DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Život, láska, smích Život, láska, smích Osho

Krásné a bohaté myšlenky do života. Pohlazení po duši i poučení pro mysl. Od tohoto autora jsem četla již pár knih. Nikdy nezklame a vždy přinese hluboký i nový pohled do daného tématu :)

26.04.2021 4 z 5

Tramvaj do stanice Touha Tramvaj do stanice Touha Tennessee Williams (p)

Kruté lidské osudy i běžná trápení v životě za mě nic extra a příliš dramatické v některých momentech ale i tak jde o klasiku která chytí u srdce

26.04.2021 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Za mě také nejslabší díl. První půlka byla skvělá a po druhém díle jsem chtěla vědět jak to bude dál ale druhá půlka se neskutečně táhla ale vydržela jsem do sladkého konce. Celá série byla skvělá a mě se líbil svět jaký autorka stvořila, tolik nádherných nápadů a napětí, zvratů a krásných mouder :) Knihy ve mě zanechaly kouzelnou vzpomínku a několik úsměvných okamžiků ke kterým se ráda vrátím :)

21.04.2021 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Říkám si o čem to vlastně celé bylo? Po druhém díle jsem čekala zvrat takové to když se prokousáváte dějem do finále to se bohužel nestalo až teda na ten závěr to za moc nestálo. Oceňuji autorovu kreativitu a humor ale tím končím.

18.04.2021 2 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Souhlasím za mě taky o ničem. Kromě malého posunu v ději nic moc. Preskákala jsem knihu a proti dvojce zlatá jednička

18.04.2021 2 z 5

Dimenze myšlení: teorie rozmanitých inteligencí Dimenze myšlení: teorie rozmanitých inteligencí Howard Gardner

Jedná z nejlepších knih zabývající se inteligencí. Velice povedené a přínosné dílo

09.04.2021 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Doporučuji hlavně pro fyzioterapeuty ale za mě přínosný rozhovor a velice zajímavá témata

05.04.2021 4 z 5

January a Deset tisíc dveří January a Deset tisíc dveří Alix E. Harrow

Tohle je zkrátka něco jiného než na co jsme u klasických fantasy zvyklí. Je to krásně a květnatě napsaný román o odvážné dívce, která cestuje jako v Narnii. Ale rozhodně to Narnii nekopíruje i když pár shod s jinými knihami by se našel. Za mě tam bylo až příliš popisu a velice málo děje který byl poutavý až na konci. Oceňuji zajímavé pojetí dveří, tohle je kniha kterou je třeba pořádně číst a do hloubky pochopit. Je to v podstatě historicky příběh obohacený trochou té magie.

05.04.2021 4 z 5

Obsahuji davy Obsahuji davy Ed Yong

Skvělé zpracovaná kniha, snadno pochopitelná a nabízí nový pohled do světa bakterií, mikrobů a živočichů obecně.

31.03.2021 4 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

Neuvěřitelná odvaha jedné mladé dívky, která dala jiným hlas. Silné, obohacující a inspirativní:)

Je-li boj můžu než vítězství,
Přijdou ženy a získají ti, má země, slávu.

26.03.2021 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

No co říct? To už je konec? :D poslední díl byl nejlepší hlavně ten konec. Smích,napětí a láska. Na Šest vran to teda rozhodně nemá ale stálo to za to :)

SPOILER!!

Moc me nebavilo to že někam šly a zdar je tu Temnyj. Myslela jsem si že s pomocí Aliny se stane lepším ale potom co udělal už jsem čekala až ho zabije ale ke konci mi ho bylo líto. Nikolaj měl boží hlášky a několikrát jsem se zasmála. Chtělo by to i jeho happy end. Nejlepší byla druhá půlka a konec napínavý jak kšandy:D Tady si člověk asi úplně nemohl plánovat konec takže to nebylo předvídatelné ale dopadlo to nádherně až mě to dojalo. :)

10.03.2021 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Tak tohle byl typický druhý díl, kterým se musíte prokousat abyste v třetím nebyli mimo
Děj nic extra napínavého a mám pocit že se to i častokrát opakovalo. Jsem ráda, že Alina už nebyla taková naivní ale stala se z ní bojovnice i když v těch láskách by si mohla udělat pořádek:D
Byla to taková čekačka, kde nejčtenější část je ta poslední kapitola

