AngeliS AngeliS komentáře u knih

O mašince Tomášovi 10 O mašince Tomášovi 10 Wilbert Awdry

Je to tak jednoduše napsané, příběhy mají ponaučení.

05.05.2023 5 z 5

Velká kniha o mašince Tomášovi Velká kniha o mašince Tomášovi Wilbert Awdry

Já osobně ji nemusím, ale to hlavně proto, že jsem ji musela číst stále dokola. Takže dětskýma očima hodnoceno rozhodně 5*.

05.05.2023 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Opravdu jsem mezi. Je to fakt krásný nebo fakt ošklivý? Mnohokrát jsem si řekla fuj!
Ale asi by Wavy mohla dopadnout mnoohem hůř.
Je to hodně na hraně, ale je vysvětleno proč.
Vážně nejdivnější romantika, co jsem kdy četla. I tak krásná, ale smí se nám líbit?
Vyvolává to ve mně hodně pocitů, některé velmi protichůdné. Vlastně jim to přeješ, ale pak chápeš tetu a doufáš, že to zakáže
Skvělé dílo a tečka.

23.04.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tentokrát jsem to nečekala. Většina příběhů je hrozně průhledných a víš, co se stane. Já tady ne. Možná jsem doufala, že ne? Popravdě jsem se do ní pouštěla pomalu a opatrně, nechtěla jsem ji mít hned za sebou, těšila jsem se na to. Ale pak už to nešlo odložit.
Myslela jsem, že je to jen o nezájmu, špatných lidech a spoustě zlosti.
Bylo to strašné.
Bokem: nechápu vůbec, jak dokáže tak čtivě, úžasně napsat cca 300 stran takovýho hnusu. Od začátku do konce je to jen hnus a přesto mě to opět zasáhlo. Nechci říct, že se mi kniha líbila, protože vůbec! Ale chápeš, ne?

21.04.2023 5 z 5

Psaní se nečervená Psaní se nečervená Andrea Stujová

Oddechová knížka, napsaná velmi precizně do poslední kudrlinky. Za mě by stačilo trošku ubrat a bylo by to moc fajn. Jedná se o příběhy tzv. ze života. Určité trapásky a přešlapy jedné sympatické holky.
Vážně dobrý nápad, dobrá story, ale špatně se mi to četla.

17.03.2023 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Proboha, proč?? Kde je Emoji kde zvrací duhu? Tak, ale tak moc klišé! Od první věty! Ještě mě bolí zuby, jak moc přeslazené sousto to bylo. Ne! Už nikdy ne! To není ani oddechovka, to je vyloženě jen klišoidní cukrkandl. Tohle je vlastně jen jedna velká vata. Kecy. Neodpustím si to. Cukrová vata - myšleno přeslazená zbytečnost.

01.03.2023 odpad!

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tyhle knihy z dob války bez války já můžu. Ona tam tedy vlastně je a obrací lidem životy naruby. Tolik osudů a nepletl se mi ani jeden. Skvělé jako vždy.

25.02.2023 5 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Pro me to tentokrát bylo něčím jiné, nové. Pohřešovaný manžel, ale ne nějaké detektivní pátrání, ale pocity Sáry. Která byla samozřejmě úplně normální, ale sletem událostí přirozeně snad přicházela o rozum? Vývoj jsem nečekala, ani ten konec. Velké plus pro příběh!

25.02.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) Nebýt na dovolené asi bych to nedala. Však ten příběh je tak zbytečný a totálně o ničem. Stále jsem tam cítila nějaké napětí, jak kdyby se mělo něco stát, ale nakonec kapitoly vždy velké zklamání. Tam byl snad jediný příjemný pan Černý… Dobře fajn bylo, že to bylo z pohledu všech a autorka ty pocity dobře vystihla…
To mi mělo ukázat, že ženské přetrpí jakéhokoli idiota kvůli dětem? Nebo dobře, oni k sobě extrémně nepatřili, ale přetrpěli to. Rozvod by byl za mě snad i happy end. Doufala jsem, že aspoň ti sourozenci si vybuduji nějaký vztah, pouto! Nic… a žili všichni nešťastně až do smrti.

22.02.2023 2 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Ano, fajn. Ale já plačka jsem neuronil ani slzu. A pak, přišly mi tam určité nudné pasáže. Ale dobře se to četlo. :) Oddechovka. I když to má být silné téma, mě to vůbec nezasáhlo.

01.02.2023 3 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Neni 250 stran jako 250 stran. Tohle bylo moc příjemných několik stran, které utekly jako voda. Bylo to velmi silné téma napsané tak odlehčeně… Smála jsem se, brečela… přitom to je přesně ta kniha, kdy na 50 straně víte, co bude… no a? Jednou za čas je tohle přesně ta sladkost z košíku, na kterou mám chuť.

22.01.2023 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

No hoši! Aby byl nějaký druhý díl takhle dobrý? Za mě asi lepší než 1! Po dlooouhe době jsem u knihy bulela jako želva! A jaká! To bylo tak napínavé až jsem myslela, že napětím snad prasknu! Strašně dobře napsané!

Mega spojler: asi je to blbost, ale strašně jsem se nasmála tomu, že mu chtěl škvírou narvat celou matraci. Tolik dobra v jedné větě? To je um! Jak popsat, jak vážně laskavý ten člověk byl. A stále ho s tou matrací vidím

03.01.2023 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Wow teda! Jedním dechem. Přiznávám, že mě neustále strašil počet stran. Mam ráda tlusté knihy, ale tady jsem si říkala, že by mohla být kratší a bála se zbytečných nudných pasáží a vaty. A ono to bylo mrknutím pryč. Druhá půlka bych řekla slabší, přesto jsem se neodtrhla ani na vteřinu
….
Trošku spojler… čtu tady o divném konci. Mně ani nenapadlo, že je divný… Celou knihu má v hlavě hlasy. A samozřejmě, po takovém traumatu nebude žít báječně až do smrti… pronásleduje ji to. Tolik k mému pochopení závěru.

