blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Mortina a protivný bratranec Mortina a protivný bratranec Barbara Cantini

Co je obrovskou předností knihy B. Cantini? Ilustrace a celkové grafické zpracování, které je propracované až do těch nejmenších detailů. Ilustrace jsou veselé, barevné, originální, v "burtonovským" stylu správně strašidelné a to vše jim dodává na roztomilosti :) Dále nemůžu nezmínit snad ještě to důležitější - pointu příběhu. Ač je to kniha útlá, autorka dokázala i do tak kratičkého příběhu zakomponovat tak krásnou myšlenku, že Vás pohladí po duši. Navíc příběh není vůbec předvídavý, což je u dětských knih vcelku umění.

13.05.2020 5 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Dětská kniha, která zaujme svou nápaditou obálkou a která je plná kratičkých hororů, z nichž některé jsou vyprávěny za pomocí ilustrací. Originální, místy trochu morbidní až to působilo vtipně :D Pravdou sice je, že některé příběhy byly slabší, ale i tak je tato kniha jako odreagování pecka, bavila mě!

13.05.2020 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Myslím, že Velký Gatsby je ten typ knihy, na kterém si každý najde to svoje. Nepochybuji, že až si ji přečtu příště, objevím v ní zase něco nového, kouzelného. A věřím, že po dalším přečtení se mi bude líbit ještě víc. Tohle je prostě klasika, kterou by si měl přečíst každý :)

13.05.2020 4 z 5

Bowie: Ilustrovaný životopis Bowie: Ilustrovaný životopis Fran Ruiz

K těm ilustracím se snad nemusím ani vyjadřovat – božská nádhera! I Díky nim je celý text protknut mystičnem a příběh působil až kouzelně. Jako byste četli nějakou pohádku. Ale ten překlad! :O Pár chyb mě přímo bilo do očí.. Škoda, velká škoda, jinak by byla dokonalá!

13.05.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Lži, lži, lži a a zase jenom lži. Děsivý píběh, který nechce zažít žádná z nás! Tahle kniha byla jedno velké WOW! Naprosto čtivá, skvěle promyšlená s nervy drásajícím závěrem! Skvělá psychologie postav, především pak Cass. Nevím jak to měli ostatní čtenáři, ale pro mě byl příběh dost nepředvídavý - celou dobu jsem vůbec nevěděla a říkala si "Kde je pravda"?

12.05.2020 5 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Kniha, která není pro každého. Náročná, plná dlouhých souvětí, přeskakování od jedné postavy ke druhé, třetí, čtvrté. Na první pohled to může působit jako totální blázinec, ale ne. To se jen málokdo dokáže v tomto díle přizpůsobit tempu autorčiných myšlenek. I na mě to bylo prostě moc. Ačkoli kniha neměla ani 200 stránek, neměla jsem ji přečtenou za jedno odpoledne, jak jsem očekávala.

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Kniha o hledání smyslu života. Já to mám u této knihy tak napůl. Myšlenka krásná, ale četla se mi špatně. Formánek ale patří rozhodně k těm zajímavějším autorům, který si zaslouží vaši pozornost.

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Netradiční thriller o vraždění Amišů. Bavilo, překvapilo. Odhalení motivu i vraha bylo nečekané. Místy ale celkem zdlouhavé a neustálého nasávání hlavní hrdinky jsem už měla celkem plné zuby. Ale pokud chcete thriller, který není pouze krvavá vyvražďovačka, tak by se vám Střípky ticha mohly líbit.

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Chvílemi jsem se přistihla, že se mi víc líbil styl, jakým Formánek píše, než samotný děj. Ta poetičnost! Jeho práce s jazykem je fenomenální a, dá se říci, ikonická. Já popravdě moc nenacházím slov, jak své dojmy z knihy popsat. Mrazilo mě, ale na jednu stranu jsem se i bavila.

12.05.2020 5 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Pokračování série Přítelkyně smrti, ve kterém se opět setkáváme s Blumovou, tentokráte na útěku před spravedlností.
První díl se mi líbil o dost víc - ve druhém díle mi vadilo iracionální chování Blumové, které bylo takřka na denním pořádku. Hlavní zápletka byla na můj vkus celkem bizarní a místy je děj opravdu hodně přitažený za vlasy. Suma sumárum - jedna velká nereálnost. ALE i přes to mě to určitým způsobem bavilo, opět velmi čtivý titul plný napětí a akce. Jsem zvědavá na zakončení série.

