Alaglesia Alaglesia komentáře u knih

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

V knihovně jsem překvapeně zjistila, že Cormoran Strike řeší další případ. A tak po delší pauze, kdy už tato literární postava u mě padla pomalu v zapomnění, jsem se s ním a jeho asistentkou Robin vydala řešit další kriminální záhadu. Ani tentokrát jsem až do konce netušila, "kdo je vrah". Poutavé vyprávění a vztah - nevztah Robin a Strika mě strhl na tolik, že jsem si okamžitě musel přečíst i Neklidnou krev.

12.02.2023 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

První díl ságy o Temné věži. Představuje nám Pistolníka, jednoho z hlavních hrdinů. Tento díl byl nejnudnější, neměl tempo. Mnoho popisných scén. Ale chápu snahu autora navodit atmosféru a začátek putování Pistolníka za Temnou věží. Koho to neodradí, nebude litovat. Ságu Temné věže považuji za najzdařilejší počin Kinga a nic co napsal předtím nebo potom už mě nedokázalo ohromit.

12.02.2023 3 z 5

Série mě baví, ale tento díl byl nejslabší a nezáživný.

09.02.2023 2 z 5

Jako fanoušek Harryho Pottera jsem si musela tuhle knihu pořídit. Kniha pro mě nebyla zklamáním, protože Tom umí psát. nechal čtenáře nahlédnout do zákulisí natáčení HP. Zároveň ale také otevírá dopad dospívání ve světě showbyznysu, jaké to je žít v LA, být bohatý a známý. A jak to může pomalu sžírat Duši a dojít k odpojení sebe sama. Tom otevřel i téma závislostí a léčení. Určitě se už ke knize nebudu vracet, ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla.

09.02.2023 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Marka Hermana jsem znala především z Youtube videí. Toto je první kniha od něj a moc se mi líbila. S názory Marka Hermana i Jiřího Haldy souzním. Především mě zaujala myšlenka, že dnešní volná a respektující výchova vede matky k tomu, že vychovávají malé tyrany a ve dvou letech jsou maminky zcela vyhořelé a odkládají děti do školky, kde se očekává, že výchovný proces dotáhne systém. Neříkám, že tak fungují všechny maminky. Pracuji ale ve školství a vidím, že dětem chybí hranice, struktura a řád. A to patřím k lidem, rodičům, kteří jsou alternativně smýšlející.

09.02.2023 4 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

"Nezapomínejte, že knížky nejsou vždycky únikem. Někdy nás mohou něco naučit. Knížky nám svět ukazují, ne schovávají."

Příběh o knihovně, knihách a seznamu doporoučených knih - to pravé, pro knihomola jako jsem já. :-) Kniha vypráví osudy několik hrdinů, které se vzájemně propojují. Je zde vidět, jak i mladá a stará generace a lidé různých náboženských vyznání mohou najít společnou řeč. Kniha se mi líbila, i když to nebylo lehké čtení a dotýkala opravdu těžkých životních témat. Mám v plánu si seznam doporučených knih přečíst také a v takovém pořadí, jak je uvedeno. :-)

09.02.2023 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Tak tahle knížka mě fakt dostala. Při čtení nemáte až do posledních stran tušení, jak to dopadne. Stále se vám honí hlavou, o co tady sakra jde, hltáte slova a stejně máte snahu nahlížet dopředu, jestli nenajdete nějakou indicii, která by vám to trochu objasnila. nenajdete. celé je to zapletené a neskutečné.

01.07.2017 5 z 5

Kniha neurazí, ale že bych si z ní sedla na zadek, to taky ne. Četla se mi mnohem lépe, než Stoletý stařík, který leží v knihovně stále nedočtený. Autorův styl vyprávění je totožný i s jeho ostatními díly a typický svými neuvěřitelnými zvraty a situacemi. Knihu řadím jako oddychovou četbu, kterou ale znovu už číst nebudu.

01.04.2017 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Super pokračování podivného příběhu. Vůbec bych nesrovnávala první a druhý díl. Druhý díl krásně navazuje na to, kde ten první skončil. Příběh plný akce, dobrodružství, nových podivných a dalších dosud neodhalených záhad. To vše doplněno krásnými fotografiemi. Celkově mě tato podivná kniha nutí k zamyšlení, co je pravda a co je fikce. Jak to je s těmi fotografiemi? Kde vzal autor inspiraci? Jelikož jsem člověk, který vidí pro většinu lidí "nenormální" věci a bytosti, takže jsem svým způsobem také podivná, tak si říkám, jestli nás podivných v tomto světě neběhá víc. :-) Dále časové smyčky. To je tedy něco. Téma, se kterým se nesetkávám poprvé a které mě hodně baví. Kdybyste věděli o nějaké knize, která pojednává o časových smyčkách, napište mi do zpráv. :-)

14.01.2017 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Oblíbená aristokratka opět nezklamala. Když jsem si myslela, že už autor nemůže s ničím přijít, tak se objeví tetička Nora a oživlá historie na Kostce. Těším se na další díl, protože tento skončil docela otevřeně a zajímá mě, jak se to bude vyvíjet mezi Marií a Maxem, co bude s Deniskou a Miladou, zemře pan Spock a nestane se s z Marie debilní škudlilka? :-) Nejlepší postava je pro mě hrabě Kostka.

