zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Úkryt Úkryt Nora Roberts

Je to již delší doba, co jsem naposledy sáhla po knize královny knihoven a příběhů, po příběhu od známé autorky Nory Roberts. Úkryt má spoustu stran, ale i přesto jsem knihu přečetla dosti rychle. Tentokrát jsem navštívila svět hollywoodských hvězd, třpytu a bohatství. Ale i úspěšní a bohatí mají své starosti, problémy a když dívku zradí vlastní máma, pak je to hodně těžké. To se stalo i Cat a to trauma ji pronásleduje celé dětství a mládí. Příběh je dobře promíchaný, napětí střídá troška romantiky a dobrodružství, nechybí kriminální zápletka.
Tak jo, dobré to bylo, zase někdy na shledanou, paní Noro !

24.08.2021 4 z 5

Křehká krása Křehká krása Petra Durst-Benning

Ach, to bylo dokonale krásné ! Krásné a křehké jako to nejjemnější křišťálové sklo, hřejivé jako to skleněné červené srdíčko a plné radostného souznění, které evokují vánoční koule od Marie. V jednoduchosti je krása. Jsem nadšená a spokojená !!
Tak jsem se zařekla, že se už nepustím do žádné nové rodinné ságy. A ejhle, tato nová německá autorka u mě probudila zvědavost ... a já neodolala. Až tak mě nakonec román pohltil, že bych nejraději četla dál a vůbec se mi nechce s hrdiny rozloučit a čekat na pokračování. Nádherné čtení, psané s jednoduchou elegancí a šarmem !!
Příběh tří sester Johanny, Ruth a Marie začíná v roce 1890, v malé sklářské vesnici Lauscha v Německu. Dívky žijí pouze s otcem - sklářem a po jeho smrti musí sami čelit nelehkému životu a prosadit se v mužském povolání. Na této cestě je čeká zklamání, zrada, láska a mnoho překážek.
Také já bydlím ve sklářské vesnici, dědeček byl sklář, maminka malířka skla. O to silnější a působivější je pro mne tedy tato skleněná sága.

21.08.2021 5 z 5

Zaříkávačky Zaříkávačky Emanuela Valentini

Také mám ráda les, který je dokonce hned u našeho domu. Ráda se procházím v listí a občas se mi zdá, že les zpívá... Úplně stejně jako Saře.
Na Zaříkávačky jsem se hodně těšila a také jsem hodně očekávala. Jisté je, že italská autorka Emanuela Valentini mé touhy naplnila. V tomto psychologickém thrilleru jsem našla prakticky vše, co mám ráda. Krásně tajemnou atmosféru horské vesnice, zločiny, jejichž kořeny sahají do dávné minulosti, sympatickou hlavní hrdinku a jako bonus zaříkávačky, které jsou spjaté s minulostí a hlavně s tradicí.
Tento vynikající thriller ráda doporučím všem milovníkům kvalitního čtení !!

19.08.2021 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Rodinné ságy jsou mé oblíbené a milované, a zejména ty od Anne Jacobsové jsou mojí srdeční záležitostí. Už ty překrásně povedené obálky, které nalákají a těší oči, a co teprve obsah, kterému nemůžu odolat. Návrat. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostala do děje a osvěžila si všechny postavy v panském domě, panstvo, jejich příbuzné i zaměstnance. Ale pak po přečtení pár desítek stran jsem byla opět doma u Melzerových a prožívala s nimi jejich trable, úspěchy, nemoci, krizi a vše dobré i zlé co přináší sám život. A pak na samotném konci jsem cítila, že ještě bude pokračování, že se se svými hrdiny znovu setkám a opět to bude moc hezký zážitek.
Paní Jacobsová to tedy umí !!!

16.08.2021 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Lucinda Berry vybírá pro své knihy hodně zajímavá a originální témata. Vždyť už její Andílek se mi vryl do paměti jako nezapomenutelné čtení, při němž mi naskakovala husí kůže a nyní Útěk ze světa znovu zabodoval. Nemůžu prozradit, co se stalo s Kate, kam zmizela, já si ten moment poznání hýčkala a vychutnala. To přeji i ostatním čtenářům. Při čtení jsem si kladla spoustu otázek. Je to vůbec možné ? Může se toto stát s mámou a milující manželkou ? Ano může, po přečtení jsem pochopila a uvěřila... a znovu jsem i tento příběh četla jedním dechem. Toto rodinné drama je skvěle napsáno, každá kapitola má jiného vypravěče a sledujeme tedy děj vždy z jeho pohledu.
Lucindu Berry si uložím ve svém hledáčku. To jsem zvědavá s čím přijde příště. BRAVO !

13.08.2021 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Hned od první stránky mě tento další díl série polapil a nepustil. Mám slabost pro inspektorku Lotiie Parkerovou, oblíbila jsem si ji i s jejími chybami a temnými stránkami, ale hlavně s celou její rodinou. Její děti jsou zkrátka pěkně praštěné, drzé, divoké, ale jsou chvíle, kdy drží pospolu a mají srdce na pravém místě. Vyšetřování zaživa pohřbené mladé ženy, zmizelých dívek je znovu vysoce čtivé, napínavé, prostě a jednoduše perfektně napsané.
Těším se na další díl, doufám, že nebudu muset dlouho čekat. Vynikající série !!

