veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Čertí babička Čertí babička Iva Gecková

Knížka je útlá, ale skrývá hodně pekelného dobrodružství. Čertí babička je zkrátka báječná knížka na večerní čtení před spaním. Líbila se celé naší rodině. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, KNihy na cestách :)

25.11.2021 5 z 5

Nezbedné příhody malého Mňouka Nezbedné příhody malého Mňouka Lenka Jakešová

Mně je už delší dobu známo, že Lenka Jakešová píše krásné pohádky o zvířátkách, z každodenního života. Ani tato kniha není výjimkou. A protože jsem jí už četla s naší malou Ellí, tak musím zmínit, že příběh zaujme i takhle malého čtenáře (čerstvě 1 rok) a zabaví nejen obrázky, ze kterých je děj zřejmý, ale také příběhem. Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

08.11.2021 5 z 5

Povědomá temnota Povědomá temnota Amy Engel

Opravdu mě příběh, jako čerstvou maminku, žijící jen pro svoji malou holčičku, strašně zasáhl. Plakala jsem jako želva a nedokázala přestat, nemluvě pak o závěru a vyústění celé zápletky, která je děsivá a vyrazila mi dech... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

20.06.2021 4 z 5

Babiččina kouzelná zahrádka Babiččina kouzelná zahrádka Sandra Dražilová Zlámalová

Že vaši nejmenší nemají v lásce zeleninu? Chtěli byste aby se s ní lépe seznámili a jedli jí s chutí? Žádný problém! Pořiďte jim Babiččinu kouzelnou zahrádku, která jim představí celé záhonky kouzelné zeleniny a ještě s ní zažijí spousty dobrodružství. Navíc je čeká za každou kapitolou spousta zábavy! Najdou zde otázky k textu, vyplňovačky, křížovky, místa ke kreslení, různé hádanky a spousty dalších aktivit. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

24.05.2021

Králíčci v ohrožení Králíčci v ohrožení Andrea Schütze

Knihy jsou krásně ilustrované, jsou velmi dobře napsané, velikými písmeny a kapitoly jsou krátké. Pohádky jsou zábavné a zároveň velmi poučné. Jsou zkrátka skvělé a já už se těším na třetí díl Všichni za jednoho. Více v mojí recenzi zde v záložkách- Veru, Knihy na cestách.

22.04.2021 5 z 5

Zlodějské ticho Zlodějské ticho Petra Nachtmanová

Dvě ženy, dvě závažná témata, dva osudy, které se vzájemně propojí… Tato kniha je úplně jiná, než jsem zvyklá od této autorky, a já tleskám, tématu se Petra Nachtmanová zhostila na jedničku... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

06.12.2020 5 z 5

Letem světem s Vášou Letem světem s Vášou Marcela Kotová

Péťa a Pavlík jsou malí kluci, kteří se vydali s rodiči a letadélkem Vášou na cestu okolo světa. Nejdřív jim maminka poví něco o České republice a o Praze a pak letadlem staví ve Francii, Grónsku, Mexiku, Brazílii, Africe, Antarktidě, Austrálii, v Číně a v Rusku. O každé zemi se dozví spoustu nových informací, včetně jejich vlajky, zvyklostí, dobrot, které tam mají rádi a třeba potkají i nějaká ta zvířátka, která tam žijí. O každé zemi si na konci kapitoly zazpíváte písničku a hodně se u čtení nasmějete. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

15.07.2020 5 z 5

Magická knihovna Magická knihovna Alexander Zeno

Pohádka pro starší děti, řekla bych od osmi do dvanácti, byla nakonec úplně jiná, než jsem očekávala. Místy mi vyprávění vadilo a přišlo překombinované, pro děti docela složité, rozhodně pro ty mladší. Ale pak jsem se začetla a vlastně se mi příběh líbil, ač bych opravdu zdůraznila, že je pro děti školou povinné. Lucka zde zažívá spousty kouzelných dobrodružství, pohádka je dokonce i nenápadným způsobem poučná a zábavná. Více v recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

22.06.2020 3 z 5

Couchsurfing v Číně: Cesta přes obýváky nové supervelmoci Couchsurfing v Číně: Cesta přes obýváky nové supervelmoci Stephan Orth