19.12.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Wow! To jé téma panečku. Věděla jsem do čeho jdu, ale to předčilo má očekávání.
Nevím, zda jsem měla být k Jarkovi více empatická a více odsoudit lidi, co mu nadávali… ale to nešlo. Byl to tak odepsaný člověk. Tak tenká kniha a tolik Sr….. na jednom člověku. Něco takového jsem vážně s knihou ještě nezažila. Opravdu neskutečně popsané lidské dno.
Asi spojler… já jsem doufala, že na té své věci nakonec trošku zapracuje, že tam to uvědomění a sebereflexe nějaká bude. Vůbec. Ale tak asi to o tom nemělo být. Že jsem to čekala neznamená, že to tak musí být. Podle mě je to takový ten konec, kde nežijete šťastně až do smrti… to prostě nedopadne dobře, a co jako, no. Nemusí…

01.12.2022 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Problém vlastně byl, že jsem měla pocit, že se konce snad nedočkám! Nešlo o to, že by se to špatně louskalo, ale už jsem fakt chtěla vědět pravdu! A najednou bum! A poslední stránka ani nevim jak. Napínavý neuvěřitelně, neměla jsem páru, kdo to mohl být. Skvěle zamotané, zajímavý nápad, napsat to jako školní práci.

24.11.2022 5 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Připálila sem večeři! Protože jsem to hltala tak, že mě nějaký ten smrad nemohl zastavit! Musela jsem to totiž dočíst!
Toto je romantika pro mě! Bylo to tak mrazivé. Dost jsem si poplakala, ale zároveň se našly momenty k smíchu. Ta tragédie a dilemata a jak se kdo zachoval. Geniální nápad psát to z pohledu Finn! Příběh totiž propluje životem mnoha lidí a takto to krásně plynule přecházelo. Opravdu, jak říká autorka, dalo jí to možnost více nahlédnout k lidským pocitům. Fuha teda!

20.11.2022 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Pardon, ale ne! Druhá půlka knihy pro me už byla vyloženě utrpení. Při dočítáni už mi bylo skoro fyzicky zle, jak jsem věděla, že už se jen okrádám o čas. Doufala jsem, že to ještě nějak dopadne. Ale ne! Ve výsledku asi ani nechápu o čem to jako K… bylo?!?!?!? Jo o ničem. Nakousneme 100000 problémů, povrchně, vyplníme vatou a máme 300 stran. Jirku Mádla mám ráda, těšila jsem se, ale fuj! Už to nedělej! Raději filmy.
Teda! Ta knížka mě fakt vyotočila! Jaká to byla blbost! Konec fuj! Grc! Nikdy víc!

17.11.2022 2 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Třetí hvězdičku mému hodnocení zachránila vlastně jen poslední věta.. Protože ačkoli jsme se do toho strašlivě zažrala, nešla jsem spát, nedělal jsem už skoro nic jiného než Fámu... přeci jen mě ten konec nakonec trošku nudil. Protože! I když jsem to vážně hltala, tak celou dobu! Za každým tím momentem, kdy už je v hlavě naléhavější hudba i hlas, vždy to najednou prostě další věta/kapitola rozbila, uzemnila. Tu du dum dum... A zase nanovo... Proto už když se něco dělo, bylo mi pak jasné, že z toho nic nebude a nemá cenu to hrotit, protože se nic nestane. '
Spoiler: Každopádně mně se fakt líbilo, jak ji ta její stupidní paranoia dostihla! Fakt už mě pak štvala jak podle ní byly všechny McGowan!! Strašně škodolibě jsem jí tak v půlce začla přát, ať je to tak, jak to vlastně bylo...Drby jsou jedna věc, ale na ni se někdo neusmál a hned byl Mekgouvenová jak vyšitá! :D

14.11.2022 3 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Poprvé jsme si ji dali jako audio s přítelem v autě na dlouhé cestě. Takhle společně to byla vážně sranda, protože jsme si vzájemně mohli říkat - no tak to seš ty! Když jsem si ji po delší době poslouchala sama, už to nebylo ono a navíc mi to připadá takové... pořád dokola.

14.11.2022 4 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Škoda že jsem si nezjistila o čem knížka je. I když, stejně jsem čekala něco jiného. Podcast jsem poslouchala hodně, proto jsem čekala v knize něco víc. Ale spíš nejsem cílovka. Trošku mě mrzelo, že tam Terezie není slovensky. (Prostě holky raději slyším, no). Kor když teda nesmyslný inglištiny tam být mohly. Už jsem si říkala, že to zahodím a dám jednu hvězdu. Ale to by nebylo fér. Kdybych ji dostala do rukou mladší, o dost. Vážně ještě tak před pubertou, možná by mi otevřela obzory. Nedokážu se ale vcítit do mé pubertální já, zda bych dokázala některé věci neřešit, tak jak jsem je řešila. Přeci jen, v pubertě VŠE vypadalo jako konec světa. Za mě by ale knížka pomohla rozhodně , rozhodně lépe než přednášky... tady máš vložku a tady máme vaječníky... To byla hrůza!!! A tak pokud máte doma dospívající holčinu a třeba nejste zvyklí až tak otevřeně mluvit, tak tohle je pro to dokonalé.

12.10.2022 3 z 5