Áňa 998 Áňa 998 komentáře u knih

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Dlouho jsem se na tuhle sérii těšila. Hned jak jsem dočetla první díl, pustila jsem se do druhého, Tance za odpuštění. Trochu jsem se bála poklesu kvality, jak to u druhých dílů bývá. Ale víte co? Bála jsem se totálně zbytečně!
Pokud se ptáte, jestli je potřeba číst první díl, pro to, abyste pochopili ten druhý... Nemusíte, ale dost silně to doporučuji. Myslím si, že nějak do děje zaplujete, ale nebudete v některých momentech tušit spojitosti a to by byla škoda!
Hlavní postava Jack už je známá z Haky za lilii, kde hraje roli vedlejší. Je to ale super týpek a já si ho oblíbila už v první knize, takže jsem se zaradovala, že v té hlavní má místo na výsluní! Novinkou je postava Riley. Ta je strašně správná a moc mě bavila! Mezi ní a Jackem je skvělá chemie a jako hlavní tváře do příběhu krásně sedli!
I druhý díl série Hřiště lásky je krásně napsaný. Autorka má plynulý styl vyprávění, nikde to nedrncá a příběh Vás vtáhne do děje. Byla strašná radost knížku číst a úžasně jsem si u ní odpočinula.
Líbí se mi, že to ale není jen o cukrování mezi hlavními postavami, ale jsou zařazena i vážnější témata. O emoce tu opravdu není nouze.
Druhý díl byl pro mě stejně skvělý, jako ten první. Už se moc těším až si udělám čas na třetí díl, Tetování za trest, který už mám připravený na poličce!

21.11.2023 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Jojo Moyes je má oblíbená autorka, ale nečtu jí nějak přehnaně. Mám vždycky Jojo období, kdy sáhnu po některé z jejích knih a přečtu si jí za jediný den. Naposledy takovou knihou byla povídková sbírka Paříž pro jednoho a jiné povídky.
Paříž mám moc ráda, ale hlavně v knižním prostředí. Letošní podzim čtu už několikátý příběh z Paříže a je to krása! Vybavit si místa, kde jsem byla a číst příběh, který se tam odehrává.
Povídek v této knize najdete jedenáct. Všechny spojuje láska, skvělé ženské postavy a rychlé příběhy, které Vám utečou rychlostí blesku!
Co se týká hodnocení jednotlivých povídek, to bychom tu byli dlouho. Délkově se liší, ale nejvýraznější pro mě byla ta první, možná díky rozsahu, ale své udělal i příběh, kdy se z uťáplé Nell stane milovnice Paříže, změní svůj život a prožije romantický příběh!
Kniha potěší i sběratele knih s barevnými ořízkami! Tahle kniha má krásnou fialovo- růžovou ombré ořízkou, která tvoří zajímavý kontrast s tyrkysovou obálkou! Kniha mi trochu připomíná makronku.
Autorka touto knihou dokazuje, že psát umí, a je jedno jestli jde o klasický román, sérii a nebo povídky. Každý z příběhů v této knize mě chytil za srdce, každý jinak, svým způsobem. Je tu popsán každodenní život, takže si myslím, že se tu každý čtenář nějak najde!
Na Vánoce ideální dárek pro milovníky romantiky a Paříže!

13.11.2023 5 z 5

Kaidžú č. 8 (1) Kaidžú č. 8 (1) Naoja Macumoto

Ráda bych na úvod řekla, že tohle je poslední manga série, kterou chci sbírat. Ale už teď vím, že to není pravda a že tuhle snahu oficiálně vzdávám! Ono je těch kousků prostě moc a já jsem potvora zvědavá.
Tahle manga nás zavede mezi monstra a jejich lovce. To začíná být pro mě docela oblíbené téma, i když často přemýšlím, jestli být na straně zla nebo dobra. A tady je to už tuplem složitější, protože se nám hlavní postava začne přeměňovat do monstra.
Tou hlavní postavou není nikdo jiný než Kafka Hibito, týpek lehce nad třicet, který i když si namaloval akční budoucnost, zapadl do krabičky šedivých myší. Jeho charakter se mi moc líbil, protože je normální týpek, ale má jednu skvělou vlastnost. Nevzdávat se!
Celá manga je narvaná akcí, moc se nezastavuje, ale hlavně, humor! Vtipných most je tu mraky a já se kolikrát uchechtla nahlas. A to byl hlavní důvod toho, že chci s mangou pokračovat i dál.
Kresba se mi taky moc líbila. Jak můžete omknout na dalších fotkách, je o co stát. Základem jsou příšery a jejich podoba se moc povedla!
Upřímně jsem dost zvědavá, kam se děj posune a nejradši bych si další díl běžela hned koupit. Ale naštěstí ho do dočkáme už následující týden, s výraznou modrou obálkou!

