DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Rozplétání Rozplétání Lucie Hrochová

Zajímavé, nápadité a hezky se to čte ale přeci jen něco tomu chybí.

01.08.2021 3 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Líbí se mi pohled na roční období a smysl přežívání v divočině kdy se člověk musí přizpůsobit přírodě a ne naopak. Mnoho zajímavých úvah a také cesta do neznáma jen jsem asi čekala trochu něco jiného. Ale i tak za jedno přečtení to stalo

27.07.2021 3 z 5

S pokorou a nadějí S pokorou a nadějí Becky Chambers (p)

Asi jsem čekala něco jiného a kniha mě nějak nezaujala ani nebavila. Nedotečteno i přes to, že byla tak krátká :/

10.07.2021 2 z 5

Psychopat v mém mozku Psychopat v mém mozku James H. Fallon

Souhlasím tohle není kniha na jedno odpoledne ale stojí za delší čtení a uvažování. V knize se dá pochopit neodbornym způsobem mnoho psychologických pojmů a diagnoz

09.07.2021 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Nádherná kniha krásná truhla skrývající poklad uvnitř. Autorku jsem neznala a do čtení jsem se pustila bez očekávání musím uznat že autorka píše nádherným a čtivým stylem, mě cirkus okouzlil ačkoliv děj byl chudší tak fantazie a moudré myšlenky tomu dodali kouzlo. Tohle je potěšení pro duši ke kterému se ještě ráda vrátím :)

30.06.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Zlatý hunger games.
Kniha byla obsáhlá a čtivá ovšem ten děj nic extra až na zajímavé myšlenky a přidané písně. Také nový pohled na Snowa jako na obyčejného zamilovaného kluka je také nový nicméně mně toto nesedlo a místy nudilo takže zůstanu u hunger games :)

23.06.2021 2 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Kniha je dobře napsaná a je zde spoustu detailů které ve filmu nejsou ale i tak se mi film líbil víc.

18.05.2021 3 z 5

Příběhy z konce předměstí Příběhy z konce předměstí Shaun Tan

Tohle je hodně zvláštní kniha a specifická. Má nádherné ilustrace

05.05.2021 3 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Dojemná a krásná divadelní hra. Nádherně napsané :)

26.04.2021 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Nadčasové, zajímavé a to především pro myšlenku budoucnosti. 1984 to nepřekonalo a styl psaní mě moc nebavil ale mělo to své

31.03.2021 2 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Kniha má zajímavý nápad, je to nový svět a hezky se čte jen trochu pomalu řekla bych ale že se od ostatních liší tím, že není nabouchaná dějem a nemá tu jiskru typu "prostě to musím dočíst" ani nebyla nějak zvlášť napínavá. Líbilo se mi ale že co kapitola to něco nového takže děj nenudil a také měla vtip obzvlášť hlášky kočkoveveráků. Uvidíme co bude dál :)

17.03.2021 3 z 5

Zajímavé myšlenky o hodnotách, vině a víře ale to je tak nějak všechno. Líbí se mi zakomponování dalších příběhů, ktere jsou přínosné ovšem samotné myšlenky autora jsou běžné.

15.03.2021 3 z 5

Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Velice sympatický rozhovor a spoustu nového, co člověk coby doktorský lajk ani netušil. Mnoho nových informací nejen z oblasti neurovědy ale také ze zdravotnictví. Velice doporučuji :)

20.02.2021 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Pro mě byla kniha, novým a krutým světem plným napětí a velkých zvratů. Prostředí připomínalo knihu Šest vran ovšem více do detailů zpracované. Děj byl jak na klouzačce. Začátek dobrý, pak prokousávání se popisem, který mě trošku zmátl, bum v půlce, zvedání obočí ve 3/4 a parádní závěr, jako půda pro další díl. Rozhodně to není dětská fantasy a také to není nic pro jemné květinky a citlivé duše. Tohle je zatraceně drzá knížka plná odvahy, která se s nikým nepáře (i když jak se to vezme že? :D) teď vzhůru na Boží hrob!

31.01.2021 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Po dlouhé době kniha, která chytla. Líbil se mi ten nový a kouzelný svět, ale co oceňuji především, je ta nepředvídatelnost. Jistě některé věci by se měli posouvat určitým směrem, kterým plyne děj, ovšem když od začátku víte jak to dopadne tak je to nuda. Ačkoliv víly vnímám spíš jako dobro tady mi to ani tak nevadilo. Děj uběhl tak rychle, že mi bylo až líto, že je konec. Rozhodně se těším na další díly :)

29.01.2021 4 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Moc hezké téma knihy (Řecké báje a pověsti) a na začínající autorka to nebylo vůbec špatné. Ale přišlo mi to takové všechno moc rychlé a snadné ale pokud by to bylo jinak možná by děj byl táhlý...těžko říct. Za mě milé a oddechové počtení :)

23.01.2021 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Konečně! Celá tahle série byla hrozně dlouhá a ha upřímně už jsem ráda že je konec :D
Poslední díl byl přehlcený a první půlka byla těžké prokousávání i když místy napínavé ale druhá půlka už byla jízdou která mě bavila a stálaza to dotažení především za ten sladký konec :)

POZOR SPOILER
Nebavilo mě to neustálé umírání, sebeobětování a boj za lepší svět závislý na jedné tvrdohlavé osobě. Love story postav téměř na vlas stejné. Někdy je méně více.
Konečně byla využita Dorianova postava a části s Manon byly povedené. Také jsem ráda za Chaola ačkoliv jsem ho nemusela věž usvitu změnila názor a to štěstí jsem mu přála takže sladký konec to zachránil. Co se týče Lyandry a Aediona nebo Elyde s Lorcanem trošku už zbytečnost ale vše dobře dopadlo jak jsme si asi všichni přáli a jsem ráda že autorka nenechala nikoho z hlavních postav zemřít protože ať jste fandily komukoliv pro všechny to dopadlo dobře i když třeba trošku otevřeně.
Nicméně tleskám za tu práci a tolik stran...jsem nemyslela že kdy přečtu :D

06.12.2020 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Nevím jak knihu vystihnout jedním slovem ale přečtena byla za jeden den. Čťivé, zvrácené a psycho. Zároveň zajímavé a skvěle napsané. Zahrada motýlů byla neuvěřitelná. Mráz po zádech a zároveň pohlcení dějem. Doporučuji

17.11.2020 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tato kniha mi připadala přesně jako tenhle svět...přehlcená vším. Souhlasím že někdy je méně více a milostné scény jak z .....
Nicméně styl jakým autorka knihy píše je poutavý avšak u toho to dílů mi připadalo jako bych znova četla Dvory akorát v jiném prostředí a konec skoro úplně stejný jako u druhého dílu Dvorů. Piráti, víly, čarodějnice no trošku Petr Pan :D
Ta svéhlavost Aelin podle které všichni skáčou jak pískne jistě je statečná a jde si za svým ale přeci jen...nemuselo by se vše točit kolem ní. Na Jeřába už jsem si zvykla co se týče té hrozné české opravy. Ale přes to dám dalším dílům ještě šanci a uvidíme jak to všechno dopadne

17.11.2020 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Myslím , že tohle už prostě chybělo! Fantasy, která chytne a nepustí. Autorka opět nezklamala ale dle mého názoru nic nepřekoná Dvory. Jako rozjezd do série úplně ideální a myslím, že tohle bude ještě jízda! :))

07.10.2020 4 z 5