666Jitka 666Jitka komentáře u knih

Drahomíra: Důstojná sokyně kněžny Ludmily Drahomíra: Důstojná sokyně kněžny Ludmily Oldřiška Ciprová

Moje druhá kniha od autorky. Opět spíš červená knihovna a na pozadí historické události. Kniha je čtivě napsaná, ale není to úplně můj šálek kávy...

06.09.2020 3 z 5

Kat a jiné povídky Kat a jiné povídky Pär Lagerkvist

Knížka se mi moc líbila - nejvíce titulní povídka Kat a poslední povídka Poutník na moři, ale i ostatní povídky jsou velmi povedené. Vyhovuje mi autorův styl psaní. Jednotlivé povídky člověka nutí k zamyšlení ...

04.09.2020 5 z 5

Klub sebevrahů (3 povídky) Klub sebevrahů (3 povídky) Robert Louis Stevenson

Mně se tyto tři propojené příběhy moc líbily a knížečka se mi dobře četla. Líbily se mi zápletky a byla jsem zvědavá, jak to dopadne ...

01.09.2020 4 z 5

Ariel aneb Shelleyho život Ariel aneb Shelleyho život André Maurois

Kniha se mi dobře četla a rozhodně mě obohatila ve znalostech nejenom Shellyho života, ale i dalších pro mě zajímavých postav jako např. Mary Shelley, Lorda Byrona atd. Některé názory P.B.S., tohoto zásadového mladého muže, byly na svou dobu opravdu revoluční a jsou mi sympatické. Naopak některé jeho skutky mi přišly až sobecké, ale jak vyplývá z knihy a zdrojů, tak si P.B.S. ani neuvědomoval, čeho všeho byl možná příčinou ...

31.08.2020 5 z 5

Temnota nepomíjí Temnota nepomíjí Arthur Machen

Velice zdařilý výběr z Machenovy tvorby. Musím pochválit také ediční poznámky a doslov Martina Mrskoše.

25.08.2020 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Kniha je napsána jednoduchou formou tak, aby si jí mohl přečíst opravdu každý. Kniha není žádný skvělý literární počin, přesto dávám 4 hvězdy za odvahu autorky a její rozhodnutí odhalit se, psát blog a následně napsat knihu na toto téma s tím, že kniha může pomoci lidem se stejným problémem. Myslím, že si k této knize spousta lidí najde cestu a doufejme, že hodně jednotlivců potýkajících se s alkoholismem inspiruje k boji s tímto zlem.

10.08.2020 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Musela jsem si zvyknout na týnštinu a pak už to šlo jako po másle. Musím přiznat, že se mi místy zvedal žaludek z popisu různých ukrutností, které hlavní "hrdina" Alex a jeho frendíci prováděli anebo které musel podstoupit v rámci "léčby". Celkově je to opravdu chorošná kniha, akorát se připojuji k názoru, že ten konec mi nějak moc k Alexovi nesedl ...

05.08.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla v rámci čtenářské výzvy a obdobně jako někteří další čtenáři musím říci, že se knihám s podobnou tématikou vyhýbám, protože z nich mám noční můry a tyto příběhy se mi navždy vpijí do duše. Kniha se dobře četla a autorka velmi lidsky popisuje nelehké a bolestné životní příběhy postav. Kniha nutí k zamyšlení - co dnešní člověk považuje za problémy, je proti tomu, co někteří lidé zažili a čemu museli čelit, procházka růžovým sadem. Vše bereme jako samozřejmost, ničeho si nevážíme a přitom i dnes je na světě spousta míst, kde se dějí další šílená zvěrstva - i když nikdy nepochopím, proč se tomu říká "zvěrstva", když zvíře by nikdy nebylo schopné takových odporností jako člověk.

26.07.2020 5 z 5

Bowie: Ilustrovaný životopis Bowie: Ilustrovaný životopis Fran Ruiz

Moc pěkně zpracovaný stručný životopis Davida Bowieho doprovázený nevšedními ilustracemi nás provede zajímavým životem tohoto hudebního génia, seznámí nás se zásadními okamžiky a lidmi jeho života a poodhalí kousek z jeho nitra. Kniha je vhodná pro čtenáře, kteří se chtějí o D.B. dozvědět alespoň základní informace.

21.07.2020 4 z 5

Frida Kahlo: Ilustrovaný životopis Frida Kahlo: Ilustrovaný životopis María Hesse

Moc pěkně zpracovaný stručný životopis Fridy Kahlo, který nás provede jejím životem a nelehkým osudem. Frida byla skutečně neuvěřitelně silná a zároveň křehká a zranitelná osobnost plná života, která se na své životní pouti musela vypořádávat s velkými zdravotními problémy, ale také s velkým srdcebolem, který jí po velkou část života působil její osudový muž Diego Rivera. Všechny své bolesti a strasti jí pomáhalo překonávat malování. Tato kniha je vhodná pro čtenáře, kteří se chtějí o životě této zajímavé osobnosti dozvědět alespoň základy ...