05.11.2023 5 z 5

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Ve druhé polovině roku se mi tu nahromadilo několik knih od českých autorů. Pomalu se knihami prokousávám a nestačím se divit, jaké poklady jsem objevila! Dneska bych se ráda věnovala knize Nel, která spadá do série Hrdinky budoucnosti a je zároveň i jejím prvním dílem.
U knihy mě neskutečně zaujala anotace. Dobrou scifovku jsem neměla v ruce snad věčnost a tak jsem se zaradovala. Když mi kniha přišla, trošku mě vyděsilo malé písmo... Ale to mě neodradilo!
Dala jsem se do čtení a samotnou mě překvapilo, jak rychle jsem se do knihy dostala. Z počátku se seznamujeme s postavami. Nejvýraznější je samozřejmě hlavní hrdinka Cornelie (Nel), která je... dokonalá. Krásná, milá, talentovaná. Zrovna se zasnoubila, její život jde jako po másle.
Pak se ale zápletka komplikuje. Na scénu přichází vir, který má... zvláštní účinky. Nel tato událost otočí život naruby... A v tento moment začíná ta pravá jízda!
Je to první díl, je tu hodně vysvětlování, charakterizování, popisů. Ale i tak děj krásně plyne a hlavní hrdinka je správná. Chová se dobře, nijak neulítává... Je to skvělá postava.
Nechybí momenty překvapení, zajímavý nápad s nákazou a virem, který mi připomněl covid.
Konec byl skvělý. Jak pro čtenáře, tak pro autorku, protože si krásně udělala prostor na další díl. Na ten se moc těším, a nechávám si pro něj v záloze jednu hvězdičku v hodnocení.

30.09.2023 4 z 5

Muzikant na jezeře Muzikant na jezeře Mirek Vostrý

Muzikant na jezeře je povídkovou sbírkou, na kterou jsem natrefila díky @navratdomuknihy . Pokaždé, když od nich čtu nějakou knihu, vím, že to nemusí být lehké čtení, ale jedno je jisté. Bude to stát za to, protože si něco odnesu!
Tentokrát jsem se tedy vrhla na Muzikanta na jezeře. Moc jsem si o knize nezjišťovala, pouze mě zaujala anotace a to, že se jedná o povídkovou sbírku od českého autora.
Při prvním prolistování jsem se trochu lekla délky povídek a písma. Není to úplně můj žánr, ale pomalu jsem se do knihy pustila...
A musím říct, že jsem více než příjemně překvapená. Autorův styl mi sedl, nijak do ničeho extra nezahýbá, postavy jsou popsané tak, že víte o kom je řeč. Mezi jednotlivými povídkami jsem si dávala pauzy, ale jen proto, že jsem knihu nechtěla přečíst příliš rychle. Ke konci jsem se dokonce načapala, jak schválně zpomaluji..
Každý z hrdinů jednotlivých povídek je vystavěn nějaké zkoušce. Jejich příběhy jsou často smutné, ale i dojemné. Vystřídalo se mi při čtení na obličeji mnoho emocí... A dokonce, autor často zabíhá do historie, a mě to nevadilo!
Nedokážu vyzdvihnout jen jednu povídku. Každá je jiná a má něco do sebe. Řekne Vám něco jiného.. Prostě si to musíte přečíst.
Jsem moc ráda, že jsem se do knihy dala, a ač to normálně nedělám, chci si ji v budoucnu dát ještě jednou. S lepíky, tužkou a značit si myšlenky, kterých je kniha plná.

