WEIL WEIL komentáře u knih

Prosté motivy Prosté motivy Jan Neruda

Jedna ze známých sbírek básní od Jana Nerudy. Kdo chce poznat cestu autora životem svým a rovněž tak jeho umělecký vývoj, tak nemůže tuhle knížku básní obejít.

11.08.2011 4 z 5

Arabesky Arabesky Jan Neruda

Arabesky jsou drobné prózy z každodeního života. Neruda - prozaik si dal nejvíc záležet na "Malostranských povídkách". Zde píše rovněž krásně, a to o radostech a smutných věcech, které kolem sebe viděl.

11.08.2011 5 z 5

Kniha veršů Jana Nerudy Kniha veršů Jana Nerudy Jan Neruda

Výbor z pěti básnických sbírek Jana Nerudy. Možná, že řada uživatelů databáze se některé z nich musela učit pro potřeby školní.

11.08.2011 5 z 5

Rychlé šípy, 3. díl Rychlé šípy, 3. díl Jaroslav Foglar

Novépříběhy Rychlých šípů, změna kresby - vesměs je kreslil už Marko Čermák. Ale podstata příběhů je stále tatáž, protože je psal J. Foglar. Pro mě opět skvělý zážitek.

Rychlé šípy, 2. díl Rychlé šípy, 2. díl Jaroslav Foglar

Druhá kniha komiksů, příběhů, které vycházely v Mladém hlasateli a Vpředu. Několik dobrodružství je ale už nových, tedy napsaných v šedesátých letech.

Píseň úplňku Píseň úplňku Jaroslav Foglar

Až ilegální vydání knihy, za níž stojí MUDr. J. Hanzel, díky němuž bylo připomenuto, že "Jestřábovi" bylo osmdesát. V knize jsou i názory tehdy oficiálních autorů.

Rychlé šípy, 1. díl Rychlé šípy, 1. díl Jaroslav Foglar

První díl komiksů o Rychlých šípech, které jsou povětšinou i po několika desítkách let z první republiky. Výborné jsou i postavy Dlouhé Bidlo, Štětináš a Bohouš.

13 nožů z Jamboree 13 nožů z Jamboree Jaroslav Foglar

Vlastím Vpředy ročník 1946, a tahle kniha je pěkným připoemnutím doby, kdy vycházeli a nebyla taková nabídka pro děti a dospívající.

Rychlé šípy 2. Rychlé šípy 2. Jaroslav Foglar

Příběhy, které nestárnou a jsou hlavně o mezilidských vztazích, jejichž mechanismy jsou stále stejné.

Rychlé šípy 3. Rychlé šípy 3. Jaroslav Foglar

Lahůdka pro mě jako dětského čtenáře.

Život v poklusu Život v poklusu Jaroslav Foglar

Foglar zvaný "Jestřáb". O jeho životě, o jeho mamince, o jeho klukovské duši, o jeho lásce ke sdružování se v oddíle a jeho tvorbě.

10.08.2011 4 z 5

Rychlé šípy ve Stínadlech Rychlé šípy ve Stínadlech Jaroslav Foglar

Kdo by si je neoblíbil? A když ne je, tak Bratrstvo kočičí pracky? Jen nesprávní čtenáři mohou mít k nim výhrady.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Můj neoblíbenější román od jaroslava Foglara. Hodně velkou zásluhu na tom má i Tleskač a jeho vztah k nevlastnímu otci, Vontové Losna a Mažňák aj.

Královna pouště Královna pouště Karl May

Má to ale někdo štěstí, když má za kámoše Oskara Steinbacha.

Já, náčelník Apačů Já, náčelník Apačů Karl May

Kniha o autorovi populárních "indiánek", které stále objevují nové a nové generace čtenářů.

Trhani Trhani Jan Neruda

O budování železnice, o chudobě, která se lepí na paty občanům, co nemají jak si vydělat na živobytí, jen nádeničinou.

10.08.2011 3 z 5

Zpěvy páteční Zpěvy páteční Jan Neruda

Neruda napsal za svého života pět básnických sbírek. Potom se na vyjadřování přes poezii vybodnul. Důvdem bylo chabé pochopení a ohlas, který jeho poezie vyvolávala.

10.08.2011 2 z 5

Aforismy Aforismy Franz Kafka

Řada aforismů F. Kafky je těžko dešifrovatelná pro začátečníky. Jak jim nerozumí, tak jdou od nich. A chce to čas, aby člověk porozuměl, ale stojí to vlastně za tu námahu? Na tuhle otázku si musí odpovídat každý sám.

10.08.2011 4 z 5

Dopisy přátelům a jiná korespondence Dopisy přátelům a jiná korespondence Franz Kafka

Dopisy těm, s nimiž si F.Kafka nepsal tak často, jako se svými snoubenkami.

Žert Žert Milan Kundera

Román, který vyvolal nejen u nás, ale všude ve světě senzaci a je dodneška znovu vydáván v různých zemích.