01.01.2017 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat. Zpočátku jsem ji četla s velkými rozpaky a příliš mě nezaujala. Nyní, když jsem ji dočetla z ní mám dobrý pocit a i přes počáteční rozpaky uděluji čtyři hvězdy. Líbí se mi, jak autorka dokázala popsat život na slepičí farmě. Vlastně celá kniha je jenom popis činností a každodenního života na farmě. Dialogy se zde mnoho nevyskytují. Některé pasáže a postřehy mě opravdu pobavily.Hlavně když autorka píše ve vší slušnosti, a pak tam střelí větu, že slepice jsou opravdu debilní zvířata. Potěšil mě závěr knihy, kdy to vypadalo, že se blízká na lepší časy a hrdinka se dostane do civilizace. Upřímně Betty obdivuju, že život v horách takhle zvládla.

14.12.2016 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Výborně a čtivě zpracovaná česká historie, a to dokonce jedno z méně oblíbených období, které se vyskytuje v učebnicích dějepisu a žáci se ho musí našprtat. Vzhledem k tomu, že mám vystudovaný dějepis, lituji toho, že kniha nebyla vydána v době, kdy jsem musela skládat zkoušky z českých dějin, hned by se ta látka učila lépe a člověk by se lépe orientoval. Líbil se mi vypravěčský styl autora, popisy bitev a dialogy....nemůžu jinak, než dát pět hvězd. :-)

14.12.2016 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak jsem nedočkavě sáhla i po druhém dílu tohoto bestselleru. Zajímala jsem se, zda autorka odhalí tajemství Christiana, a odhalila. Knížku jsem doslova zhltla, bavilo mě to. Líbilo se mi, jak ztvárnila lásku Christiana a Anny a také, že jsem dostala odpovědi na to, co zajímalo mě. jsem zvědavá o čem bude třetí díl. PS: Kniha je samozřejmě pro nenáročné, takové odpolední oddychové čtení. Žádné hluboké myšlenky v ní nenajdete. :-)

14.12.2016 4 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

To bylo tak hezký. Klasická červená knihovna s happyendem. Hlavní hrdinka mě byla velice sympatická. Byla cílevědomá a šla si za svým snem. To, že jí osud rozdal dobré karty, je věc druhá. Příjemné a oddechové čtení, nejlepší co jsem od Monyové četla.

14.12.2016 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Viewegh patří mezi mé oblíbené autory. Moc mu fandím už jen proto, že napsat tento titul ho muselo stát mnoho úsilí a také odvahy, něco takového vydat. Něco zcela odlišného od jeho předchozích děl, něco realného, smutného a depresivního. Autorovi fandím a přeju mu, aby našel zase životní optimismus.

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Tak takhle jsem se naposledy bála u Kinga. Kniha byla skvělá. Příběh hlavního hrdiny, který se prolínal postřehy a komentáři autora mě doslova pohltil. A nejvíc děsivý na tom je, že příběh založen na skutečné události a skutečné budově. Druhá kniha od tohoto autora, která pojednává úplně o něčem jiném, mě opět pohltila a bavila od začátku do konce.

07.12.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zajímavý detektivní příběh, který si mě získal především postavou Cormorana Strike. Knihu jsem četla s očekáváním, zda se opravdu podaří prokázat vraždu. Když už vše nasvědčovalo tomu, jak se věci mají, autor mě zmátl a nechal mě se domnívat, že vrahem je někdo jiný, než v realitě byl. Rozuzlení a vysvětlení pouze v jedné kapitole mě vůbec nevadilo, alespoň jsem to měla všechno pohromadě. Co oceňuji nejvíce, jsou vodítka a náznaky, které jsou v příběhu, takže se sami cítíte být detektivem. Tahle kniha je mnohem lepší něž Prázdné místo! tahle se povedla.

07.12.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Abych pravdu řekla, nemohla jsem se dočkat, až se setkám zase s Cormoranem Strikem. Víc než řešení případu mě zajímal jeho osobní život a další odhalení z jeho minulosti. Postava detektiva mi je opravdu sympatická. Jinak samotný příběh je klasická detektivka - vražda poněkud brutální - byla jsem znechucena. Občas jsem se ztrácela v Bombyx Mori a celou dobu si tajně myslela, kdo byl vrah. A ono to zase bylo všechno úplně jinak. :-)

07.12.2016 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Obsahuje spoiler! Velice kvalitní kniha obsahující silný příběh. Nejvíce mě zaujala pasáž samotného pochodu vyhnaných Němců, i když mám vystudovanou historii a jsem s problematikou obeznámena, jednání vojáků mě velice zasáhlo. Příběh mi od úseku, kdy se Gerta vrátila do Brna přišel už zdlouhavý. Závěr mě trochu zklamal, čekala jsem trochu víc, co se týče vztah matky a dcery. Nějaké usmíření, nebo že Gerta prozradí Barboře, kdo byl její otec. Na druhou stranu chápu, že nechtěla zatěžovat nelehkým osudem svoji dceru. Na závěr: Žítkovské bohyně byly lepší. :-)

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Od knihy jsem nic moc nečekala a nakonec jsem byla nadšená. Líbilo se mi provedení knihy i její obsah. Nikdy mě oblast herectví nezajímala, ale Marušky vyprávění jsem doslova hltala a těšila jsem se vždycky na další historku. Není to styl psaní u kterého bych se smíchy za břicho popadala, spíš vyprávění na mé tváři vyloudilo úsměv. Doufám, že Maruška vydá další články jako knihu, protože nejsem fanda čtení elektronické podoby textů.

23.03.2016 5 z 5