29.08.2023 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Na knihu mě nalákalo minulý rok na @svetknihy nakladatelství @conqueer.cz . Tuším, že právě minulý rok byla obrovským hitem a rozpoutala u nás tak vlnu nadšenců T.J. Kluna. Společně s @alexsmangandbooks jsme si jí koupili, ale myslím, že Alex se do ní pustila dříve...
Hlavním lákadlem pro mě byla obálka a taky nováček na scéně, @conqueer.cz , protože jsem zvědavá. V současné době od nich mám doma několik knih, které jsme si přitáhla z různých míst. Ale tahle byla první, a tak mi přišlo symbolické, s ní i začít.
Když jsem se pustila do čtení, tak jsem vlastně neměla nijak vysoká očekávání. Překvapila mě postava Linuse. Morous, notorický pracant, co si libuje v rutinně a paragrafech. Říkala jsem si, ajeje, kam jsem se to dostala...
Ale pak přišel příjezd na ostrov a Linus se pomalu začal měnit. Našel správné prostředí, lidi, lásku... A stal se zázrak. Zjišťuje nová tajemství, která také mění jeho dosavadní život...
Nebudu lhát, je to jízda. Nečekala jsem, že mě kniha tak pohltí, takže jsem jen četla a četla. Příběh mi trochu připomněl Sirotčinec slečny Peregrinové, ale to hlavně díky prostředí a magii..
Teď tu mám na poličce autorovu další knihu, V životech loutek. Ráda bych svoji sbírku do budoucna rozšířila i o titul Pod šeptajícími dveřmi. Co si budeme, obě mají nádherné obálky a já se na čtení strašně těším

21.08.2023 5 z 5

Udělej to jako racek. Vy... se na to! Udělej to jako racek. Vy... se na to! Lea Blumenthal

Další kniha o životním stylu, která mě zaujala především podle názvu. A kde nejlépe číst knihu s tímhle názvem jinde, než u moře? A tam bylo racků mraky! Usnete a pět potvor okolo... Vlastně se divím, že jsem neskončila jako název knihy...
Ale přežila jsem a vzpomněla si, že mám tuhle eknihu!
Takže jsem se do ní dala, a na to dopoledne to byl ideální společník! Protože konflikty, to je pro mě zapeklité téma. Já abych pravdu řekla, tak jsem hodný blbec. Radši si posypu hlavu popelem, než abych s někým válčila. A to mám stejné s hlavní hrdinkou Leou, která je zároveň autorkou této knihy.
Lea neumí řešit konflikty. Jsme svědky jejího života, kde velkou úlohu hraje její partner Boris, který naopak radši agresivněji řeší konflikt, než aby ho přešel. Pak je tu kamarádka Tina, která se pokouší ji také pomoci být ostřejší.
Kniha má 180 stran, takže to dopoledne Vám stačí. Pak je kniha rozdělena na jedenáct kapitol, kde každá končí shrnutím, testem, lekcí... A u toho se doporučuji se zaseknout. Kapitoly Vám teorii implementují do života, ale přišlo mi, že právě to shrnutí mi dalo nejvíc.
Opět, není to kniha, kterou budete číst jednou. Jestli máte problém s konflikty, myslím si, že Vám může pomoci a dost usnadnit život. Já se k ní v budoucnu ještě vrátím, protože kromě obsahu byla strašně čtivá a Lea se svým životem mě moc bavila!
Tahle kniha si zaslouží cenu nejtrefnějšího názvu!

19.08.2023 4 z 5

Následky lásky a sexu Následky lásky a sexu Robert Bryndza

Jestli něco zbožňuju, tak je to Anglie, ten smysl pro humor a trapasy. Knížky plné srandy a trapasů, které mě donutí stydět se i za hlavní hrdinku. Proto jsem si zamilovala sérii knih o spisovatelce Coco Pinchard.
Coco Pinchard je taková jinačí Bridget Jones, kterou prostě zbožňuju. Coco je taky potížistka, chodící trapas. A její život připomíná divokou horskou dráhu, kdy se střídá problém za problémem a Coco musí hledat cesty, kudy z problémů ven. A že to stojí za to!
V tomhle díle se řeší její nové manželství, problémy s bydlením, vrtochy jejího syna a spisovatelská kariéra... Největším tématem je ale bezesporu následek svatby, nový člen rodiny. Coco nečekala ve svém věku že by ještě mohla být těhotná, a že má obavy, to je slabé slovo.
Robert Bryndza umí psát perfektní detektivky, o tom není sporu. Ale je skvělý i co se týká romantických komedií. Kniha je psaná lehce, ve formě deníku. Čtení tedy rychle utíká a za chvilku je kniha za vámi, ani nevíte jak.
Jsem strašně ráda, že se tu objevila i Estel, šílená matka bývalého manžela Coco. To je taková správná baba, a pokaždé když se objeví, tak je jasné, že bude kopa srandy.
Třetí díl Coco byl opět perfektní. Zasmála jsem se, soucítila s Coco a celou knihu dala za jediný den, protože prostě nešlo přestat. Pokud milujete Bridget Jones, jste krevní skupina i Coco Pinchard.

