WEIL WEIL komentáře u knih

Komunisté, dědici velkých tradic českého národa Komunisté, dědici velkých tradic českého národa Zdeněk Nejedlý

Komunisti v ČR byli nejaktivnější v boji proti fašismu,

Hus a naše doba Hus a naše doba Zdeněk Nejedlý

Dlouho se o Husovi nemluvilo, vlastně po celou dobu vlády rakouského císařství, až po vzniku ČR se o jeho osobě zase začlo mluvit, psát.

16.09.2011

M. Jan Hus a jeho význam sociální M. Jan Hus a jeho význam sociální Zdeněk Nejedlý

Byl Jak Hus mučedník, správný pokračovatel Kristova učení, anebo jen umanutec, který odmítl poslouchat své představené.

František Palacký František Palacký Zdeněk Nejedlý

Kdyby nebylo Rakousko, museli bychom si ho vymyslit. A další známý citát - Byli jsme před Rakouskem budeme i po něm. Inu každý prochází názorovým vývojem a ani František Palacký nebyl výjimkou.

Krištof Harant z Polžic Krištof Harant z Polžic Zdeněk Nejedlý

První cestovatel a publicista Kryštof Harant z Polžic si určitě biografii zaslouží.

Od Husa k Táboru Od Husa k Táboru Zdeněk Nejedlý

Autor měl rád husitské období v českých dějinách, které považoval pro národ za nejslavnější.

Karel Kramář Karel Kramář Zdeněk Nejedlý

Budoucí politik napsal o tom aktuálním politikovi pěknou knížku.

Mistr Jan Hus a jeho pravda Mistr Jan Hus a jeho pravda Zdeněk Nejedlý

Jan Hus šel proti pohlavárům své doby a doplatil na to upálením.

Dějiny města Litomyšle a okolí Dějiny města Litomyšle a okolí Zdeněk Nejedlý

Město, které se spojuje se zajímavými osobnostmi z různých oborů je významné dodnes díky řadě historických památek.

Mládí mistra Jana z Rokycan Mládí mistra Jana z Rokycan Zdeněk Nejedlý

snaha vyzvednout historickou postavu, ukázat z lidského hlediska, nejen jako hrdinu, který spadl z měsíce.

Třináct baladických próz Třináct baladických próz * antologie

Kdo má rád balady, tak zde jich má rovnou třináct. A jen je přečte,m už může jejich kvalitu porovnávat.

Země, zelená louka Země, zelená louka Jan Pilař

Výběr z poezie, která přišla nejzajímavější podle J. Nejedlé.

Básně Básně Jaromíra Nejedlá

Nebýt Jaromíry Nejedlé, tak by nevyšla ani kniha z básní D.Šajnera.

Člověk člověku Člověk člověku Jan Noha

Autorka i v této knize připomíná básníka, který už se sám připomenout nemohl.

Pramen pod hvězdami Pramen pod hvězdami František Branislav

Pěkné připomenutí poezie Fr. Branislava.

Spolu ve jménu života Spolu ve jménu života Jaromíra Nejedlá

S koncem socialistického tábora skončila i hlavní část připomínání si druhé světové války. ale pár let předtím, než se socialistické země rozpadly, tak se neustále připomínalo, že je třeba za mír bojovat, že nám nespadne do klína. A proto i tyhle povídky.

Pozemský čas Pozemský čas Vilém Závada

Zajímavý nápad, vybrat speciálně pro slovenské čtenáře české básníky.

Básně a písně barikád Básně a písně barikád Jaromíra Nejedlá

Kdo si myslí, že za války se jen truchlilo, tak tahle poezie a písně ho vyvedou z těchto myšlenek.

15.09.2011

Slyšel jsem píseň nového žití Slyšel jsem píseň nového žití * antologie

Jsou to zajímavé písničky a básničky. Určitě přispívali k zvednutí pracovní morálky a utužení pracovního kolektivu.

Dejme se na pochod Dejme se na pochod * antologie

Poslední vlajka vzplála, dejme se na pochod...Známá píseň, chytlavá, budovatelská.