09.03.2021 3 z 5

Svět démonů Svět démonů Sally Green

Děj se trochu víc rozjel ale teda Catherine jsem chtěla proplesknout někdy:D a z toho dýmu démonů když už autorka vymyslela tenhle nápad myslím že by se dalo vytřískat víc než jen že to je lék a droga z který jsou čtvrtku knížky všichni sjetý:D ale jinak dvojka o trochu lepší a záživnější uvidíme co trojka

03.03.2021 2 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Některé dějové linky mě bavily víc jiné míň. Někdy jsem až přeskakovala. Hrozně se to táhlo a dej nebyl ani tak převratný je to spíš taková dětská četba a stejně tak dětské bylo i vystupování postav. Nic moc originalního kromě prostředí

03.03.2021 2 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

"Konec knižní série je velmi zvláštní místo- je to oblak plný smutku a vzrušení"
První díl byl prostě top ale tohle bylo spíš jen oddechové rozuzlení. První půlka byla napínavá a svižná ta druhá se strašně táhla a vše bylo na jedno brdo. Ale i tak krásně se to četlo a ačkoliv bych tam přidala,ještě epilog který by všechno dotáhl jsem ráda za ten konec ačkoliv byl předvídatelný. Někdy je na obtíž když se do děje plete další postava a její osud tady by mi to nevadilo. Musím ocenit nápad a krásné autorčiny myšlenky na závěr

28.02.2021 3 z 5

Tracyho tygr / Tracy's Tiger Tracyho tygr / Tracy's Tiger William Saroyan

Děj knihy mě nějak nenadchnul ale rozhodně je zde spoustu zajimavych myšlenek a význam a symbol tygra je krásně do příběhu zasazený. Pro každého může symbolizovat něco jiného. Stojí za to jednou přečíst ale víckrát ne

27.02.2021 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha je hezky napsána ovšem ten děj pokulhává a také chování hlavních hrdinů mi není sympatické. Oceňuji ale nápad A krásnou obálku

11.02.2021 3 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

To už je konec? :D Říkejte si co chcete ale mě tenhle poslední díl úplně rozsekal na hadry :D Po druhém díle, kdy byl táhlý a rozvětvený děj jsem měla trošku strach jak to celé dopadne ale tohle? Páni! To byla pecka! Z jednoho nápadu na Silvestra autor udělal tohle což je neuvěřitelné! Ty postavy, odvaha a naděje, kterou kniha dává stálá za přečtení. Tahle série nesedne každému je krutá, drsná, sprostá a zatraceně nemravná a děj je trochu složitější. Občas jsem taky váhala ale vydržte na ten nádhernej konec, kterej stojí za to! I za pár černých slz ♡
Vřele doporučuji ale také, když už jste tu cihlu dočetli přečtěte si poděkování a za ním ještě kapitolu :)

06.02.2021 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Za mě slabší než předešlí díl. Děj se dost vlekl ale zase to mělo nový spád a vyšli najevo nové věci, které to hezky obohatili. Poznámky pod čarou občas rušili ale co je mi sympatické je právě ta komunikace skoro jako si při knize povídat s autorem. Tohle byl větší krvák, skoro jako když si autor při psaní knihy pozve Tarantina na čaj :D Ale teda ten konec? To si děláte srandu? :D takže šup na další díl jinak neusnu!

02.02.2021 3 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Abych pravdu řekla, čekala jsem víc. Kniha mě zaujala bytostmi, prostředím a myšlenkou. Takový ruský pohádkový mix. Celkový nápad krásný ale jinak děj? Přelouskávání cesty dvou hlavních postav, abych došla na nedořešený a příliš rychle utnutý konec ve dvou větách. To bylo zklamání ale i přesto to bylo něco nového avšak průměrného.
Autorka hezky píše a já věřím, že vydá lepší knihy a tato pro ní bude zkušeností. Také dávám velké plus za obálku knihy, která je mimořádně povedená :)

21.01.2021 2 z 5