veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Nejlepší vánoční kniha, co jsem letos četla :-)

28.12.2015 5 z 5

Úžasně pohodové vánoční příběhy, které vás nakazí vánoční atmosférou i kdyby jste byli Grinch :)))

12.12.2015 5 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Nejhorší kniha, kterou jsem letos četla (možná i nejhorší za víc než jeden rok :-) ) ...... Naprosto o ničem :-/

12.12.2015 1 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Asi před čtyřmi dny jsem jí dočetla a jsem z ní vedle ještě ted. Moc špatně se mi sháněla, ale opravdu za tu námahu stojí. ROZHODNĚ DOPORUČUJI, možná bude zajímavější pro Řekomily jako jsem já, ale i pro ostatní si myslím že stojí za to. Jsem nadšená a přečetla jsem jedním dechem.
Kniha se odehrává na Krétě v období okolo 2.sv.války a také na ostrově Spinalonga kam "uklízeli" malomocné z celého Řecka, je zde také popsáno jak se s malomocnými zacházelo v Athénách a jinde ....popisuje život malomocných, jak na ostrově žili, umírali .... ale je i o jejich rodinách na "druhé" straně, jak se vypořádali v malé vesničce Plaka s válkou a se ztrátou blízkých ...... Dozvěděla jsem se o Řecku zase něco nového ...... DOPORUČUJI .... (je veliká škoda, že toho od Hislopové v češtině nevyšlo víc )

01.06.2015 5 z 5

Péťa umí vyprávět Péťa umí vyprávět Marta Galewska-Kustra

Seznamte se s Péťou a jeho blízkými. Tenhle sympatický chlapeček je oblíbeným společníkem všech dětí, které se učí mluvit. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

31.07.2024 5 z 5

Vypravěčka z Osvětimi Vypravěčka z Osvětimi Siobhan Curham

Působivý román o síle příběhů, které dávají naději a vůli přežít… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

31.07.2024 5 z 5

Emička a její přátelé Emička a její přátelé Lenka Jakešová

Pohádka je zábavná a velmi poučná, dokonce i dospělí se v ní mohou dozvědět něco nového. A co je důležité pro malé neposedy? Na konci každé kapitolky najdete říkanku a k ní pohybové činnosti, které je po čtení zabaví a ještě dlouho si budou rýmovat například básničku:

Čmelák v trávě bručí,

že mu v břiše kručí.

Na jetel se posadil,

tvářičky si osladil.

Na jeteli sosá,

nektar z květu mlsá.

„Je ho tady dost a dost,

Mlsám, mlsám pro radost!“

Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :-)

17.02.2024 5 z 5

Zbrklík a pekelné Vánoce Zbrklík a pekelné Vánoce Sandra Dražilová Zlámalová

Vánoční dobrodružství malého čerta Zbrklíka jsme si úmyslně nechaly až po Vánocích, abychom si je tak nějak prodloužily a užily si tu atmosféru ještě koncem ledna. A udělaly jsme dobře, Ellí si čtení moc užila, ptala se na podrobnosti, prohlížela stránky a říkala, jak je to hezké, že mají čertíci také Vánoce. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

14.02.2024 5 z 5

Za olivovým hájem Za olivovým hájem Kate Hewitt

Tak tenhle výborný román mi bude ležet hodně dlouho v hlavě. Miluju příběhy z Řecka, a pokud se ještě opírají o skutečné události, to je pak ta nejlepší kombinace. Navíc mě kniha velmi obohatila o znalosti z řecké historie, zase jsem se dozvěděla víc, jak to tam chodilo během druhé světové války. Autorka dokonce zakomponovala do děje skutečné osoby a skutečné události, jako je například zničení mostu přes řeku Gorgopotamos. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

17.12.2023 5 z 5

Moje léto v Řecku Moje léto v Řecku Mandy Baggot

Tohle bylo tak boží! Četla jsem všechny autorčiny knihy a myslím, že tato byla jedna z jejích nejlepších. Moc se mi líbilo poznávání jiných míst v Řecku, než stále jen Korfu, které je v každém jejím románu. Ten dokonalý popis Athén i ostrova Kefalonie mi vzal dech. Hltala jsem každou stránku a zamilovala se do krásného Eliase. Kniha mě přenesla do mého milovaného Řecka, které už mi moc chybí. Jako bych na všech místech byla spolu s Becky, znovu jsem navštívila Athény a brouzdala se uličkami, poznávala jsem Kefalonii a navštívila ta známá místa, která znám z průvodců. No zkrátka jsem si užívala úplně všechno. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

07.11.2023 5 z 5

O Veverčákovi, který se bál O Veverčákovi, který se bál Katie O´Donoghue

Kniha má opravdu veliká písmena, která se velmi dobře čtou, a určitě je vhodná pro začínající čtenáře. Kratší kapitolky jsou výborné pro neposedy, kteří neudrží pozornost moc dlouho. A viděli jste ty nádherné ilustrace? Jsou velmi odlišné, než v jiných dětských knihách, a jsou tak krásné. Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

25.10.2023 5 z 5

Lery: Příběh želvího kluka Lery: Příběh želvího kluka Sandra Dražilová Zlámalová

Pohádka vypráví o přátelství, odvaze a lásce. Je dojemná, milá a zkrátka krásná. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

02.10.2023 5 z 5

Liška Šiška v cukrárně Liška Šiška v cukrárně Iva Gecková

Díky této knize, začala naše Elli konečně poslouchat a chce předčítat. Lišku Šišku jsme museli přečíst celou pětkrát dokola, jak se jí líbila. A to zkrátka mluví za vše. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

21.08.2023 5 z 5

Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku Sandra Dražilová Zlámalová

Tuhle boží cestovací knížku pro děti, by měl mít v knihovničce snad každý. Pohádka spojená s poznáváním naší krásné země je opravdu velmi originální nápad. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

25.04.2023 5 z 5

Delegátka cestovní kanceláře Delegátka cestovní kanceláře Ema Paulů

Bavila mě moc :) Splnila očekávání.

20.03.2023 5 z 5

Sajdra a Tyrhen objevují svět Sajdra a Tyrhen objevují svět Yvona Bednarová

Krásná knížka, ve které vaše děti zažijí spousty zábavy a hromady dobrodružství.
Více v recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

20.03.2023 5 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Lehké oddechové čtení, do chmurných zimních dní jako dělané, vás zahřeje nejen horkou čokoládou, které je v knize spousty, ale také u srdce. Přečtena jedním dechem, byla jsem velmi nadšená. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

15.12.2022 5 z 5

Řemeslné pohádky Řemeslné pohádky Sandra Dražilová Zlámalová

Knížka se nám moc líbila a určitě se k ní budeme v budoucnu ještě mnohokrát vracet, tak jako u ostatních autorčiných pohádek. :) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

18.07.2022 5 z 5

Rajčatová žába a modrý drak Rajčatová žába a modrý drak Andrea Köhrsen

Tato velkoformátová kniha nadchne každého milovníka zvířat, ale také krásných knížek. Najdete zde nádherné fotografie a spousty informací o těch nejbarevnějších zvířatech naší planety. My jsme si jí doma zamilovali úplně všichni.
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

19.05.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Smutný, depresivní, ale zároveň krásný a plný humoru (hlavně toho černého) – takový je debutový román Tisíce metrů ode dna německé autorky Jasmin Schreiber. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

09.05.2022 5 z 5