13.08.2023 5 z 5

Láska ve střihu cosplaye. 2 Láska ve střihu cosplaye. 2 Šin'iči Fukuda

Dnešní recenze se bude řídit okolo druhého dílu Lásky podle cosplaye, mangy, do které jsem se ze začátku nechtěla vůbec pouštět. Zkusila jsem první díl a došlo mi, jaká by byla škoda, kdybych tenhle příběh vynechala.
Vlastně už v prvním díle je jasně znát, že nejde jen o lechtivý příběh, ale hlavně o to, že by se člověk neměl stydět za to, co ho baví. Hlavní hrdina Wakana je tady uťáplým středoškolákem, ale doma? S jehlou a nití si rozumí jako nikdo jiný!
Do cesty se mu v minulém díle připletla Marin, hvězda střední školy. Má velký sen, vytvořit cosplay své oblíbené postavy. A tak se stane, že je Wakanovo tajemství prozrazeno a společně se pouštějí do výroby!
V tomto díle není nouze o červenání, ale nechybí ani humor a jedno dokončené veledílo.
Oba hrdinové spolu vyrazí na akci, kde Marin cosplay předvede a je jasné, že sklidí úspěch... Že by tedy jejich umělecká práce pokračovala?
Překvapilo mě, kolik patlání okolo převleku je... Je tu vše krásně ukázáno a vysvětleno... A to, že se někdo převleče za svou oblíbenou postavu? To je to nejmenší!
Jsem zvědavá, jakým směrem se příběh bude ubírat dál a jsem si jistá, že si nenechám ujít ani další díly!

25.07.2023 5 z 5

Fotograf z Mauthausenu Fotograf z Mauthausenu Salva Rubio

Jako druhý grafický román, který zabíhá do historie, tu mám Fotografa z Mauthausenu. Oproti V šedých tónech, byl tenhle o dost tenčí a neměla jsem od něj příliš vysoká očekávání. Zaujala mě ale anotace, a tak nebylo cesty zpět.
Příběh je dějově z druhé světové války. Mám pocit, že mě tohle téma nepřestane svými hrůzami nikdy překvapovat. Tenhle komiks je toho důkazem. I když obsahuje málo textu, kresba je všeříkající a měla jsem při čtení husí kůži.
Příběh je založen na skutečných událostech. Hlavní hrdina, Francisco, tedy opravdu žil a byl fotografem. Při svém pobytu v Mauthausenu zažil mnoho hrůz a důkazy jejich existence předložil po válce jako svědek u soudu. Nejsmutnější ale je, že se dožil nízkého věku, 31 let.
Co se týká kresby i děje, obojí je velmi chmurné. Jedná se o druhou světovou válku, a to je myslím všeříkající. I barvy jsou voleny spíše melancholické, a některé výjevy jsou dost hrůzné. Zvažte tedy, jestli jste ochotni tento čtenářský zážitek podniknout.
Komiks je krátký a obsahuje opravdu jen hlavní kostru. Pro příležitostného čtenáře je to parádní způsob, jak se dozvědět o tématu více formou, která ho nebude zdržovat dlouho.
Tento grafický román hodnotím velmi pozitivně. Vyvolal u mě hromadu emocí a já si říkám, jestli knihám o druhé světové válce nedat více prostoru. Věřím, že na knihu jen tak nezapomenu, i kdybych chtěla.

29.06.2023 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Kniha Národní opruzení pro mě byla nutnost, protože zbožňuji tvorbu @cojezoe_ , která je zároveň i autorkou. Mohla jsem se také zúčastnit křtu knihy, a tak mám knihu i se super věnováním
A na jaký příběh se můžete těšit? Podíváme se do doby Národního obrození, kdy ulicemi staré Prahy kráčeli osobnosti jako Božena Němcová, Karel Havlíček Borovský, nebo mladý Jan Neruda. Tyto postavy jsou zároveň těmi, které v knize potkáte nejčastěji. Poslední zmíněný se navíc pustí po stopě záhadného vraha žen...
I když se doba Národního obrození zdát jako záživná, za to ve většině případů může škola, autorce se povedlo propojit tuto dobu s detektivním příběhem. Nechybí ani zajímavosti, jak o tehdejším životě, tak o spisovatelích, kteří v té době tvořili
Kniha mě chytla hned od první kapitoly, kde byla zmíněná mostní lípa, moje oblíbená legenda. Pak už to šlo jedno po druhém. Kniha je napsána neskutečně čtivě a já jí tak zvládla za jediný den, pouze s přestávkami
Co se týká děje, vůbec bych se ho nebála natáhnout! Myslím si, že detektivní zápletka mohla dostat klidně více prostoru, ale i tak jsem ani nedutala, jak jsem byla zvědavá, kdo za vším tím zlem stojí
Národní opruzení bylo milé čtení, které ve mně probudilo zájem sáhnout do nějaké klasice. Doufám ale, že se od autorky dočkáme brzy další knihy! Protože Havlíčka potřebuju prostě o dost víc!

