiny. Co chce, to také dostane. Bez debat. A právě teď mu padla do oka Vivian. Dcera mafiánského bosse. Tatínkova princezna. A to že spolu studují na stejné škole je už jenom bonusem. Dohromady je svede školní projekt, který musí spolu udělat. A tady nam začíná ta pravá hra na kočku a na myš.

Úplně jsem si užívala to jiskření menzi nimi. To bylo tak elektrizující. Až jsem se bála, že mi od toho vzplanou stránky.

"Nechala som Diabla vieať môj život, lebo som sa pri tom konečně cítila slovodná. Je to zvlaštne, ale on mi tým svojím drzým a tvrdým spôsobom ukázal, kto som a kým môžem býť."

Musím říct, že Jared je pro mě záhadná postava. Nějak ho nemůžu nikam zařadit. Jestli mi je či není sympatický. Třeba ukáže čas či případné pokračování s jeho postavou v hlavníroli. Což bych se vůbec nezlobila.

02.08.2024 5 z 5

Sicilský polibek Sicilský polibek Mon CouCou

S postavou Cortada Minea jsme se seznamili v předchozím díle. A že nám rozvířil vody. Takže jsem se na jeho příběh těšila a byla jsem zvědavá jakou stránku mafie nám představí právě jeho příběh.

I když je Cortado mafiánský capo sicilské Cosa Nostra, tak nejde přes mrtvoly a snaží se vést svůj byznys jako firmu. Takže ho nezajímají obchody s bílým masem, drogami či zbraněmi, ale spíš to bere přes ekonomickou a finanční stránku.

Musím říct, že příběh do toho šlape už od samého začátku. Takže nemáte šanci se vůbec nudit. V dětském domově, který vede Sophii, se Cortado seznámí se záhadnou ženou jménem Monique. Ta ho hned zaujme, a tím se mu aktivuje lovecký mód. Monique si v životě prošla už různými nástrahami a kopanci, a právě kvůli tomu nemá na lásku ani pomyšlení. Nicméně po nečekaných událostech se nám na scéně objevuje dívka jménem Maléna, která rozvrátí celý dosavadní příběh. I když je to ještě mladá dívka, tak díky životním zkušenostem je velmi vyspělá a na svůj věk i moudrá. A tím nám začíná nová zápletka. A ano, Cortada a Malénu dělí 25 let rozdílu. Někteří by si řekli, že je to už moc, ale s tím, jak čtete příběh, tak vám to do sebe skvěle zapadá a vy víte, že ti dva k sobě zkrátka patří.

Každý díl nabírá na síle, boří romantické představy o mafii a ukazuje její pravou a nefalšovanou tvář. Tvář plnou násilí, zvěrstev, krve, bolesti, ponižování, zneužívání i smrti. Mafie je nelítostná a nemá žádné slitování. Zkrátka vás semele zaživa.

15.07.2024 5 z 5

Perský květ Perský květ Mon CouCou

Mafiánskou tématiku mám hodně ráda a vůbec se tím netajím. Takže když se mi do rukou dostala tato kniha z plánované tetralogie z prostředí Mafie, ani jsem neváhala a vrhla se na čtení. Neboť příběhem se dostáváme do slunné Itálie.

Začátek je pomalejšího tempa, ale to není vůbec špatné, protože si to připravuje půdu pro to, co jistě nastane. A můžu říct, že od jisté části to nabralo na takové síle, že jsem na to koukala s otevřenou pusou a musela jsem číst a číst, protože to bylo šílené a nervy zdrásající.

Sophie mi byla smpaticka. Líbila se mi její záliba v květinách a bylinkách. To, co o nich všechno věděla a jak je dokázala zužitkovat, to bylo neskutečné. Dále mi vytřela zrak tím, že se kvůli kamarádce naučila odezírat ze rtů. Což se jí občas velmi hodilo. Ne že ne. A pak je tu Lorenzo, Lolo. Ten mi musel nejdříve ukázat své kvality, aby mě přesvědčil. A ano, je to opravdový charakter a získal si mě. Nejen svým charismem, ale i chováním. Moc se mi zamlouval jeho vztah k rodině. A ještě musím zmínit Cortada. Který nám od jisté chvíle zamíchal kartami celkem slušně.

Takže abych to shrnula - od knihy dostanete mafiánské prostředí, slunou Itálii, zajímavé charaktery, romantiku i erotiku (a že to bylo žhavé ), napětí i akci. Zkrátka příběh, který chcete číst.

