asam asam komentáře u knih

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Opět pan Formánek boduje. Úžasně propracovaný příběh. Vtáhne vás a nepustí.
Otázky " Podle čeho vybírá bůh? Co je po smrti?" jsou staré jako lidstvo samo. A odpověď si musíme najít v sobě sami.

15.03.2012 5 z 5

Žena, která se ponořila do srdce světa Žena, která se ponořila do srdce světa Sabina Berman

Cituji" Nezapomenutelný příběh o svobodě a odlišnosti"
Plně souhlasím s citátem.Karen - hlavní hrdinka- nerozumí lidem, ale plně chápe život v moři a svobodu tuňáků, delfínů. Jim podřídí celý svůj život a všechno své podnikání. Nechápe honbu za ziskem, i když ve svém podnikání je velice úspěšná. Svoboda zvířat je pro ni přednější než obchod a lov.
Doporučuji k přečtení nejen těm, které zajímá problematika autistů. Knížka je zajímavá i z pohledu ekologů a ochránců zvířat..

26.02.2012 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Anotace je asi z čtenářského deníku žáka ZŠ, ale nechť.
Taky jsem na této literatuře vyrostla. A s jakým napětím jsme četli.

01.06.2011 4 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Mnoho povyku pro nic. Přečetla jsem, ale jen proto, že jsem neměla nic jiného po ruce. Ztráta času.
Cituji: A rozuzlení jsou doslova šokující.......Šokující je celá knížka, nejen rozuzlení. Už nikdy více.

31.05.2011 1 z 5

O čem sní ženy 1 O čem sní ženy 1 Olga Sommerová

použiji citát z knihy
"„Můžeme mít manžele, děti, rodiče,ale pokud nemáme přítelkyni, není náš život úplný. Každá žena by ji měla mít“
Važte si svých věrných kamarádek.

30.11.-0001 4 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

opravdu brutální, ale přitom úžasný román. Ani se nechce věřit, že je to pravdivý příběh prožitý za jediný lidský život. Je v tom i spisovatelova osobní zpověď.
Ivan Klíma své pocity shrnul do jedné věty: "Je to román, jaké se už dnes nepíší."

30.11.-0001 5 z 5

Mladík / Událost Mladík / Událost Annie Ernaux

Mladík - svižná povídka, ale nezanechala ve mě nějaký hlubší dojem.
Druhá část - Událost ----Nemám slov. Strhující zpověď.

08.01.2024 5 z 5

Očekávala jsem něco jiného.
Hodně osob, propletené příbuzenské vztahy ...to se mi zdálo zdlouhavé a ztrácela jsem souvislosti.

11.12.2023 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Očekávala jsem trochu něco víc. Nebo méně? Možná že by to i knížce prospělo, kdyby tam nebyla planá slova a zbytečná omáčka kolem.

25.10.2023 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

To není můj šálek. Přečetla jsem jen proto, že jsem neměla nic jiného ke čtení a je dovolená,

08.09.2023 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Přečetla jsem, ale kdybych se s knížkou nepotkala, nic by se nestalo. Nenadchla - nevím co si o tom myslet,

28.07.2023 2 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

V mnohém jsem se i našla, možná se i poučila. Uvidím.

03.10.2022 4 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Děj měl spád, ale nějak moc jmen, A občas jsem se neorientovala v rodinných vztazích. Kdo je bratr, matka, strýc, druhý manžel a pod.

11.09.2022 4 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

napínavé až do konce. Překvapivý závěr - to jsem nečekala.

03.08.2022 5 z 5

Letenka z džungle Letenka z džungle Sandra Brown

červenou knihovnu až tak moc nemusím, ale překonala jsem se a dočetla. Oddychová četba tak vhodná k vodě, či na pláž.

14.06.2022 4 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Krásné, dojemné, citlivé čtení. V úvodu je uvedeno - historický román - to není historie, bohužel. Podobné věci se dějí i dnes. Kniha mě v této době, kterou právě prožíváme, velice zasáhla. Nemám slov.

04.03.2022 5 z 5

Mazel Mazel Akwaeke Emezi

Zpočátku rozpaky, o co vlastně jde? Ale pak mě to chytlo a nepustilo až do konce. Příběh plný otazníků, plný pravdy, plný odvahy.
Určitě doporučuji.

23.01.2022 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Docela depresivní čtení.

17.01.2022 4 z 5

Sladké poklady české a moravské kuchyně Sladké poklady české a moravské kuchyně Roman Vaněk

radost se dívat na obrázky a ještě větší radost podle toho péct. Vždy se povedlo a chutnalo

17.01.2022 5 z 5

Můj odpočinkový rok Můj odpočinkový rok Ottessa Moshfegh

Recenze na obalu knihu vychvalují až do nebe. Já jsem to asi nepochopila. Přesto jsem knihu dočetla do konce--podle návodu Járy Cimrmana - ze zvědavosti, zda je druhá půlka stejně blbá jako ta první---. Byla. Omlouvám se.

17.01.2022 odpad!