Pokud chcete nahlédnout pod pokličku této země extrémů, kde funguje totální cenzura na všechno možné, určitě si přečtěte tuto knihu. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

08.06.2020 4 z 5

Heidi a její kamarádi (převyprávění) Heidi a její kamarádi (převyprávění) Jitka Škápíková

Krásně zpracovaná pohádka s nádhernými ilustracemi, se mi vryla do srdce. Heidi je prostě klasika a vždycky bude. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

03.06.2020 5 z 5

Strašidla z Vidlákova Strašidla z Vidlákova Michal Vaněček

Strašidla z Vidlákova je skvělý, zábavný příběh, kde duchové a strašidla vyvádí různé vylomeniny, navštíví Prahu a pak se rádi vrací domů na hrad Vidlákov. Ať už knihu budete vašim nejmenším číst nebo si ji přečtou sami, určitě se pobaví celá rodinka. Přijdete na jiné myšlenky a všichni se zasmějete. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

25.03.2020 5 z 5

Hitlerovy ukradené děti Hitlerovy ukradené děti Ingrid von Oelhafen

Pokud vás zajímá cokoliv o druhé světové válce, nejen události z koncentračních táborů, pak si rozhodně přečtěte Hitlerovy ukradené děti. Ať už jste o projektu Lebensborn věděli nebo ne, určitě se v knize dozvíte spousty nových poznatků, které vás rozhodně nenechají chladnými. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

17.03.2020 4 z 5

Potíže s mrkví Potíže s mrkví Katy Hudson

Nádherně ilustrovaná pohádková knížka, která zaujme vaše děti na první pohled!

23.02.2020 5 z 5

Velký závod Velký závod Katy Hudson

Nádherně ilustrovaná pohádková knížka, která zaujme vaše děti na první pohled! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

23.02.2020 5 z 5

Barák Barák Alžběta Bublanová

Novinka od české autorky Alžběty Bublanové je taková sonda do duše jedné důchodkyně, která se cítí osaměle a pozoruje velmi pečlivě svět okolo sebe… Více v recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

13.02.2020 4 z 5

Za zvířátky na farmu Za zvířátky na farmu Marcela Kotová

Za zvířátky na farmu je krásně zpracovaná dětská knížka, je poučná a zábavná. Děti si ji díky spoustě zvířecím obyvatelům farmy určitě oblíbí a budou z ní chtít neustále číst. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách. :-)

09.02.2020 5 z 5

Až to budeš číst Až to budeš číst Mary Adkins

Kniha je zvláštní tím, že je celá psaná v emailech, blogových zápiscích a smskách. Až to budeš číst je na velmi smutné téma: rakovina. Román je moudrý, bolestný, plný každodenních starostí. Ukáže nám, jak se blízcí těžce vyrovnávají se smrtí sestry, dcery, přítelkyně, kamarádky. Čím si prochází po její smrti a jak to všechno zvládají. Společné sdílení vzpomínek jim pomáhá a nakonec přinese i něco mnohem víc…
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

06.02.2020 4 z 5

Couchsurfing v Íránu: Moje cesta do země za zavřenými dveřmi Couchsurfing v Íránu: Moje cesta do země za zavřenými dveřmi Stephan Orth

Zajímá vás, co se děje v této zemi za zavřenými dveřmi? Jak žijí místní, jestli dodržují zdejší přísné zákony? Pak si rozhodně přečtěte Couchsurfing v Íránu! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

16.01.2020 4 z 5

Araba nemiluj Araba nemiluj Mirka Manáková

Kniha nás zavede do podsvětí prostituce a pasáků, drog, věznění a moderního otroctví. Poté nás zavede do Saudské Arábie a nastíní nám tamní zvyky. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

05.12.2019 4 z 5

Vánoce ve skle Vánoce ve skle Christine Egger

Vánoce ve skle rozhodně doporučuji, protože je kniha ojedinělá a obsahuje skvělé recepty na celý rok. Určitě bude i krásný dárek pod stromeček. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

01.12.2019 5 z 5