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Greenovka, která nezklamala. Velmi odpočinková, nenáročná, čtivá, s milým příběhem a důležitým poselstvím. Poukazuje na mentální onemocnění, které může člověku pěkně zkomplikovat život. Co zvedá na autentičnosti příběhu, je skutečnost, že autor čerpal ze svých vlastních zkušeností s tímto onemocněním. Působila na mě trochu jinak, než jeho předešlé knihy - ale rozhodně v pozitivním slova smyslu. Obsahuje spoustu krásných myšlenek :)

12.05.2020 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Bez srdce se může pyšnit naprosto dokonalou obálkou a také strhujícím a srdcervoucím příběhem, po kterém budete na Srdcovou královnu nahlížet úplně jinak. Už to nebude jen zlá a krutá královna, kterou všichni nenávidíme. Díky Marisse Meyerové se nám představa o Srdcové královně rozpadne na milion kousků a už vždycky v ní budeme vidět někoho naprosto jiného. Někoho, kdo měl sny, měl víru a dokázal milovat.
Bez srdce mě pobavilo, pohladilo po duši, vyděsilo, přimělo bát se o něčí život a rozplakalo. Umožnilo mi mnohé pochopit a díky tomu všemu jsem se dlouho po dočtení cítila jen v půlpořádku. Bez srdce má prostě všechno! Jsem přesvědčena, že tato kniha není určena pouze pro fandy Alenky v říši divů. Pokud ji neznáte či nemáte příliš v lásce – nevadí. Knihu si stoprocentně zamilujete :)

11.05.2020 5 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Musím uznat, a snad nebudu jediná, že chvíli jsem s naším antihrdinou i soucítila - ale samozřejmě u mě povětšinou převládaly vůči jeho osobě negativní pocity. V tomto případě vůbec nevadí, že má kniha takřka 500 stránek. Budete ji mít přečtenou raz dva. Michael Robotham vám totiž nedovolí knihu odložit! Střepy považuji společně s Řekni lituji za Robothamovu nejlepší věc.

11.05.2020 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Bohužel kniha Do vody pro mě byla obrovským zklamáním. Už od prvních stránek jsem byla zmatená - tolik postav, nicneříkajících monologů, žádné akce, žádné zvraty! Do čtení jsem se musela vyloženě nutit, ale v hloubi duše jsem pořád doufala, že přijde nějaký neočekávaný zvrat, nějaký pořádný boom a já budu ve finále spokojená. Bohužel, sama detektivní zápletka a rozuzlení se mi vůbec nelíbilo.

11.05.2020 2 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

4,5 hvězdičky

"Próza začínající autorky Petry Soukupové se značně vymyká kontextu současné české literatury."

Tak tahle věta je velice vystihující:)

I když je kniha K MOŘI z roku 2007, autorky úplně první, už tenkrát muselo být jasné, že Petra Soukupová je obrovský talent, rozpoznatelná, originální. K moři je moje pátá kniha od PS a já jednoduše nemám slov..

Tak "obyčejné", tak autentické a tak bolavé..miluju autorčin styl psaní, je taaak jiný, ale když si na něj zvyknete, sami uznáte, že je naprosto báječný:))

Jestli hledáte knihy, kde se jde do hloubky, jde v nich primárně o vztahy (a ty každodenní, unávné problémy, které řeší úplně každý z nás), dotknou se vás a bezvadně se čtou - pak rozhodně sáhněte po knihách od Petry Soukupové!

Za sebe mohu doporučit dvě, které mám doteď v hlavě a to NEJLEPŠÍ PRO VŠECHNY a VĚCI, NA KTERÉ NASTAL ČAS.

Ale zatím za sebe můžu říct, že s žádnou nejspíš nesáhnete vedle.

29.08.2024 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Ztracená tříletá holčička, pro matku dvouleťačky nic moc téma..
ale jinak to bylo skvělý! Líbilo se mi to prolínání vícero dějových linií, nakouknutí pod pokličku novinářské práce, bylo znát, že autor má příběh velmi promyšlený, navíc to napsal fakt parádně, četlo se to úplně samo:)
Za mě jednoznačně doporučuji, pro milovníky thrillerů je tohle nutnost.