26.06.2023 5 z 5

Supro: Hrdinové na dluh Supro: Hrdinové na dluh Štěpánka Jislová

S komiksem Supro: Hrdinové na dluh jsem se poprvé setkala na jaře, kdy ho @jislovka představila na setkání bloggerů @crew_komiks Přesně si pamatuji můj a @alexsmangandbooks výraz, který mluvil za vše. Tohle si nenecháme ujít!
Kresba pro mě byla hlavní lákadlo. Ta je neskutečně povedená. A ty barvy! Láska na první pohled. A pak při představování se mi zalíbil i samotný příběh. Protože svět superhrdinů, který není růžový a točí se v něm hodně peněz? Hlavní postava, která promrhala životní šanci? Navíc, pro fanoušky LGBT knih, je tu zařazena i romantická linka
Když jsem se do komiksu dala, příběh mě pohltil skoro hned. Oblíbila jsem si hlavní postavu Idu, je normální, nesuprová. S Evelínou tvoří ideální protipóly. Evelína totiž sklízí slávu všude, dělá reklamy... Není obrazovky, kde by se její obličej neobjevil. Jejich vztah funguje, dokud Ida málem nepřichází o život a zjišťuje, jak moc jsou jiné.
Superhrdinství je místy upozaděno, aby se do popředí prodraly hlubší témata, ale to mi vůbec nevadilo. Jako čtenáři mi to poskytlo prostor k zamyšlení.
Konec nabral neskutečný spád a já to finále fakt nečekala. Pak jsem se i bavila s holkami, které komiks četly, a každá jsme ho vnímala jinak.
Po dočtení máte ještě prostor nahlédnout do galerie a omrknout skici. Tuhle část nevynechejte, budete valit bulvy!
Tenhle domácí komiksový počin se opravdu povedl! Po dočtení mi bylo líto, že jsem ho stihla tak rychle. Nechci pokoušet štěstí, ale vůbec bych se nebránila dalšímu dílu!

18.06.2023 5 z 5

Jednou rozkvetu i já. 1 Jednou rozkvetu i já. 1 Nio Nakatani

Pokud jste byli na letošním @animefestcz , nemohlo Vám ujít vydání manga novinky, Jednou rozkvetu i já Za touto mangou kromě Animefestu stojí také @crew_komiks
Trochu jsem u mangy váhala, jestli do ní jít. Přeci jen, už máš rozjetých několik sérií, a každá navíc je prostě další kus, který musím dosbírat
Jednou rozkvetu i já ale bylo jediným knižním kouskem, který jsem si z Animefestu odvezla. Byla to skvělá volba
Při prvním prolistování musíte ocenit nádhernou kresbu. Roztomilou a čistou. A děj? Ten k ní přesně sedí. Jsme svědky příběhu dvou dívek, které mají odlišný pohled na lásku. Osud je ale liška mazaná, a svede jejich cesty dohromady
Dívky se poznávají, vytváří si společné vzpomínky a dokáží svým jednáním ve vás vykřesat ohňostroj emocí. Postavy mě i nejednou překvapily svým jednáním
Nakonec jsem ráda, že jsem se do mangy pustila a jsem zvědavá, co tohle přinese v dalších dílech. Protože celebrita odmítaná outsiderem? To se jen tak nevidí!

