Alaglesia Alaglesia komentáře u knih

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

První polovina knihy se neskutečně vlekla, uvažovala jsem i o nedotčení knihy. Ale vydržela jsem a druhou polovinu přečetla za odpoledne. Ačkoliv se kniha dotýká hlubokých témat, hloubku neměla. Celé to plulo po povrchu, charakteristika postav, příběh, zápletky, tajemství. Příběh ale nebyl špatný. Závěr knihy byl dojemný a hezký. Jako z nějaké pohádky.

20.01.2024 3 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Příběh, zasazený do současnosti popisuje strasti hlavní hrdinky. Příběh se mi líbil, byl reálný, uvěřitelný. Akorát ten konec zaváněl červenou knihovnou. Určitě si od autorky přečtu další knihy.

30.11.2023 4 z 5

Kniha vykresluje dobu první republiky, domluvené sňatky, život smetánky a chod významného hotelu v Plzni. Hlavní hrdinka Eugenie je poměrně mladá provdaná za majitele hotelu. Téměř celý sňatek se utápí v sebelítosti a vnitřní nespokojenosti. Eugenie je mi poměrně nesympatická. Její osud je založený na reálném osudu a vyprávění. Líbilo se mi vykreslení prvorepublikové elegance a chodu známého hotelu. Charakteristika Eugenie byla povrchní, nedotýkala se nitra, ačkoliv se autorka snažila. Nevěřila jsem ji to. Narozdíl od Alžběty a Niny. Chyběl zde prožitek autorky, který by mohla přenést do tvorby. Během čtení jsem tedy měla pocit, že se nechávám unášet po povrchu a opravdové hloubky jsou opomenuty nebo pouze naznačeny a nerozvinuty.

13.11.2023 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Hlavní téma je role oběti a viníka, které je zasazeno do romantického příběhu. Ben a Fallon se seznámí 9. listopadu a slíbí si, že se takto budou setkávat jednou za rok, po dobu pěti let. Když po té době spolu budou chtít být, zůstanou spolu. Příběh postupně poodkrývá propletený osud obou hrdinů a jejich první "náhodné" setkání.
Opět hezké a oddechové čtení. Myslím si, že v reálném životě by řešení a závěr nebyl tak přímočarý a jednoduchý.

07.07.2023 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Věřím tomu, že vzhledem k množství postav a vyprávění chvíli v přítomnosti, chvíli v minulosti, se někomu kniha četla obtížně. Mně to nevadilo, bavilo mě to a spletitý osud postav jsem vnímala jako hlavolam, který mě bavilo luštit. Jednotlivé příběhy byly odlišné a přesto tak stejné. Žádné happyendy a konečné resumé, vše zůstalo otevřené, takže je na každém čtenáři, jaký konec si domyslí. Já jsem optimista, takže paní Dobrovolná měla jenom otřes mozku a rozjela se jí nová životní etapa. Ze všech osudů mě asi nejvíce zasáhl osud Milušky.

25.01.2017 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Po přečtení Tisíce planoucích sluncí jsem s nadšením sáhla i po tomto titulu. Začátek byl vynikající a četba strhující, v půlce knihy nastal zvrat, dějová linie už neměla takový spád, byla to docela nuda. Návrat hrdiny do rodného Kábulu, a to co se tam odehrávalo, už knihu nezachránilo. Proto hodnotím pouhými 60%.

14.12.2016 3 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Knihy Simony Monyové mě velice baví. Je to oddechové čtení, témata jsou různá a hlavně ze života. Při čtení této knihy jsem byla vděčná, že žádnou tchýni nemusím řešit :-) Očekávala jsem happyend, ale samozřejmě život není samý happyend, tak to skončilo podle reality. Doporučuji. Film jsem neviděla - nemohu porovnat.

14.12.2016 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

No tak tenhle díl byl nejslabší. Autorka se na to měla vykašlat a vůbec ho nepsat. Dvě třetiny knihy jsou jenom o šukání a životě milionáře, poslední třetina je trochu akční, ale zápletka je rychle rozuzlena a vše odpovídá tomu, že Anna má druhé povolání jako superhrdinka. Navíc autorce opravdu došly nápady, protože jsem se několikrát setkala, jak opakuje v knize pořád ty samé fráze. Konec knihy se dal očekávat, vzhledem k tomuto typu literatury. Ale ještě jednou říkám, autorka si tenhle díl měla odpustit. Byl zbytečný.

14.12.2016 2 z 5

Estée Lauder - sen o kráse Estée Lauder - sen o kráse Laura Baldini (p)

Velmi podařený životopis zpracovaný románovou formou. Kniha byla čtivá a zajímavá. Postava Estée Lauder velmi sympatická. Natolik, že mám chuť si zakoupit jeden z jejích zázračných krémů. Autorka nás nechala nahlédnout do první poloviny 20. století života v Americe. Jaké bylo postavení žen, zda bylo možné, aby podnikaly a jak bylo nahlíženo na muže, který ženě pomáhal v domácnosti nebo s výchovou. Knihu určitě doporučuji.

19.04.2024 5 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

Oddychové čtení, ve kterém autorka navazuje na vyprávění každého dílu z její série. Líbilo se mi, že reagovala na dotazy čtenářů a vždy navázala v příběhu na to, co bylo dobré ještě zodpovědět
Nebo dala prostor vedlejším postavám, aby vynikly. Moc se mi to líbilo. Bez přečtení předchozích dílů nemá smysl tuhle knihu číst.

