ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi silný a smutný příběh malé Barči, která je pro rodinu ta problémová. Knihou se prolíná přehlížení ze strany rodiny i špatný přístup ze strany školy. Spousta red flags, málo řešení.
Drsné, reálné.

14.06.2023 5 z 5

Srdcaři Srdcaři Josef Veselka

Velmi pěkný příběh o životech dvou lékařů, o jejich rodinách, zázemí, vztazích a přátelství mezi nimi. Jedná se o jakousi zrychlenou kroniku s přesahem i do budoucnosti.

13.06.2023 4 z 5

Patrioti Patrioti Pascal Engman

Zajímavý thriller z prostředí teroristů "chránících" vlastní zemi. Autor velmi zajímavě pospojoval osudy jednotlivých protagonistů. K žádné z postav jsem si nevytvořila vztah, což nebyl asi ani záměr, ale na to konto jsem nebyla úplně vtažená do příběhu.
Každopádně super odvedená detailní práce s velkým přesahem.

06.06.2023 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Docela zajímavý první díl série. Kate je poměrně sympatická policistka, která sama řeší svoje problémy spojené s dětstvím a odchodem od amišů. Příběh není úplně dechberoucí, není to ten typ knihy, kterou nejde odložit. Ale určitě si přečtu i další díly. Takový trochu lepší průměr.

28.05.2023 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Opět velmi silné téma, tentokrát o tom, kdy dítě už nechce být dárcem pro svou nemocnou sestru.
Kniha popisuje pocity rodičů, kteří v touze zachránit nemocnou Kate "vyrobí" její sestru Annu, která bude pro sestru dokonalým dárcem. Kde je však hranice etiky? A proč se Anna ve svých 13 letech vzepře?
Nesmírně zajímavé a bolavé téma, s ještě bolavějším koncem.

22.05.2023 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Takové oddechové čtení, soft detektivka s dávkou ironie, sarkasmu a směšných situací i dialogů. Za mne nenadchne ani neurazí.

15.05.2023 3 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Fantastické zakončení série. Kniha je opět plná napětí, akce, lásky a přátelství, ale i smutku a bolesti. To vše zakončeno nadějí.
Pro mě velmi povedená série.

13.05.2023 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl série, opět nabitý akcí, překvapeními a dějem. Tentokrát se skupina Genesis setkává s obyvateli Nyxie a zjišťuje skutečný důvod jejich mise.

09.05.2023 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další díl naprosto nenáročné a velmi zábavné série. Aristokratka je pro mě výplň mezi thrillery i únik z jiného náročného čtení. A fakt mě baví.

04.05.2023 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Moc dobrý! Na tuhle sérii jsem všude četla chválu, tak jsem ji dlouho odkládala a přistupovala ke knize opatrně. Ale opravdu mě to bavilo. Doufám, že si kvalitu udrží i druhý díl.

03.05.2023 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Za mě opět spokojenost. Kniha se čte sama, v podstatě vím, že se pobavím a dostanu, co čekám.

Příběhy Aristokratky čtu jako předěl mezi thrillery nebo knihami o opravdových osudech a jsem spokojená.

29.04.2023 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Jedním slovem HUMPL. Naprosto nepochopitelný příběh ženy, která se v sedmi letech dostala do "péče" státu a církve. Znásilňování, otroctví, bití. A totální ignorace ze strany úřadů i po více jak 30 letech. Nechápu. Nechápu ani její matku, rodinu, nikoho. Tohle je příběh z 20. i 21. století.

28.04.2023 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

Dobrá detektivka s trochu pomalejším začátkem a spoustou nejasností. Postupně se děj rozjížděl a závěr už byla jízda. Na konci došlo k rozuzlení, byť pár věcí mi jasných není. Nicméně jako oddechová knížka tohle bylo moc fajn.

25.04.2023 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Pro mě re-reading po více než dvaceti letech. A bavilo mě to. Viděno dnešníma očima na tu dobu až neuvěřitelně zajímavě popsaný fantasy příběh.

22.04.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Velmi dobře napsaný příběh slavné hollywoodské herečky, která se rozhodne svěřit svůj životní příběh novinářce Monique.

Opět velmi podařený román. Daisy za mě lepší, ale možná i tím, že u první knihy jsem neměla taková očekávání.

12.04.2023 4 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Druhý díl série ze světa, kde jsou děti posílány k "rozpojení". Kniha se vrací k postavám z prvního dílu, zároveň přináší nové.
Tahle série je super. Těším se na další díly.

09.04.2023 4 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Další děsivý případ, ve kterém Sharko spojí své síly s policistkou Lucií Hennebelovou. Jeho pátrání jej zavede mimo jiné i do horkého Egypta.
Opět velmi dobré, zamotané a následně rozmotané. Jen ten konec...

05.04.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Opět pecka! Standardní Carterovka plná děsivých míst činu. Za hrůznými činy se skrývá dost hrozná souvislost. Skvěle čtivý a propracovaný příběh.
Jsem ráda, že autor i přes svá soukromá dramata nepřestal psát.

01.04.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Osvěžující, neuvěřitelně vtipné.

Knihu jsem přečetla na doporučení kamarádky a rozhodně nelituju. Jsem všeobecně "tým thriller" a při zmínce o humorných knihách povětšinou skeptická, ale tohle bylo opravdu skvělé. A ano, tady jsem se fakt i smála nahlas.

Sérii už jsem pořídila kompletní a jednotlivé knihy budu číst jako předěly mezi mým žánrem.

27.03.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Taková asi povinnost pro všechny fandy true crime a thrillerů. Rozhodně zajímavý rozbor pachatelů i zákulisí obětí. Bohužel mě kniha dost málo vtáhla, četla jsem ji strašně dlouho a často mi utíkala pozornost.

25.03.2023 3 z 5