Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Příjemné, rychlé čtení. Na pohodičku do vlaku, dovolenou nebo jen tak.

18.01.2024 4 z 5

Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Marcela Pecháčková

Fascinující. Moje touha vlastnit tuto knihu vzešla z chvály kritiky. Jako nepolibená sestrami Válovými jsem se začetla a nevěděla co si počít s těmito informacemi. Pro mě úplně život mimo, nepochopitelný. S postupem čtení, jsem však pohled na paní Jitlu Válovou měnila a začala jí chápat. Její prostý život a cit pro umění, je to vlastně dojemné a je mi ctí, že jsem se skrz knihu mohla s touto umělkyní seznámit.

02.12.2023 5 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Každý den jsem se těšila, že si budu moct přečíst dalších pár stránek knížky, která mě bavila. Pokaždé jsem ve vyprávění našla něco co mě zaujalo natolik, že jsem si to musela zapsat, nebo nad tím alespoň chvíli přemýšlet. Kniha je čtivě psaná z pohledu a vyprávění každé postavy a moc mě ty postavy bavily. Skvělé.

08.05.2023 5 z 5

Ony Ony Helle Helle (p)

Velmi zvláštní kniha, která má v sobě ale spoustu běžné reality, kterou člověk zažívá. Tady je popsána na papíře. Četla se mi příjemně a vyvolávala emoce a otázky a to mám u knih moc ráda.

18.09.2022 5 z 5

Mámou hravě Mámou hravě Martina Karásková

Je hezké, že někdo sepsal inspirace jak trávil volný čas se svým dítětem. Přijde mi to moc hezký počin. Inspirovala jsem se některými nápady i do své praxe cvičení s kojenci a batolátky. Takže za mně velký dík.

04.09.2022 4 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Nebyla asi správná nálada. Odkládám na příští léto.

02.09.2022 3 z 5

Básně Aloise Jiráska Básně Aloise Jiráska Alois Jirásek

Těžké hodnotit, když je to tak vážená osoba a ještě rodák z mého městečka. Básně jsou zvláštní, na mladého muže, který je psal. Ovšem i přes ně se dá zjistit jaký člověk mohl být. A já věřím, že to byl velký vlastenec, historik a milující MŮJ kraj.

06.08.2022 4 z 5

Přivítejte nevítané Přivítejte nevítané Pema Chödrön

Knížka mi dala skvělé zamyšlení nad situacemi, které mi život zrovna přinesl a já se s nimi trochu prala a nevěděla jak to řešit. Podívala jsem se na situace jinak a hned mi bylo lépe. Lépe jsem je zpracovala. Líbí se mi s jakým stylem je kniha napsaná i s návody na meditaci.

17.04.2022 5 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Koupeno pro dceru, ale s takovým již předem jasným cílem, že si to chci také přečíst.
Pokud bude naše zlatá mládež číst takovéto příběhy, nemám o ně strach. Dojemný příběh psaný z obou pohledů hlavních hrdinek, moc se mi to líbilo.

26.01.2022 5 z 5

Jíst jako Buddha Jíst jako Buddha Daniel Zigmond

Dobře napsaná motivační kniha, která vás provede jak na to, aby váš styl hubnutí nebyl drastický, ale přirozený. Ze začátku knihy je to psané tak, že pro zhubnutí není vlastně nic třeba a tím, že je dobré začít pozvolna, myslím, že tento směr má smysl.

12.01.2022 5 z 5

Láska a tělo Láska a tělo Arnošt Lustig

Láska je věčná a to tu platí myslím nejvíc. Smutný příběh mladých lidí, v kterém i tady je naděje. Minimálně v tom, že být šťastný na nešťastném místě má smysl.

28.10.2021 4 z 5

Příhody matky Přírody Příhody matky Přírody Radek Malý

Skvělé, velmi pěkně napsané pohádky, nejen pro děti. Příroda, vtip a laskavost v jednom.

23.10.2021 5 z 5

Životy slavných umělců Životy slavných umělců Charlie Ayres

Moc ráda si čtu v takovýchto knihách pro děti. Je to srozumitelné i pro mě.

06.09.2021 5 z 5

Rudolf Hrušínský: 100 rozmarných lét Rudolf Hrušínský: 100 rozmarných lét Jan Hrušínský

Co dodat - škoda dobrého, které odchází. Při čtení jeho života se mi do hlavy loudily různé scény z filmů a přednesů na jevišti, které jsem zažila nebo viděla ze záznamu a mám takovou chuť si jeho filmy pustit. Dát si dobré vínko a užívat si ten herecký koncert. Těším se na vás pane Hrušínský.

04.08.2021 5 z 5

Princ Mamánek Princ Mamánek Jan Budař

Moc krásná knížka. Musím o ní mluvit něžně, protože přesně taková je. Krásný příběh o ne moc vyvedeném princovi. Četla jsem sama bez dětí ale i pro ty starší to určitě je motivující pohádka. Stačí se začíst. Jo a smála jsem se nahlas.

03.02.2021 5 z 5

Hilda a Sofie Hilda a Sofie Hana Knopfová

Pěkné čtení pro mladé dívky. Já si to přečetla na základě doporučení té mé.

25.01.2021 5 z 5

Polštářoví podvodníci Polštářoví podvodníci Daniela Krolupperová

Skvělá knížka pro malé čtenáře. Vtipná a s nápaditou zápletkou. Ráda si od dcery půjčuji její knihy, abych odlehčila těm mým. A tady jsem se vážně bavila.

01.01.2021 5 z 5

Pod zemí / Pod vodou Pod zemí / Pod vodou Aleksandra Machowiak Mizielińska

Bezvadně zpracovaná kniha se zajímavě řešeným pojmem pod vodou a pod zemí. Všechny ilustrace jsou velmi věrohodné a dají porozumět dětem jak vše funguje. I já jsem ráda za vysvětlení věcí, které jsou možná samozřejmostí, ale až když je člověk vidí zpracované na papíře dokáže si je lépe představit.

01.11.2020 5 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

Krásná kniha. Velmi se mi líbil humor a popis všech anglických postojů a reálií 19.století. Jediné co se těžko četlo byla kapitola 15 o všech popisech umění. Po dočtení doslovu jsem pochopila. Pan Wilde musel knihu natáhnout a tak přidal pár kapitol. Strašidlo Cantervillské mě úplně dostalo a smála jsem se od srdce.

24.10.2020 5 z 5

Radost z obyčejnosti Radost z obyčejnosti Roland Merullo

Nedočetla jsem a to vážně nedělám často. Moc pěkný námět na knihu, který ale nebyl zpracován tak, aby mě zatáhl do děje, nebo mi dal něco nad čím člověk může alespoň přemýšlet. Škoda.

20.10.2020 3 z 5