07.05.2024 5 z 5

Život na míru Život na míru Nikki Erlick

"Nejde o to, jak je život dlouhý, nýbrž jakou má hloubku. K tomu, abyste ovlivnili svět, stačí vůle tak učinit."

Jednoho dne se každému člověku nad 22 let objeví záhadná krabička s jeho jménem a napisem "Uvnitř se nachází míra vašeho života". V ní se poté nachází provázek, který má u každého jinou délku podle míry jejich života. Teď se ukáže, jak na tenhle fakt je lidská společnost připravená a jak se s tím vypořádá.

Kniha sledujeme životní osudy osmi lidí, kteří se vypořádávájí s danou situaci. Právě skrze jejich příběhy se dozvídáme, že se společnost nakonec rozdělí na ty, co mají krátký provázek a na ty, co mají delší provázek. Zatímco ti s delším jsou spokojeni a mohou bezstarostně žít dále, ti s kratším se musejí vypořádat s faktem, že nebudou dlouho žít a že se jejich postavení ve společnosti začíná postupně měnit.

Řekla bych, že kniha vybízí k zamyšlení. Co bychom udělali mi, kdyby se ony krabičky objevily. Zachovaly bychom se lépe nebo snad hůř? Toť otázka.

07.05.2024 5 z 5

Žít s tebou Žít s tebou Antonie Nováková

Příběh je vyprávěn z pohledu tanečnice Mii a hokejisty Aidena. Sledujeme jejich přítomnost i minulost. Z těch dvou jsem si oblíbila Aidena. Šokující, já vím. I když si vytpěl svoje, tak ho to nezlomilo a snažil se jít kupředu. Byl to kluk se srdcem na správném místě. Aidena si zkrátka nešlo neoblibit. Narozdil od Mii. Ta mi vůbec nesedla. I když si prožila krušné časy, což beru, tak to neospravedlňuje její chování, které mi přišlo otřesné a sobecké. To, jak se zachovala ke svým kamarádkám či následně i k Aidenovi, se mi vůbec nelíbilo. Všechno mohla řešit jinak.

Musím říct, že i když je to útlonká knížečka (má 150 stránek), tak v sobě skýtá více témat. Až je škoda, že to nebylo více rozepsáno. Myslím si, že pár stránek navíc by tomu vůbec neuškodilo.

Není to příběh pouze o tanci a hokejisty, ale také o přátelství, druhých šancí a lásce.

Co musím pochválit, tak je soundtrack. Maroon 5 mám ráda, takže jsem si je zase po nějaké době pustila ve velkém.

23.03.2024 3 z 5

Hrátky v zákulisí Hrátky v zákulisí Olivia Cunning

Tak tohle vám byla jízda. A to celkem hříšná, jako hodně hříšné. Fúha.

Kapela Sinners mě zaujala od samého začátku. Moje rockové a metalové srdce zapleskalo samou radostí. Všichni členové kapely jsou originální a osobnosti sami o sobě. A právě díky tomu mě zaujali a já se do nich zbláznila.

Samozřejmě, že jsem se do Briana zamilovala na první dobrou. A kdo by také ne. Kluk se srdcem na dlani, který by snesl ženě modré z nebe.

Myrnu jsem si oblíbila. Byla to zajímavá ženská hrdinka. Profesorka, ale zároveň divoká a nespoutaná žena. Jediné, co mi na ní trochu vadilo, byl ten fakt, že nechtěla mluvit o sobě a svých pocitech. Chápu, že se bála po minulé zkušenosti, ale Brian byl jiný.

Doufám, že se dočkáme dalších dílů o téhle povedené partičce kluků. Protože to jsou zlatíčka.

26.02.2024 5 z 5

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

Od Bětky @alzbetbilkova mám doma dvě knížky, a z toho jsem již četla Z kouře a kamene, která se mi líbila jak příběhem, tak stylem psaní. Takže na tuhle knihu jsem se těšila a zároveň jsem byla zvědavá, co nám tenhle příběh přinese.

V první řadě musím vyzdvihnout propracovaný svět a jeho historii. Před mnoha lety byl svět rozdělen tzv. Hranicí na dvě části, a to na část bez magie a na část s magií. Nikdo neví, proč se tomu tak stalo. Za úkol prozkoumat magický svět mají hledači. Jenž podnikají nebezpečné cesty na druhou stranu za svým výzkumem.