20.07.2020 4 z 5

Mně se kniha líbila a pobavila mě. Autor si s nadsázkou a černým humorem bere na mušku církev, politický a sociální systém ve Švédsku, neziskové organizace, které jsou nejlepší pračkou špinavých peněz a nejlepší byznys sám o sobě, který využívá naivity a často až neuvěřitelné hlouposti svých "mecenášů".

19.07.2020 4 z 5

Projdeme se pamětí - od Intra k Povodí Ohře Projdeme se pamětí - od Intra k Povodí Ohře Jiří Sisi Sochor

Skvěle napsané, vtipné, místy možná nepochopitelné pro lidi, kteří neví, co znamená žít sex, drogy a rock´n´roll. Kniha se čte sama a kdo Sisiho zná, bude ještě lépe číst i mezi řádky.

13.07.2020 5 z 5

Niels Lyhne Niels Lyhne Jens Peter Jacobsen

Tuto knihu jsem zvolila v rámci čtenářské výzvy "kniha od dánského autora" a musím říci, že mě velmi mile překvapila. Autor je skutečný mistr pera, co se týče květnatého popisování jak míst, lidí a pocitů - kniha je z části jako poezie v próze. Zajímavý je rozhodně vývoj osobnosti hlavního hrdiny, ale i vedlejších postav - musím přiznat, že jsem měla pocit, jakoby některé části knihy byly napsané přímo o mé osobě a i když byla kniha napsaná na konci 19.století, některé věci se prostě nemění, zvlášť co se života a mezilidských vztahů týče....

11.07.2020 4 z 5

Achnaton Achnaton Andreas Schramek

Kniha je taková odpočinková četba ze starého Egypta, která popisuje období vlády Amenhotepa IV. - Achnatona, v očích starých egypťanů kacířského faraona, jeho spoluvládu s jeho otcem Amenhotepem III. a později s Nefertiti, nástup monoteismu a uctívání jediného boha Atona. Autor se vydává vlastní fantazií a popisuje život ve starém Egyptě ústy Ajeho - otce Nefertiti a velmi vysoce postaveného Egypťana, který měl vždy velice blízko k faraonovi a jeho rodině. Kniha je místy velice popisná a určité části jsou na můj vkus až moc romantické.

03.07.2020 4 z 5

Krvavé příběhy z hradů a zámků Krvavé příběhy z hradů a zámků Jan Bauer

Kniha nás seznámí s pověstmi a událostmi, které se odehrály na vybraných 36 hradech, tvrzích a zámcích Čech a Moravy. Příběhy a vyprávění jsou doplněná o historická fakta vztahující se k jednotlivým usedlostem a také k lidem, o kterých legendy pojednávají.

17.06.2020 4 z 5

Portét v Čechách pohledem dvou století Portét v Čechách pohledem dvou století kolektiv autorů

Velmi pěkně provedený katalog k výstavě na Pražském hradě. Obsahuje úvodní textovou část, která nás zasvětí do tématu výstavy a také bohatou obrazovou část.

Houby z Yuggothu Houby z Yuggothu Howard Phillips Lovecraft

Nové vydání této knihy mě naprosto nadchlo - jak přebásnění, kterého se excelentně zhostil Tomáš Kratochvíl, tak velmi povedené ilustrace Martina Milana. Četla jsem zároveň s publikací, kterou ve stejném roce vydal Volvox Globator - v tomto vydání básně téměř doslova přeložil Viki Shock a knihu ilustroval mistr František Štorm.

Vládci českých zemí 3 Vládci českých zemí 3 Vladimír Liška

Další pokračování, které podrobněji přiblíží životy dalších českých králů a římských císařů. Opět jsem se dozvěděla něco nového a zajímavého. Vyhovuje mi Liškův styl psaní i to, že dokáže člověka stručně, ale přitom poutavě, seznámit se základními historickými fakty a souvislostmi.

10.06.2020 4 z 5

Leonardo da Vinci – malířské a kreslířské dílo Leonardo da Vinci – malířské a kreslířské dílo Frank Zöllner

Naprosto luxusní obří vydání díla Leonarda Da Vinci pro fajnšmekry. Je velmi příjemné touto knihou listovat, číst si a prohlížet si detailní rozbory obrazů a kreseb mistra Leonarda. Knihu jsem dostala od kamaráda Zajíce, který mi tímto darem doslova vyrazil dech.

Přátelství na celý život Přátelství na celý život Bradley Trevor Greive

Milá knížka o přátelství plná černobílých fotografií ze světa zvířat. Odpočinková záležitost třeba ke kávě, která je vhodná jako dárek kamarádovi.

09.06.2020 4 z 5