evickakyticka evickakyticka komentáře u knih

Americký upír Americký upír Stephen King

Dlouho jsem přemýšlela, koho mi to ten Sweet připomíná...že by Loba???

23.09.2013 4 z 5

Ohně z ráje Ohně z ráje Dan Simmons

Velké, převelké zklamání.

Dlouho jsem si myslela, že tohle snad bude začátek nějaké telenovely, či co. Nakonec se z toho vyklubaly pouze dvě absolutně nesympatické hrdinky. Co mi hodně vadilo, byly cizí názvy a tolik legend, že více snad za život už neuslyším. Korunu všemu nasadilo mluvící prase, od kterého už knihy nebyla ke čtení.

23.08.2013 1 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Provoněné dílko s překvapivým závěrem :)

14.08.2013 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Podle obsahu je děj podobný s knihou S.K. TO. Obě knihy jsem přečetla, ale srovnávat je zde nebudu. Mám ale ráda tlusté knihy, do kterých se dá hezky začíst. Což obě splňují.

Hned v úvodu nás autor překvapí s trošičku vyzrazeným dějem, a to se mi moc nelíbí. Je to škoda, nač prozrazovat něco, co dle zkušeností už předpokládáme, ale s jistotou to nevíme? Bod mínus! Zhruba do poloviny knihy se seznamujeme, pátráme, připravujeme půdu pro další děj. Scéna s kombajnem, kde se to teprve rozjede, si zaslouží bod . Jinak celkový dojem kladný, ale vím, že knihu podruhé číst nebudu.

PS: Víte, jak vypadá mihule??

14.08.2013 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Po prvních sto stranách jsem myslela, že knihu nedočtu. Musela jsem si zvyknout na autorův styl vyprávění a taky jsem bojovala, abych se vůbec soustředila na děj. Občas se mi i zdálo, že se do děje připletlo něco, co ani nevím, kde se najednou vzalo. Střed knihy už mě docela i bavil, ale konec se zase pokazil. Všechno bylo zbytečně lehké, snadné pro Harryho. /SPOILER:Vrah je až moc sdílný, vpodstatě mu to v jednu chvíli naservíruje přímo pod nos./

Nahlédla jsem na následující díly, tedy na stručné popisy děje, ale že bych hned letěla do knihovny a musela mít další díl....to rozhodně ne.

PS: Proč Austrálci a ne Australané? "Austrálci" - to slovo je příšerné!
PS: Vadily mi ty neustálé poučky o Austrálii, bylo to tam docela zbytečně nacpané

18.07.2013 2 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Z počátku knihy jsem se trochu lekla toho, že se děj bude točit kolem "pánbíčkaření". To by mě jistě nepotěšilo! Ale nakonec to byl příběh bez potoků krve nebo nějakého velkého nadpřirozena. Všechno se četlo a věřilo velmi lehce. A dokonce jsem na předposlední stránce ucítila i trošičku mrazení v zádech. Kdo četl, snad ví kde.

12.07.2013 4 z 5

Ostrov v nebezpečí Ostrov v nebezpečí Gerald Durrell

Naladěna předchozími knihami o záchranách zvířat a založení zoo jsem už už chtěla číst knihu ve stejném duchu. Ale na záchranu jsem si musela docela počkat. Samozřejmě, že rozuzlení přišlo na samý závěr. I když obálka láká, dětem bych ji moc nedoporučila, i mě tam vadily takovéty čachry s politikou a přetahování se s Matkou přirodou. S Matkou píši záměrně velké M, neboť si jej příroda určitě zaslouží.

Spojení z knihy - ekologický přepych - se mi líbí. Je určeno pro všechny zabedněnce, kteří nežijí v souladě s přírodou. Nebo se aspoň nesnaží žít. Protože tento ekologický přepych vám to nakonec všem natře.

Myslete zeleně!! Děkuji!!

01.07.2013 3 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Příběh ze života mladých lidí, kde každý spí s každým a při každé příležitosti si neváhá něco píchnout či slupnout nějakou tu pilulku,aby bylo veseleji. Prostě divočina :) Pak se ale nesmíme divit následkům - hádky, krachy vztahů, bití, blití...

PS: Kdo by se snad chtěl nad tímto stylem života pohoršovat, ať jde radši do kostela a tuto knihu ROZHODNĚ nečte!

29.06.2013 4 z 5

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

Kdo nerad houby, ten nerad i tuto knihu. To já měla chuť ihned vyrazit do lesa a odnést si z něj plný košík! Děj pěkně ubíhal, postavy přibývaly a odcházely, závěr trošku uspěchaný, ale jinak mě tato kniha bavila víc než Lord Mord nebo Sedmikostelí. Nechápu hodnocení 95. nejhorší knihy. Já jich četla plno jiných a rozhodně horších. Miloši, ať ti arcanus dává sílu i dál. Skvěle!!!