07.01.2024 4 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Kniha se mi moc líbila. Je napsána čtivě, přesto to nebyla kniha, kterou bych přečetla rychle. Harry rozdělil knihu na tři části. První vypráví o dětství a úmrtí maminky, v druhé vzpomíná na působení v armádě a poslední část je o něm a Meghan. Líbilo se mi, s jakou úctou vypráví o rodině (otci,babičce, dědečkovi,bratrovi). Díky seriálu Netflix Crown jsem se orientovala i v dalších jménech členů rodiny. Působivá kapitola byla i o plnění vojenské služby.
Harrymu a Meghan fandím. Harry to neměl v životě lehké, vzhledem k tomu, do jaké rodiny se narodil. Připadalo mi šílené, když popisoval, jakým způsobem fungují média.
Všemu co je napsáno věřím. Věřím i potřebě sepsat vlastní verzi příběhu. Nic není černobílé, druhá strana příběhu, by z pohledu královské rodiny mohla být také zajímavá.
Knihu doporučuji. Koho téma zajímá, určitě stojí za to. Jediné co bych vytkla je, že v knize mohlo být více fotografií, které by odkazovaly na jednotlivé události.

16.12.2023 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Příběh zrazené dívky a nečekaného zachránce, jejího souseda. Sydney odchází od přítele a stěhuje se dočasně k sousedovi, kterého zná jenom z balkónu. Jaké je její překvapení, že její soused, který tvoří nádherné skladby, je hluchý. Osud je svedl dohromady, on tvoří hudbu a ona texty. Časem mezi nimi vznikne větší pouto, než jen to přátelské a musí si s tím poradit. Protože Sydney nechce stát za rozpadem vztahu svého zachránce.
Velmi milá, čtivá, oddechová kniha o hudbě. Škoda, že nefunguje odkaz na hudební podkres ke knize, na který autorka odkazuje v úvodu.

07.07.2023 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

V knihovně jsem překvapeně zjistila, že Cormoran Strike řeší další případ. A tak po delší pauze, kdy už tato literární postava u mě padla pomalu v zapomnění, jsem se s ním a jeho asistentkou Robin vydala řešit další kriminální záhadu. Ani tentokrát jsem až do konce netušila, "kdo je vrah". Poutavé vyprávění a vztah - nevztah Robin a Strika mě strhl na tolik, že jsem si okamžitě musel přečíst i Neklidnou krev.

12.02.2023 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

První díl ságy o Temné věži. Představuje nám Pistolníka, jednoho z hlavních hrdinů. Tento díl byl nejnudnější, neměl tempo. Mnoho popisných scén. Ale chápu snahu autora navodit atmosféru a začátek putování Pistolníka za Temnou věží. Koho to neodradí, nebude litovat. Ságu Temné věže považuji za najzdařilejší počin Kinga a nic co napsal předtím nebo potom už mě nedokázalo ohromit.

12.02.2023 3 z 5

Série mě baví, ale tento díl byl nejslabší a nezáživný.

09.02.2023 2 z 5

Vy jste placebo Vy jste placebo Joe Dispenza

Autor knihy se dokázal uzdravit z vážného úrazu páteře silou myšlenek. O tom, jak mysl dokáže být mocná a formuje náš život, vím. Kniha představuje vědecké podklady pro skeptiky, že tomu tak skutečně je. Nic nového mi kniha nepřinesla a oficiální jazyk a podložené výzkumy mi byly spíše na obtíž.

09.02.2023 2 z 5

Jako fanoušek Harryho Pottera jsem si musela tuhle knihu pořídit. Kniha pro mě nebyla zklamáním, protože Tom umí psát. nechal čtenáře nahlédnout do zákulisí natáčení HP. Zároveň ale také otevírá dopad dospívání ve světě showbyznysu, jaké to je žít v LA, být bohatý a známý. A jak to může pomalu sžírat Duši a dojít k odpojení sebe sama. Tom otevřel i téma závislostí a léčení. Určitě se už ke knize nebudu vracet, ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla.

09.02.2023 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Marka Hermana jsem znala především z Youtube videí. Toto je první kniha od něj a moc se mi líbila. S názory Marka Hermana i Jiřího Haldy souzním. Především mě zaujala myšlenka, že dnešní volná a respektující výchova vede matky k tomu, že vychovávají malé tyrany a ve dvou letech jsou maminky zcela vyhořelé a odkládají děti do školky, kde se očekává, že výchovný proces dotáhne systém. Neříkám, že tak fungují všechny maminky. Pracuji ale ve školství a vidím, že dětem chybí hranice, struktura a řád. A to patřím k lidem, rodičům, kteří jsou alternativně smýšlející.

09.02.2023 4 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

"Nezapomínejte, že knížky nejsou vždycky únikem. Někdy nás mohou něco naučit. Knížky nám svět ukazují, ne schovávají."

Příběh o knihovně, knihách a seznamu doporoučených knih - to pravé, pro knihomola jako jsem já. :-) Kniha vypráví osudy několik hrdinů, které se vzájemně propojují. Je zde vidět, jak i mladá a stará generace a lidé různých náboženských vyznání mohou najít společnou řeč. Kniha se mi líbila, i když to nebylo lehké čtení a dotýkala opravdu těžkých životních témat. Mám v plánu si seznam doporučených knih přečíst také a v takovém pořadí, jak je uvedeno. :-)

09.02.2023 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Tak tahle knížka mě fakt dostala. Při čtení nemáte až do posledních stran tušení, jak to dopadne. Stále se vám honí hlavou, o co tady sakra jde, hltáte slova a stejně máte snahu nahlížet dopředu, jestli nenajdete nějakou indicii, která by vám to trochu objasnila. nenajdete. celé je to zapletené a neskutečné.

01.07.2017 5 z 5