asam asam komentáře u knih

Plavovláska Plavovláska Mika Waltari

Po několika letech jsem se vrátila k těmto dvěma " mini" románům a opět jsem je přečetla s chutí. O lásce, vášni až ničivé, o lidské duši ale i o svědomí a pocitu viny, který následuje po zločinu.

10.08.2011 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Nedočetla jsem. Asi nebyla k tomu ta pravá chvíle. Venku krásně, všechno kvete a proti tomu boj s nemocí. Taky mi vadil styl psaní - bez velkých písmen - rušilo mě to v soustředění.

20.06.2011 3 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Obdivuji obrovskou odvahu a sílu člověka podstoupit přeměnu a vrátit se do skutečné identity, která mu byla vložena od narození, odvaze čelit všem nástrahám okolního světa, překonat strach z případného zklamaní. Tato kniha je upřímná, otevřená zpověď transsexuála,který to dokázal. Doporučuji.

19.02.2011 5 z 5

Lingvistické pohádky Lingvistické pohádky Petr Nikl

Krásná hra s jazykem.Vtipné, milé a knížka nejen pro děti.

01.02.2011 5 z 5

Ani Eva, ani Adam Ani Eva, ani Adam Amélie Nothomb

Láska mezi evropankou a japoncem- střet dvou odlišných mentalit a kultur. Velmi zajímavé čtení.

25.11.2010 5 z 5

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Autorka píše velice pěknou češtinou.Zajímavý příběh, chvílemi až neuvěřitelný i když čerpala ze skutečných událostí.

Deník staré paní Deník staré paní Jiřina Šiklová

Matky dospělých dcer, dcery starších matek a senioři vůbec by to měli mít za povinnou četbu

30.11.-0001 5 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Jako všechny její knížky - vtipné.

30.11.-0001 4 z 5

Nevinný Nevinný Ian McEwan

Opravdu precizně napsaný román s originálním námětem. Zlo a dobro je všudypřítomné.

Blázinec Blázinec Régis Jauffret

kniha byla oceněna francouzskou literární cenou Femina 2005,
pro mě to ale žádný mimořádný prožitek nebyl.

30.11.-0001 2 z 5

Tohle prožívá snad každá žena ,která chce být zároveň vzornou pracovnicí, manželkou a milující matkou. Jenom některá z nás to umí popsat a vydat knižně

12.06.2024 4 z 5

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

Dojemné, zábavné, poučné čtení.
Díky všem, kteří pomáhají.

14.04.2024 5 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Chvílema jsem se ztrácela. Dočetla jsem. Ale někdy méně znamená více.

03.04.2024 3 z 5

Sloni v soumraku Sloni v soumraku Iva Pekárková

Tak tohle není můj šálek kávy.

25.02.2024 1 z 5

Rybářská chata Rybářská chata Stein Torleif Bjella

Citlivě napsaný příběh. Střet dvou generací, Moudrost stáří i trochu drzost mládí.

06.02.2024 5 z 5

Čtyři ženy a jeden pohřeb Čtyři ženy a jeden pohřeb Narine Abgarjan

Bohužel, nezaujalo mě to natolik, abych přidala více hvězdiček

18.01.2024 3 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Poutavá novela o zlu a dobru

12.01.2024 4 z 5

Arnoštova cesta Arnoštova cesta Markéta Pilátová

Přečteno za jedno odpoledne. Určitě doporučuji všem, kteří máte rádi Arnošta Lustiga.

07.01.2024 5 z 5

Já ti to vrátím Já ti to vrátím Vita Jamborová

přečetla jsem------toť vše, co můžu ke knížce říct

01.10.2023 3 z 5

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Má to něco do sebe, ale moc mě to nezaujalo. Zdálo se mi to dost přitažené za vlasy.

27.08.2023 3 z 5