09.08.2021 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Pro mě je tento francouzský román zase jednou knižní lahůdkou. Skvělou srdcovkou !
U nás v knihovně jsou knížky označovány barevnými štítky se symboly dle žánru. Tento román má na svém hřbetu nalepené červené srdce. Ale v žádném případě se nejedná o romantickou, zamilovanou oddechovku. To srdíčko by mohlo označovat sílu a hloubku příběhu, jeho jedinečnost, nebo všechny druhy lásky, které román obsahuje. Na Violette Dušičkovou hned tak nezapomenu. V tom mém srdci určitě dlouho zůstane. I já mám docela ráda hřbitovy, ten klid, atmosféru, pomíjivost a rozjímání... Malá ochutnávka:
Nehořekujte nad mou rakví, nejsem tam, nespím.
Jsem tisíckrát ve větru, jenž vane.

poznámka: Na knize není nic morbidního. Je to kouzelný příběh silné ženy, která bojuje s nelehkým osudem.

06.08.2021 5 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Příběh mladé vdovy Evvie a bývalého baseballového nadhazovače Deana, kteří si hledají novou cestu v životě, ale i sami k sobě, jeden k druhému a nakonec najdou lásku.
Román mě nalákal i svou krásnou obálkou a já nelituji. Nejedná se sice o žádnou srdcovku, či nezapomenutelný příběh, ale kniha je to pěkná.
Někdy se stává, že se naše životy životy obrátí naruby a to pak bývá těžké. To zažívá i Evvie s Deanem, které spolu spojí náhoda... Kniha se četla rychle, ale děj je pomalejší, více psychologický než romantický, je to taková oddechovka vhodná i pro náročnější čtenáře.

04.08.2021 4 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Příběh šesté ze sedmi sester, nespoutané a živelné Electry, byl již tradičně překrásným čtením díky vypravěčskému umění Lucindy Riley. Při čtení mi tentokrát bylo smutno, jen stěží jsem nedávno uvěřila zprávě o smrti této milované a talentované autorky, se kterou mě pojí dokonce rok narození. Je mi velmi líto, že už nenapíše další nádherné romány, jejichž příběhy mě vždy pohltily a uchvátily.
I za příběh Electry, a hlavně za emotivní a hluboký keňský příběh, posílám paní autorce na věčnost, na druhou stranu našeho bytí, ze srdce pět hvězdiček. Děkuji !!

01.08.2021 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Být tchyně není vůbec jednoduché. Najít tu správnou cestu a míru k protějšku svého dítěte bývá obtížné. I já jsem již skoro rok tchyně a snažím se...
Tchyně od Sally Hepworthové je výborné čtení. Současnost se střídá s minulostí, stejně tak se střídají vypravěčky příběhu - tchyně Diana a manželka Dianina syna Lucy. Příběh je nejenom napínavý, vysoce čtivý, ale i procítěný a chytrý. Je protkán drobnými tajemstvími, lži a touhami všech hlavních hrdinů. Některé touhy a sny se mohou stát i nebezpečné.
Určitě budu číhat na další titul této australské autorky. Tchyně byla totiž SUPER !!

28.07.2021 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Tak to bylo moje první knižní setkání s Jenny Colganovou a jsem s ním moc spokojená.
Knihkupectví u jezera má překrásně barevnou obálku a na svých stránkách ukrývá velmi milý a láskyplný příběh. Je prosycen nejenom láskou mateřskou, ale i láskou ke knihám, k přírodě, prostě láskou k životu. Příběh svobodné matky Zoe a jejího nemluvícího synka mě chytil za srdce, místy byl vtipný, veselý, místy něžný, dojemný i smutný. No ve všech případech byl nesmírně hřejivý.
Na skotské Vysočině, u jezera Loch Ness jsem se cítila moc prima a strašně moc se mi tam líbilo !!!! Ideální letní čtení, které pohladí po duši !!!!

24.07.2021 5 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Katarína Gillerová

Jak já tomu mamánkovi Romanovi držela palečky... Opět moc pěkné, nenáročné, oddechové, někdy lehce předvídatelné, ale svěží čtení z pera mé oblíbené slovenské autorky. Čtení, které vůbec nenudí, je obrazem našich životů a já vždy s radostí sáhnu po dalším z příběhů paní autorky. Tentokrát jsem příběh o Olivii dočetla s uspokojením, neboť dopadl podle mých představ. Stará láska totiž nerezaví !

23.07.2021 4 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Nejhezčí dny našich životů je působivé a inteligentní čtení. Literární debut tak mladé autorky je vyzrálým, hutným a emocionálně propracovaným dílem ! Barvitá rodinná sága rodiny Sorensonových ! Chvíle strávené čtením tohoto obsáhlého románu jsem si užívala a vychutnávala, moc se mi líbil a již teď se těším na další počin této autorky.
Oceňuji i krásnou originální obálku, ta těšila mé oči a samotný příběh byl zase potěchou mé duši !