29.08.2024 4 z 5

Nikdy, nikdy Nikdy, nikdy Colleen Hoover

Co bych na knize vypíchla? Četlo se to velice dobře, přesně tak, jak jsme u Colleen zvyklí :) Děj se točil primárně okolo vztahů a rozhodnutí, která někdy nedopadnou zrovna nejlíp. Bavily mě hlavní postavy, ta chemie mezi nima byla super:)
Naopak mi moc nesedlo to mysteriózno, ta nereálná zápletka, na to u Colleen nejsem zvyklá.. takže upozorňuji, tahle knížka je v tomhle přeci jen trochu jiná:)

Nikdy, nikdy bych označila jako takovou "pohádku pro náctileté", s tím je k tomu potřeba přistupovat, ač nejsem cílová skupina, tak Colleen čtu hodně a ráda, tady mi ale chybělo to, kdy se mě příběh v některé jeho části fakt dotkne, zasáhne, kdy se v něm krom romantických vztahů řeší i závažnější témata.
Příběh to nebyl špatný, jen mi nesedla ta mysteriózní linka.

I tak to jako oddechové čtení splnilo účel:))

02.07.2024 3 z 5

Blbá Vendula Blbá Vendula Noemi Cupalová

Vendula je blbá. Říkají to všichni. Co říkají všichni, je pravda. Tak to je, ne?

Skvělý, skvělý, skvělý! Ukázka toho, jak s dětmi v ideálním případě nejednat..a že je opravdu důležité jim naslouchat!

Tuhle knihu by si neměly přečíst ani tak děti, jako především rodiče a učitelé!!!

Autorka zde otevírá téma šikany, upozorňuje, že šikana neznamená pouze to, že vám někdo bere a ničí věci, nebo že vás bije. Může mít i mnoho dalších, latentních podob, které se kór dětem těžce popisují a často to stojí hlavně na nás dospělých, abychom za určitým chováním našli to, co za ním opravdu je...

06.06.2024 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Tak tohle mi fakt sedlo! Ač k příběhu mám pár výtek - nesmyslná pravidla pro nájemníky, která by přišla podivná snad každému a nikdo se zdravým rozumem by na ně nepřistoupil :D ke konci to bylo lehce přitažené za vlasy a ta občasná naivita a krátkozrakost hlavní hrdinky mě taky štvala..
Ale tím s negativy končím!:) Protože tuhle knížku jsem si po většinu času neskutečně užívala, to bylo tak strašně dobře napsaný, měla jsem pocit, že mi před očima běží film, boží! Bavilo mě ta atmosféra baráku, kde se evidentně děje něco podezřelého, ale my nemáme, stejně jako naše hlavní hrdinka, šajn o co jde :D
Trochu jsem se bála, jakým směrem se bude příběh s blížícím se koncem ubírat, ale nakonec super, nečekala jsem:)))

Miluju, jak někteří autoři dokáží jen jednou jedinou kratičkou větou vzbudit taaak silnou emoci - v mém případě zděšení. Miluju to a brzy si dělám zálusk na autorovu další knížku, páč ho zbožňuju!:) jestli hledáte autora, který píše fakt čtivě a budete se bát, doporučuji.

10.04.2024 4 z 5

Přeživší Přeživší Jane Harper

Nový krimi román od mé oblíbené spisovatelky Jane Harper, jejíž silnou stránkou jsou autentické postavy a dokonale vykreslené prostředí (tentokrát Tasmanie), což pokaždé dodá jejím příběhům skvělou atmosféru! To byly tentokrát jediné věci, které bych vypíchla, že se fakticky povedly, protože ten zbytek...no achjo, tohle hodnocení mě mrzí, Bůh ví, zda to bylo mým obrovským očekávání, ale půlku knihy jsem docela trpěla, očekávala jsem mnohem větší napětí, dramata, zvraty, klidně bych ocenila i víc mordů:)) na mě to jednoduše bylo až příliš o ničem.. zachránil to závěr knihy, ten byl super, nečekaný, věrohodný!

Kniha může uspokojit čtenáře, kteří jsou fanoušky spíše tradičních krimi příběhů a nemají rádi tuny krveprolití a surových scén - ty tady doopravdy nenajdete:) Kdybych ale měla doporučit milovníkům krimi příběhů nějakou autorčinu knihu, byla by to jednoznačně její prvotina Sucho, tu stále nic nepřekonalo.

21.11.2023 3 z 5