bookcase bookcase komentáře u knih

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

To bylo zase zamotané klubko. Jsem si myslela, že vím, pak že nevím, pak že zase vím a ono houby. Tak si představuju správný thriller a psychothriller. Matení až do poslední chvíle.

23.06.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Já to v tom medvědínském regionu razovitem prostě miluju. Fenomenální a skvěle zakončené.

19.06.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Tak toto mi od*ebalo dekel, kdybych se měla vyjádřit podobnou mluvou jako jedna z postav knihy. Za mě geniální způsob vyprávění propojený na správném místě s každou další kapitolou. Vulgarita? Tady na místě, nepředpokládám, že raper bude mluvit jako kazatel. Docela mě jako matku vzala jedna konkrétní kapitola, a vůbec, mně se to prostě líbilo, dobře popsán člověk manipulátor a psychopat, jen hlavní hrdinka měla utíkat asi jiným směrem :).

19.06.2023 5 z 5

Francouzský cop Francouzský cop Anne Tyler

To mi tak káplo do noty a sedlo. Poklidný příběh jedné rodiny, ve kterém se nic dramatického neděje. Prostě žijí a na jejich vzájemných vztazích autorka poukazuje, jak nás rodina formuje, jaké vztahy v ní můžou panovat... Nemusí se přece pořád něco dít, někdy člověk potřebuje číst i něco klidného.

17.06.2023 5 z 5

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Drsné, hutné, syrové. Dostalo mě to do kolen.

15.06.2023 5 z 5

Osamělá Meredith Osamělá Meredith Claire Alexander

Naprosto úžasné, Meredith a její přátele jsem si zamilovala na první dobrou. Problém hlavní hrdinky i jeho pozadí mi došlo skoro hned, ale vůbec to nevadí, krásně se to četlo, dojemné, silné.

13.06.2023 5 z 5

Čokoládové nebe Čokoládové nebe Carole Matthews

Jak už je napsáno Charmedkou - když člověk ví, do čeho jde, dá se to užít v pohodě. Autorka pokračuje ve stejném duchu jako u Čokoládového klubu, i když je to tentokrát o chlup závažnější. Jen toho ňam by mohlo být méně.

11.06.2023 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Hodně dobrá sbírka povídek, čte se skvěle, nic nedrhne a tentokrát ani nic nepřebývá, žádné škrty nejsou třeba :).

10.06.2023 5 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Jako by autorce Agátka koukala přes rameno. :) Milé, čtivé, typicky christieovské, nejvíc bavila Phyllida v kombinaci s šoférem :)

04.06.2023 4 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Opět bavilo, tentokrát to bylo i trochu smutné, ale i přesto pořád ztřeštěné.

04.06.2023 4 z 5

Dávám tomu rok Dávám tomu rok Helen Whitaker

Za mě přesně to, co jsem čekala - rok manželského páru, který řeší vztahové problémy. Líbila se mi ta "obyčejnost všedních dní", dojala linka s tatínkem Iris. Hezké čtení.

03.06.2023 4 z 5

Světlo v okně Světlo v okně Marion Kummerow

Trochu "soft" válečný příběh s nádechem romantiky.

31.05.2023 4 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Přestože jednání hlavních hrdinů je někdy nepochopitelné, bavilo mě to. Mám ráda Anglii, mám ráda cestopisy, zajímalo mě, jak se bude mise Ray a Motha vyvíjet.

31.05.2023 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Přečteno natotata, příběh, který vás přinutí k zamyšlení.

29.05.2023 4 z 5

Egypťanka: život výjimečné ženy za vlády Ramesse II. Egypťanka: život výjimečné ženy za vlády Ramesse II. Hilary Wilson

(Ne)obyčejný rok v životě obyčejné Egypťanky, která řešila úplně stejné věci, jako my. Zdánlivě se tam nic neděje, o to víc si člověk všímal toho, jak tehdy žili. Moc hezké.

29.05.2023 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Opět typický King, ukecaný, ale čtivý

25.05.2023 5 z 5

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Na motivační knihy moc nejsem, ale tahle byla moc milá, nenásilnou formou vám říká, jak můžete změnit svůj dosavadní hektický život. A že MŮŽETE.

24.05.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Trochu šablonovitá a předvídatelná romantika, ale komu to vadí? Fajn oddechovka.

21.05.2023 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Tentokrát mě Jodi trochu zklamala. Příliš rozvláčné, zbytečně moc fakt, víc se mi líbila linie, v níž byla Dawn dulou smrti, tohle téma je na samostatnou knihu. Hlavní hrdinka na facku, ani její první osudová láska mě nějak neoslnila. Nevím, to, co všechno splácala Jodi Picoult dohromady, v příběhu nefunguje.

20.05.2023 3 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Ryzí krása, vymakané, propracované, laskavé čtení pro všechny generace.

19.05.2023 5 z 5