Hlavní hrdinkou je hledačka Robin Pembwetonová, jenž podniká výpravy za hranici. A i když ví, že jí pokaždé hrozí smrt, tak ona se nevzdává a postupuje tuto cestu znovu a znovu, aby přišla věcem na kloub. Druhou postavou je kapitán brenwické stráže Kai Austern, a take mladší bratr Willema, což byl hledač a partner Robin, který je však už rok nezvěstný. Kai to dává celé za vinu Robin a proto se k ní chová se záští a chladným srdcem. Ale to se vzhledem událostem postupně změní.

Robin a Kai se ocitnou ve Starém světě a vydají se na cestu k Ashaře a pověstné Alisterově věži. Cesta je to nebezpečná a na každém rohu jim hrozí smrtelné nebezpečí. Proto spolu uzavřou spojenectví. A právě během tohohle putování se začnou více sbližovat a poznávat se.

Můžu říct, že příběh je všemi čtivý a napínavý. V knize se pořád něco dělo a nutilo vás to pokračovat ve čtení. A pak byl konec!? A já si říkala, what?? Takže doufám, že se pokračování dočkáme brzy. Už se nemůžu dočkat.

Hodnocení: 5 / 5

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji @endlessbibliophile z @humbook a @humbook_blogeri #spoluprace #humbookblogeri

11.10.2023 5 z 5

Vládci chaosu Vládci chaosu Amo Jones

Na tento díl jsem čekala. Měl by nám totiž zodpovědět všechny naše otázky. Ale jak to už u Amo bývá. Nikdy není nic takového, jaké bychom chtěli. Přes jedno tajemství, se dostáváme k dalšímu a tak dále. Opravdu chaos. Až jsem si říkala, zda to není moc. Ani ne, i tak si ten chaos užíváte.

Carrtier je mladší sestra Kyrina. Je všemi milována a chráněna. Nikdo by na ni neměl sáhnout. A to ani Keaton. Nicméně, jemu nic nezabrání,naby si od ní vzal všechno, počínaje jejím tělem a konče jejím srdcem. Ti dva jsou k sobě přitahováni jako dva magnety. Cítíte tam napětí, sexualitu a temnotu. Hodně temnoty. Jejich společné chvíle jsou hodně žhavé. Jako wau!

Popravdě, s touhle sérií se nechci loučit. Tuhle bandu jsem si neskutečně moc oblíbila. Bavilo mě o nich číst a prožívat jejich příběhy. Ke všemu to byl můj začátek s Amo. Z čehož se nakonec stala láska a zavislost. Zbožňuji její tvorbu. Naštěstí mi ještě zbývá dočíst pár dílů z EKK, takže aspoň můžu ještě pokračovat v téhle šílené jízdě.

Doufám, že se dočkáme dalších přeložených knih od Amo Jones . Neboť by byla velká škoda přijít o takovouhle autorku. Protože ona je královna.

"Tohle je rodina. A láska. A nenávist. A nepředstavitelné množství trpělivosti. Je to mír se špetkou chaosu, hněv i kejkle, křik i ticho. Tomu všemu chaoticky vládneme. Předvádíme před cizími lidmi šílené kousky, po úderu půlnoci se převlékáme za netvory, ale na konci noci, když se opona zatáhne a show skončí, jsme to prostě my. Půlnoční běsnění."

10.10.2023 4 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Jiskřivý idol je druhým dílem ze série Temný Olymp. A já jsem ráda, že jsme se na tohle místo mohli znovu vrátit.

Psyché je sestra Persefony (Neonoví bohové) a dcera Demeter. Takže se už nějaký ten pátek pohybuje okolo třinácky. A právě podle nic nesplňuje měřítka dokonalé krásy. Neboť má proporce dívky s postavou krev a mléko. Nicméně to Psyché nerozhází, takže nějaká strie či špíček není pro ni rozhodující. Je to velmi rozumná dívky se srdcem na správném místě a pro svou rodinu by udělala cokoliv.

Eros je synem Afrodity a plní její smrtící plány. Takže v Olympu je za takového místního zabijáka. Nepouští si moc lidí k tělu a má jen pár blízkých přátel. Nicméně pod touhle fasádou se skrývá citlivá duše.

Když se ti dva potkají, tak pocítí zvláštní přitažlivost. A pravě díky tomuto setkání se rozjede kolotoč událostí. Afrodita si totiž vyžádá od Erose, aby se zbavil Psyché. Ale to nakonec vyústí v dohodnutý svazek. A tady se ukázalo, jak se ti dva nádherně doplňují a že láska může být nádherný cit. Moc mi líbilo, jak Eros opěvoval Psychinu krásu. To bylo úžasné.