07.06.2013 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Dokonce jsem se i nudila. První vlaštovka, která nudu prolomila, byly aury. A asi i poslední. Nebýt závěru, říkám, si, jestli to vůbec napsal King nebo se někdo snažil být jako on?! A ještě jednou o závěru. Když příběh končil, teprve jsem si přála, aby ještě pokračoval. Ach jo.

"Náhoda je šílená, účel je normální."

04.06.2013 3 z 5

Motýlek 1 Motýlek 1 Yu Aikawa

Slabota. Tedy možná, že jako čtení pod lavicí nějakého puberťáka. Třeba další díl nezklame.

02.06.2013 2 z 5

Bílí lidé Bílí lidé Arthur Machen

Příjemná kombinace tajemna, pohádek od chůvy a temného podivuhodného lesa. Ač kratičké, skvělé. Tohle vědět dopředu, vezmu tuhle knížečku a jdu si sednout někam na palouček do lesa a nechám se unášet příběhem, který byl místy jako ve snu.

21.05.2013 5 z 5

Těžké časy Těžké časy Brian Azzarello

Drsňák Constantine, co má na všechno drsnou odpověď. Jinak kresba připomíná Saudka, proto mě nijak neoslnila. A příběh z vězení je mom moc tuctový.....

18.05.2013 3 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Velice jednoduše psané, tudíž velmi čtivé. Sedla jsem si ke knížce a už nevstala. Dočetla jsem to najednou. A pořád na to musím myslet. Na rozdíly mezi civilizacemi, kde pro nás je všechno kolem normální, jako pro ty, kteří žijí v arabských zemích nebo kdekoliv jinde. Kam až sahají kořeny takového jednání? Je neuvěřitelné, co vše se na Zemi děje!!!

Pokud si někdo myslí, že má těžký život, ať si přečte toto a přestane se litovat!!!

18.05.2013 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Zprvu jsem se nemohla vžít do doby, ve které se román odehrál. Potom se karta obrátila a já nemohla odtrhnout oči. Dokonce jsem si odnesla domů dalšího Urbana, těším se.(Trochu mi to připomnělo film z Pekla)

16.05.2013 4 z 5

Mistr a Markétka: grafický román Mistr a Markétka: grafický román Andrzej Klimowski

Na první přečtení na mě komiks působil jako kombinace snů o létání (hlavně druhá půlka) a hodiny náboženství. Taky stojí za zmínku to magické psychodivadlo - to mělo říz! Jinak si myslím, že by bylo dobré přečíst originál Bulgakova a komiks si dát jako nášup. Mnoho věcí zde určitě nevyznělo...

13.05.2013 4 z 5

Popis jednoho zápasu Popis jednoho zápasu Franz Kafka

Občas mám touhu číst i klasiku, abych nebyla za úplného literárního barbara, který čte jen horory. To abych měla aspoň obrázek, o co v té klasice vlastně jde. Tak tady jsem se to nedozvěděla. Ach jo. Asi na to nemám buňky, vidět tu hloubku...ale přece jenom jsem si něco odnesla:

" Ta krajina mě ruší v přemýšlení, rozhoupává mé úvahy jako řetězové mosty v hněvivém proudu. Je krásná a proto chce být pozorována. "

13.05.2013

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Odloženo a posléze vráceno zpět do knihovny s nadějí, že jiného čtenáře Strážci uspokojí. Mne neuspokojili. Oni mě vůbec nebavili! Dokonce jsem neměla TU touhu se dozvědět, jak celý příběh dopadne...

10.05.2013

Doba ledová Doba ledová Nicolas de Crécy

Tak tohle se nepovedlo. Kresba se mi vůbec nelíbila, žádná postava nebyla sympatická a ze všeho nejhorší byl ten hnusnej tlustej pes. No děs. A ještě k tomu všemu mluvil. Dokonce mluvily i ty artefakty, některé dokonce létaly. Asi to bylo smyslem příběhu...
Ke konci mě dostala tato věta: Výtvarná stránka je vůbec základem úspěchu de Crecyho. Já ji totiž nenašla. Pardón!

10.05.2013 1 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

I když jsem si pod titulem "gotický román" představovala hrady, šlechtu, špínu a všechno gotické...nakonec se příběh odvíjel celkem dobře. Stačilo překousnout prvních 50 stran a už jsem se nechala vtáhnout do děje, který se odehrává v Praze. Hlavní postava, pan K., tedy Květoslav (pro mě mimochodem celkem hezké jméno), se pěkně potuluje po různých cestičkách vedoucích k zastrčeným kostelům až se mi chce rozjet do Prahy a všechno to vidět. Konec jsem sice trochu předvídala, ale nevadilo. Co mi ale vadilo, byly ty šílené ilustrace. To teda ne.

08.05.2013 4 z 5