Ticiana Ticiana komentáře u knih

Inspekce Inspekce Josh Malerman

No az konec mel nejakou akci. Ale ze to dopadne takovym masakrem bylo pro mne dost zklamani. Cekala jsem neco sofistikovanejsiho po pravde. Po vsech tech uvahach, mi konec prisel absurdni. Kniha se cetla fajn, namet taky neotrely, ale proste konec se mi nelibil.

04.09.2020 3 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Kniha se mi cetla velice dobre. Ale... neni to thriller a uz vubec ne goticky. Spis detektivni roman. Libila se mi povidka Cizinec a stridani postav. Nad vrahem jsem uvazovala, ale dosel mi az na konci. Za mne docela povedena oddechovka.

03.08.2020 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Skvela Jodi. Ale tentokrat mne to tak uplne nedostalo. Emily mi prisla neskutocne sobecka, i pres to, jak byla inteligentni. A Chris zas byl naivni, kdyz jsi myslel, ze to ma tak udelat. Za mne asi nejlepsi byla prestrelka v soudni sini.

28.07.2020 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

No nevim. Za mne to vubec thriller nebyl. Spis mi jich všech bylo líto a divila jsem se, jak můžou tak zit... v izolaci, nepořádku, smradu... a nechat v tom zit své dítě. Bavilo mne posledních asi 70 stranek. Protoze tam se stalo par nečekaných veci. Ale Livie mi prisla až v klidu, jak to vse na konci přijala... teda až na tu poslední stranu...

25.07.2020 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Nyxia je jedno prekvapeni za druhym. V druhym dile konecne pristanou na Edenu a potkaji se s Adamitama. Zrady Babylonu se zvetsuji a je to jedna pohroma za druhou. Zase rychle tempo, stranky ubihaji a ja uz jen cekam na vyvrcholeni. Nektere pasaze mi prijdou docela nemozne ale budiz, je to sci-fi pribeh. Asi bych nevydrzela cekat na dalsi dil, takze jsem rada, ze ho mam po ruce a ze muzu tenhe pribeh rozlousknout.

20.07.2020 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Jedna z mala knih, u který jsem se nutila ke čtení. Ale docetla. Hodně mi tam vadilo, ze Elsa byla tak vnímava na svůj věk a ze si dělala, co se ji zachtelo a kdyz se ji něco nebo někdo nelíbil, hned to bylo nenávidím...A pak Britt-Marie a její smitka a to, ze všem rozkazovala... no snad Ove bude lepsi...

12.07.2020 3 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Kniha je skvela, ale zas s otevrenym koncem a nedokoncenymi linkami. Toho jsem se bala i u Motivu X, protot jsem cekala na dalsi dil. I kdyz Fabian neni zrovna muj oblibenec, posledni dva dily mi az tolik nevadil. Zato mi chybela Dunja. Slizaka doufam budou resit v dalsim dilu. Jinak napad s kostkou byl genialni. To se autorovi musi priznat.

15.06.2020 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Za mne rozhodne nejlepší dil. Ja bych klidně mohla byt i bez prvních 2 dilu. Tam mne všichni rozcilovali. Tenhle dil za mne zatim nejlepší. Jsem zvedava jestli v dalším se dotáhne vse do konce.

09.06.2020 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

No ja myslela ze to nedoctu. Hodně opisne a začátek takovej utahanej. Až posledních 120 stránek ubihalo až jsem si rikala proc to cele nebylo takhle napsaný.

01.06.2020 3 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Kniha mne bavila. Některé vyprávění mi ale přišli zdlouhavé a tak nejak se opakující. Na jedny straně novej vztah Elken a nejak ze začátku mi Patrick přišel zvláštní. Pak na druhy straně Saskia s tím jejím stalkovanim. Doufala jsem v dobrej konec a taky jsem ho dostala. Za mne příjemná oddychovka.

17.05.2020 4 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Skvele zakonceni. Nemohla jsem prestat cist. Bylo tam hodne zvratu a libilo se mi, ze to Blumove alias Marii ne vsechno slo uplne podle planu. Za mne byl tohle nejlepsi dil. A ten konec se mi taky libil. Blumovu jsem si hodne oblibila.

20.04.2020 5 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Muzu dat jen 3*. Kniha se mi cetla hůř i přes krátké kapitoly. Christine mi prisla úplně hloupá a jakoby byla jen stroj co plní rozkazy a nad ničím nepremysli. Mina zas úplně sebestredna a zahledena do sebe. Konec mi přišel úplně nerealni. No od světového bestselleru to ma pro mne hodně daleko.

29.02.2020 3 z 5

Pět neděl v baloně Pět neděl v baloně Jules Verne

Tak jako první kniha od tohoto autora. A ono se to četlo dobre jen jsem jaksi měla problém docist posledních 50 stránek.... navyse ty staré názvy afrických krajin mi dali zabrat. Za mne něco vic než 3 * ale ne 4.

09.01.2020 3 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Tenhle dil se mi hodne libil. V tomhle dile je hodne akce a nenudila jsem se. Pribeh je svizny, dozvime se i neco z minulosti Jacobova dedecka a toho, co vlastne delal, i kdyz na konci se to trosku zamota. A uz se tesim na dalsi a jsem zvedava co to bude a jak to dopadne.

18.12.2019 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

No tahle mne až tolik neoslovila. Příště snad lip.

12.12.2019 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Nevim jak presne ohodnotit knihu. Nebylo to spatny ale ani zadna slava. Proste ukazka toho kdyz deti maji povolani "syn" a kdyz si muzou cokoliv dovolit. V nekterych pasazich jsem se casove ztracela. Postavy mne spis stvaly, a celkove knizka nemela extra akci.

11.12.2019 3 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Závěr knihy je asi to nejlepší co tam je. Postavy hodně nesympaticke a první půlka se neskutečně vleklá. Přitom uz asi od čtvrtiny jsem si myslela co bude ta ona záhadná událost co vse změnila. Takze za mne se žádné prekvapko nekonalo.

01.12.2019 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Dalsi dil za mnou. Tentokrat ve filmu chybi fakt nektere dulezite postavy. Autorke se musi uznat, ze to davkuje mimoradne dobre. Zacatek pomalejsi, pak mistrovstvi, a pak zacina panika a vetsi a vetsi zmatky. Turnaj tri kouzelniku se mi taky libil. A ten Snape... fakt ho nemam rada. V tomhle dilu bylo dokonce i vic kouzleni. A mne to neodradilo... Ale mam dalsi neoblibenou postavu... a to je Popletal... no uvidime, co v dalsim dile tyhle skvely serie.

17.09.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tady se neda jinak nez 5*. Dokonale, jeste stale pohadkove, ale uz zacina prituhovat. Libi se mi, ze ze zacatku kniha poklidne plyne s par indiciemi a pak na konci se vse rozlusti. Ano tohle se povedlo. A jupi na dalsi dil.

09.09.2019 5 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Kniha se mi libila, i kdyz ve vice pasazich jsem si rikala jestli fakt byli tak posetili nekomu jen tak verit. Ale myslim, ze tady mozna bude lepsi film. Kniha mela par hluchych mist. V kazdym pripade obdivuju, ze to prezili.

05.09.2019 4 z 5