Stejně jako předchozí díl, tak i tento jsem si maximálně užila. Libi se mi propojení řeckých mýtů s moderní dobou. Je to čtivé, napínavé a i romantické linka je suprová (hatetolove, dohodnutý sňatek a nucená blízkost - značka ideál).

26.09.2023 5 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Na nový příběh z pera Kiery Cass jsem se těšila. Selekci jsem si oblíbila a se Zrazenou jem to měla tak trochu komplikované, takže jsem si říkala, jak na tom bude tahle novinka.

Můžu říct, že mě kniha velmi mile překvapila. Na jedné straně tu máme princeznu Anniku, která se připravuje na svůj život v království, a na druhé straně divokého Lennoxe, který chce spravedlnost pro svůj lid. A právě tyhle dva světy se střetnou a vzájemně propletou.

Hlavní postavy jsem si oblíbila. A nejen je, i postavy vedlejší si získaly moji pozornost. Annika a Lennox tvoří hezký pár. Líbilo se mi jejich vzájemná nenávist a následná blízkost.

Příběhově jsem se vůbec nenudila. Právě že naopak. Líbilo se mi, že se tam pořád něco dělo. Jen je škoda, že některé věci tam nebyly více vysvětleny či popsány. V něčem to bylo trochu uspěchané.

Co musím vyzdvihnout je krásná mapa. Jsem jejich příznivec. A tahle se opravdu povedla.

S čistím srdcem Vám tenhle příběh můžu doporučit. Je to velmi milé, okouzlující a čtivé.

Hodnocení: 4,5 / 5

02.07.2023 4 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Kira a její kamarádky Iris a Miranda si daly před sedmi lety slib, že se nezapletou s bratry Kingovými, i kdyby se z nich stali nádherní a úspěšní miliardáři.

Nicméně bratři Kingovi to vidí jinak. A můžu vám říct, že tihle bratři jsou povedená kvítka. Dohromady tvoří střešténé kombo. Člověk se s nimi rozhodně nudit nebude. Rich a Cade mi v něčem připomínali bratry Bruce a Williama z Objektů touhy.

I když je Rich ambiciózní a jde si za svým, tak to není žádný egoistický blbec. Bylo vidět, že lituje toho, co se před těmi lety stalo a chtěl by se Kiře omluvit a svým způsobem to nějak napravit. A záleží, jak se k tomu samitna Kira postaví. Jako, čekala jsem nějaké velké odhalení
Ale nakonec se z toho vyklubala taková blbost.

Kira se snažila žít podle sebe a nebýt závislá na svých rodičích. Proto vzala místo tamní učitelky na střední škole. Kira působí sympaticky, ale občas jsem nestíhala její myšlenkový pochody. Dále jsem nedávala její kamarádky. Místo toho, aby se chovaly dospěle a rozumně, tam se spíš chovaly jak zamrzlé puberťačky.

Kniha je to milá, vtipná a čtivá. I když toho humoru tam občas bylo přespříliš. Jako kdyby ho tam autorka cpala násilím.

Knihu považuji za příjemnou oddechovku. Jsem zvědavá, jaké budou další díly o Cadovi a Nickovi.

24.06.2023 3 z 5

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

Ústřední dvojicí v tomto příběhu jsou Carla a Mitchel, které už známe z předešlého dílu.

Carla se od všech drží odstup a nerada o sobě mluví. Jediná, kdo o ní ví všechno, je její kamarádka a spolubydlící Lenny. Nicméně, po nešťastné nehodě se více sblíží s Mitchelem, který se ukáže jako chápající a ohleduplný. Začnou spolu trávit více času a díky tomu se začínají sbližovat. Časem se ukáže, že by mezi nimi mohlo něco být. Ke všemu Mitchel ke Carle už nějakou dobu něco cítí, takže pro něho je tohle sbližování více osobní.

Ti dva měli mezi sebou úžasnou chemii. Bylo to jiskřivé, ale zároveň milé. Od samého začátku mě bavilo jejich pošťuchování.

I když se mi to líbilo, tak jsem si více užila příběh s Thoržíšem. Mělo to o trochu větší náboj. Ale i tak je to moc hezký příběh.

Už teď se těším na příběh Lenny a Creda. Myslím si, že tohle by mohlo být hodně zajímavé.

13.04.2023 4 z 5