21.07.2021 5 z 5

Světla jihu Světla jihu Nina George

Velmi nevšední, zvláštní knížka. Docela mě překvapila. Skrývá na svých stránkách spoustu lásky a krásy, ale je psána netypickým stylem, na který jsem si musela zvyknout. Je psána hodně poeticky, obsahuje mnoho mouder, výjimečných vět a souvětí, oslavuje lásku ke knihám. Příběh samotný je něžný, jemný, tichý, nenápadný, ale přitom silný a kouzelný.
Tentokrát jsem na rozpacích, při čtení jsem měla různé pocity, něco mě nadchlo, místy se mi i něco nelíbilo. Svou zvláštností mě kniha vyvedla z míry.
Jsou všechny knihy Niny George takové ? Světla jihu byla moje první.

16.07.2021 4 z 5

Cyklistku jsem si skutečně vychutnala, jako čaj servírovaný na tom nejjemnějším porcelánu, jako něco mimořádného a nevšedního. Ano, i taková byla paní baronka Blanka. Bylo mi ctí se s ní seznámit, sledovat její životní pouť, oddat se příběhu s nádechem nostalgie, melancholie, smutku, ale i radosti ze života a z obyčejných věcí. V knize se obdivuhodně střídá minulost s přítomností, je jen tenká hranice mezi časy, kterou čtenář vždy rozpozná a netápá v ději. Styl psaní je vytříbený, skvělá je práce s jazykem. Pro mě je to nejlepší autorčina kniha, mám přečtené tři.
Když zase zítra nasednu na své kolo, paní baronce bude patřit má vzpomínka !

14.07.2021 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Adam ze Zbraslavi u mě získal plný počet hvězdiček. Tato historická detektivka byla dokonalá. Autorka mě v ní úplně dokázala vtáhnout do děje a tak jsem se najednou ocitla u dvora posledního Přemyslovce Václava III. a byla jsem svědkem jeho vraždy v Olomouci, v roce 1306. Václav III. po sobě zanechal nemanželskou dceru Alžbětu, které někdo usiluje o život. Pátráním po vrahovi a ochráncem Alžběty je pověřen Adam ze Zbraslavi, milý a statečný mladý muž. Kniha má jen něco málo přes dvě stě stran, historická pravda se prolíná s fikcí, výborně se čte.
Těším se na druhou část trilogie, jistě to bude znovu krásný čtenářský zážitek !

11.07.2021 5 z 5

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

(SPOILER) Na vídeňském hřbitově pracuje květinářka Carolin, která se skrývá před svou hroznou a děsivou minulostí. Má změněnou identitu a se svými nadřízenými si vyměňuje vzkazy zakódované do řeči květin. To je velmi zajímavé a originální. Posléze je odvolána k novému případu do Mnichova...
Čtení to špatné nebylo, docela se mi líbilo, jen žádné nadšení z knihy nesdílím. Tato kniha mi až tak nesedla, i když místy byla hodně napínavá, místy i úsměvná. Tak ještě uvidím, zda i příště sáhnu po této rakouské autorce.

10.07.2021 4 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

Vynikající čtení ! I mě nový román Martiny Málkové oslovil a moc se mi zalíbil. Paní autorka dokázala na nemnoha stranách napsat skvělý příběh, ve kterém vlastně shrnula životní osud herečky Míly Mašlové, která se potýká s mnoha strachy a obavami. K nim patří nejenom stárnutí, obava z nemoci, ale i rivalita a nedobrý vztah se sestrou Jolou či žárlivost a obavy ze selhání. Příběh se četl jako po másle, a když jsem četla poslední stránky, byla jsem vývojem děje docela překvapená.
Ráda román doporučím k přečtení !

07.07.2021 5 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Žena číslo 99 je příběh o statečnosti a odhodlání, který nás zavede do ústavu pro choromyslné v druhé polovině 19. století v San Franciscu. Je to i příběh o sesterské lásce a osobní odvaze, který mne hned od prvních stránek zaujal. Určitě to není thriller, ale velmi vydařený historický román, plný dobových reálií a zajímavostí. V zápletce příběhu nechybí napětí. Určitě nelituji přečtení, mně se kniha líbila a čtení mne bavilo !

06.07.2021 4 z 5

Tajemství černé královny Tajemství černé královny Zdeněk Grmolec

Poutavý a čtivý příběh sledující životní osud druhé manželky Zikmunda Lucemburského, krásné Barbory Celské, ženy velmi vášnivé, divoké, nazývané Černá královna nebo Messalina. Příběh je prošpikován politickými vztahy té doby, magií i vztahy milostnými.
S oblibou se takto vracím do české historie, ráda se propadnu v čase do 15. století a dovím se tak spoustu nových skutečností... Historické romány čtu asi nejraději !!

03.07.2021 4 z 5