bagel bagel komentáře u knih

Případ forchheimského rádce Případ forchheimského rádce Stanislav Češka

Taková jednohubka na odpoledne, ale dobře a zajímavě napsaná. Jen trochu dlouho trvalo, než se děj rozjel. Z tohoto historického období moc knih neznám, takže si chci přečíst i knihy předcházející této.

09.05.2016 4 z 5

Vzdálený jez Vzdálený jez František Uher

Příjemné překvapení - svižný děj, lehce ironický tón, párkrát jsem se docela zasmála. Jen těch úmrtí bylo na jedno město trochu moc

28.03.2016 4 z 5

Perlový amulet Perlový amulet Jan Cimický

Dost naivní detektivka, ve skutečnosti by to asi nebylo tak jednoduché. Líbily se mě popisy života v Paříži, ale taky mně připadaly poněkud idealizované.

28.02.2016 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Tento žánr moc nečtu, ale tato kniha mě velice upoutala a určitě má co dát i dospělým.

23.02.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Podle mě jen lehce nadprůměrná kniha, závěr se dal předvídat.

19.02.2016 3 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Úžasná kniha, ze které se i dospělí mohou mnoho odnést. Ani já jsem neměla reálnou představu, jak to za války v ghettech vypadalo.

19.02.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha je napínavá, prostředí velice působivé. ale zklamal mě příliš akční konec. Počet stran je lehce zavádějící kvůli větším okrajům a řádkování.

12.01.2016 4 z 5

Nevšedníci Nevšedníci Tereza Přibilíková

Každý ze tří hrdinů žil v jiné době a každého lze charakterizovat jinak - vynálezce, podivín a podnikatel. Vyprávění o nich je stručné, ale zahrnuje vše podstatné a je doprovázeno krásnými ilustracemi.

04.08.2023 4 z 5

Faustův dům a díra do stropu Faustův dům a díra do stropu Petr Stančík

Tenoučká kniha obsahuje pět magických pověstí z českých dějin spojených s Faustovým domem. Tváří se jako určená dětem, ale pro ty menší je použitý jazyk příliš složitý. Určitě si ji ale mohou přečíst i dospělí.

19.08.2022 4 z 5

Láska za časů korony Láska za časů korony Tereza Hronová

Je to dost jednostranný pohled na počáteční období pandemie. Čtenář musí mít na paměti, kdy probíhaly rozhovory, protože jinak působí zvláštně, když mají po třech týdnech karantény plné zuby.

23.12.2021 3 z 5

Můj příběh jménem POLICIE Můj příběh jménem POLICIE Jan Duda

Velmi otevřená a upřímná výpověď o situaci v Policii ČR. Autor se nebál vyjádřit svůj osobní postoj a názory. Jen ta obálka je pro mě dost matoucí a svádí k domněnce, že se jedná jen o sbírku příhod z policejního prostředí.

16.07.2021 4 z 5

Ze zápisníku pokojské Ze zápisníku pokojské Kateřina Doležalová

Dobře jsem se bavila a snad někde seženu i první knihu.

30.06.2021 4 z 5

Mrtvý muž a další záhady šumavských kešek Mrtvý muž a další záhady šumavských kešek Zuzana Rampichová

Čekala jsem to horší a jelikož o geocachingu moc nevím, dověděla jsem se i něco nového.

30.06.2021 3 z 5

Jak zemřít osamocen Jak zemřít osamocen Mo Welch

Slabší než podobné knihy stripů o introvertech. Ale je fajn, že téma bylo podáno trochu jinak, určitě hodně drsněji.

15.06.2021 3 z 5

Předpovídej počasí Předpovídej počasí Martina Součková

Bohužel je napsána dost odborně, neškodila by větší "omáčka" kolem.

24.01.2021 4 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Slabší než předešlé podobné knihy a ani kresba se mi moc nelíbila.

30.12.2020 3 z 5

Kdo zradil krále Kdo zradil krále Jan Bauer

Horší průměr mezi autorovými knihami, nudný děj.

22.12.2020 2 z 5

Tlustoprdka, no a co? Tlustoprdka, no a co? Renáta Názlerová

Hodně odpočinkové čtení s divným koncem.

03.12.2020 3 z 5

Diagnóza učitelka 2 - Úča na cestách Diagnóza učitelka 2 - Úča na cestách Gabriela Falcová

Čtení na jedno odpoledne, nic objevného.

02.08.2020 3 z 5

Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Lindsey Fitzharris

Jen potvrzuji níže uvedené - úžasná a zajímavá kniha, která se velmi dobře četla a navíc byla doplněna i rejstříkem a poznámkami.

09.07.2020 5 z 5