WEIL WEIL komentáře u knih

Vianočná koleda Vianočná koleda Charles Dickens

Dobrota kontra cynismus, hamižnost, lhostejnost.

Vánoční povídky (3 povídky) Vánoční povídky (3 povídky) Charles Dickens

Povídky jsou ne nadarmo i literární kritikou brány jako jedny z nejhezčích na vánoční téma.

19.08.2011 4 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Jako dítěti se mi líbilo hlavně jak si hlavní hrdina báječně vymýšlí.

19.08.2011 3 z 5

Starožitníkův krám Starožitníkův krám Charles Dickens

Jedna z mých oblíbených knih.
A následně se mi líbí i televizní verze.

Mikuláš Nickleby I Mikuláš Nickleby I Charles Dickens

Mikuláš chce mít zajímavější život, než jeho rodina. Celá rodina hledá pomoc u strýce, který je díky legálním krádežím bohatý, ale vadí mu, že má chudé příbuzné a že by po něm mohli dědit. A tak jak se jich zbavit?

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Každý týden někde v civilizovaném světě dochází k hromadné sebevraždě.

Třeba tenhle týden v Německu, tři mladé Němky.

Ale to se dělo vždy a tak bych v tom nespatřoval žádnou senzaci. Komu se nechce žít, tak si bere život.

V Londýdě jsem viděl nejvíc lidí, co neví proč žít. Co se trápí prázdnotou svého života.

A proč nejvíc v Londýně? Protože je to jedno s nejvěších měst světa, kdyby byla třeba Plzeň tak velká jako Londýn, a žilo v ní tolik obyvatel, tak by to bylo v Plzni.

31 songů 31 songů Nick Hornby

Kolikrát jsem jen měl tuhle levnou knihu (v Levnách knihách) v ruce, pročetl si ji, ale nikdy ji nekoupil.

Přijde mi jen jako osobní vyznání a zážitky člověka s hudbou, z nichž sestavil pořadí a ke každé skladbě napsal proč se mu líbí. U mě v knihovně by ležala jako jíné, nevracel bych se k ní, tak ať leží radějí v Levných knihách či v Antikvariátech.

Rozhovory s andělem Rozhovory s andělem Nick Hornby

Povídky, kde ústřední téma je jedné - andělé a jejich činnost.

Můj oblíbený rok Můj oblíbený rok Nick Hornby

Vzpomínky to co autor zažil ve svém dětství a dospívání.

V žáru lásky V žáru lásky Sandra Brown

Příliš mnoho lásky - zabíjí!

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Žádný strom neroste až do nebe, takže Adamův pád se dal očekávat.

Bílý žár Bílý žár Sandra Brown

Inu to je problémů - pracovní podmínky, rodinný sor, vražda, vášeň, bezohlednost, cynismus, s tím vším se vyrovnávat není žádná legrace.

Skrytý plamen Skrytý plamen Sandra Brown

Bez boje lze mít krásný život?

A co je to krásný život? Či šťastný život. V tom se asi lišíme, ale co máme společné, tak je touha po spokojenosti, bez ní se dobré věci hůře rodí.

A Lauren a Jared to vědí, mají jeden druhého a to jim dává sílu aby překonávali nástrahy a darebnosti okolního světa.

Závist Závist Sandra Brown

Závist může i motivovat k lepším osobním výsledkům.

Závist je ale nejčastěji cit, kdy ten, kdo mu něco schází, tak to nalézá jako v zrcadle u jiných a to jim závidí.

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Atraktivní žena z TV, úspěšný právník. Aby mezi nimi nepřeskočila jiskra. A problémy pak řeší dobře a jako na běžícím páse.

Paličova dcera Paličova dcera Josef Kajetán Tyl

Příběh, jaké se dříve děli a nyní v jiné formě taktéž.

Taky dobrý - retro film.

18.08.2011 3 z 5

Máj / Marinka Máj / Marinka Karel Hynek Mácha

Mácha navštěvoval nemocnou dívku, měl rád její hlas, její vyprávění jak žije, co vnímá, musela být zajímavá. Pro něho, pro okolí ne.

Ztracený stín Ztracený stín Egon Hostovský

Ztráta vlastní identity, to je jako ztratit svůj stín, ale prochází tím někdy v životě dost lidí, obzvláště přechod z dospívaní k dospělosti je pro některé llidi těžké.

Listy z vyhnanství / Úkryt Listy z vyhnanství / Úkryt Egon Hostovský

Nevím, proč se cítil E. Hostovecký v USA jako ve vyhnanství, snad by měl podobné problémy v každé zemi.

Cizinec hledá byt Cizinec hledá byt Egon Hostovský

Patrně stěžejní kniha autora, kdy člověk hledá kde by mu bylo dobře.
A byt symbolizuje - mít svůj vlastní prostor, nebýt v něm rušen okolím, moci v něm žít tak, jak si člověk přeje.

18.08.2011 3 z 5