04.06.2023 5 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

Straky mi ležely na poličce docela dlouho. Nechápu, že na knihu přišla řada až v dubnu. Ale když už jsem se do ní pustila, šlo to rychle. Dost mi pomáhala i aplikace @bookport_cz , kde je kniha dostupná, a když jsem ji zapomněla doma, mohla jsem si ji v klidu číst tam
Příběh knihy Straky se odehrává na internátní škole, kde za zvláštních událostí zemřela studentka. Skočila z útesu, nebo spadla? Nikdo neví. A ještě to společenství Strak...
Ve vyprávění se střídají dvě dívky, Audrey, nová studentka z Ameriky a Ivy, ostřílená mazačka a zároveň kamarádka zesnulé.
Já sama bych prostředí internátní školy přirovnala k Bradavicím a modernímu Harry Potterovi s podcastem a mobily Sedla mi ta detektivní linka, která se snažila rozplést okolnosti smrti studentky, i když musím uznat, že místy se malinko táhla
Celkově se mi kniha četla moc pěkně. Rychlé popisy, neštvoucí postavy, zajímavý nápad... Ale vždycky mi přišlo, že tajemno bylo rychle utnuto. Kdo vysílá podcast? Bum, vyřešeno. Co se stalo oběti? Bum, hotovo. Konec? Bum, ať je to za námi. Trochu mě mrzí, že se čtenář v těch záhadách nemohl trochu... Plácat. Chybělo mi to gradující napětí.
Co čtivosti textu přidalo, tak to byly různé smsky, maily... Bylo to příjemné obzvláštnění
Pokud se nepletu, tato kniha by měla být prvním dílem série Stračí společenství. Upřímně jsem na další díly zvědavá, protože ten celý nápad má rozhodně potenciál

28.05.2023 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Šťastně až navěky? je novinkou, kterou snad zahlédl každý. Protože ta obálka? Je nádherná a jen tak přehlédnout nejde
Malinko jsem tušila, co od knihy čekat, ale i tak jsem byla příjemně překvapená A je taky pravda, že knihu s takovou zápletkou jen tak nezapomenu
Tahle fantasy novinka se odehrává v "pohádkové" zemi, kde je magie, králové a princezny. Arek, náš hlavní hrdina usedá na trůn jako král, po boku má své věrné přátele. S pozicí je ale spjato i několik pravidel, včetně spřízněné duše...
A tak začíná hon na spřízněnou duši Arek hledá, ale jak to tak bývá, nevidí to, co je jasné A to mi malinko vadilo... Že je to od začátku vlastně jasné. Ale i tak?
Milá oddechovka, která je originální a nese stopy LGBTQ+ tématiky
Kdybych knihu nečetla jako štafetu, tak bych se k ní asi nedostala, a to by byla škoda. Nápad má opravdu originální!

22.05.2023 4 z 5

Bohové lžou Bohové lžou Kaori Ozaki

Jsem moc ráda, že je to jednosvazková manga. Chci tím říct, že kdyby bylo dílů víc, základní prvky by nevyzněly. Bylo to milé, romantické, ale taky smutné a dojemné. Nádherná manga s hlubokým příběhem, který mi vyrazil dech!

01.05.2023 5 z 5

Úlet civilizované holky Úlet civilizované holky Eva Čerešňáková

Skvělá kniha! Cestopisy moc nečtu, ale tenhle se mi fakt moc líbil. Mile napsané, zajímavé, obsahuje myšlenky autorky, krásné fotografie... Při čtení jsem sama měla chuť takové dobrodružství zažít a rozhodně do budoucna dám prostor dalším cestopisům :-)

01.05.2023 5 z 5

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Knihu jsem četla na dvakrát. Nejdřív před státnicemi, kdy jsem měla totální krizi a pak teď, kdy už se vše uklidnilo. Autorka vymyslela obrovský svět, nápad.. Ale narvat ho do jedné knihy? To bylo málo. Chyběly mi některé detaily. A taky hlavní hrdinka, která mi ze začátku pila krev svými sebevražednými sklony. Jsem ráda, že jsem knize ještě dala jednu šanci ve "druhém" kole. Přistoupila jsem k ní jinak a dokázala jsem ocenit více věcí.

10.04.2023 4 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Autorku jsem do této knihy neznala. Ale musím říct, že jsem příjemně překvapená. Ze začátku jsem měla velký problém se začíst, ale brzy se to zlomilo a já četla a četla. Poslední stránky už byla rychlá akce a musím říct, že se mi těžko loučilo s hlavními hrdiny, kteří mi tak přirostli k srdci.

09.04.2023 5 z 5

Konzultant Konzultant Antonín Mazáč

Hrozně dlouho jsem nečetla takhle napínavou detektivku od českého autora! Začetla jsem se snad hned a dočíst knihu mi trvalo krátce. Obrovské překvapení! :-)

25.03.2023 5 z 5