haannyys haannyys komentáře u knih

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Nejsem úplně přítel čtení knih, které jsem už jednou četla, čtenářská výzva ale mluví jasně. Když tak nad tím přemýšlím, je to hrozně přínosné! Nejen, že si člověk nepamatuje detaily, ale mění se pohled tím, v jaké životní etapě se čtenář zrovna nachází. Kniha je to skvělá, nadčasová, poutavá. Tak se těším, až si ji přečtu znovu a pak ještě jednou.

28.09.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Říkala jsem si, jestli mě zaujme téma této knihy. Rozhodnuto bylo hned během prvních stránek, děj plyne, osudy jsou zajímavé a syrové, takové, jaké musely být. Pro mě rozhodně další zajímavá autorka i dílo samotné. Dovětek mě dojal možná i víc než celá kniha.

16.10.2020 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Kniha od Bolavé plná bolesti. A úlevy. Hnusu a krásy. Fascinující, jak se tohle všechno vejde na pár stránek, jak to člověk dokáže přes papír cítit. Dostat tohle všechno přes text ke čtenáři vyžaduje značnou dávku spisovatelského umu, klaním se.

17.07.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dávno přečtená, ale v myšlenkách rozhodně stále živá kniha. Úžasný počin

16.10.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Recenzím na knihu se vyhýbám, abych mohla napsat hodnocení podle svého pocitu. Ten je po dočtení tíživý, několikrát jsem se přistihla, že se musím zhluboka nadechnout a vydechnout, jak se mi podvědomě sevřela hruď. Jsem narozená na přelomu revoluce, a ačkoliv jsem dobu před ní nezažila, vím, že to je něco, co zažít nepotřebuju. A poslední dobou vnímám okolní tlak událostí, proto díky za tuhle knihu, která, byť by se mohla zdát fikcí, by mohla být spíše věštecká. Věřím, že není!

05.05.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Ráda dám této knize výborné hodnocení, protože si ho prostě zaslouží. Někde jsem četla, že autorka píše podbízivě, aby se to lidem líbilo. Nesouhlasím. Píše čtivě, protože jsou tam opravdové emoce, ne jen "mělo by to tam být, tak to tam dám". Díky a ráda sáhnu po nějakém dalším titulu

24.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Když tenkrát kniha poprvé přišla do ČR, moji vrstevníci jí podlehli, mě ale nějak minula. Miluju filmové zpracování, všichni si knihy chválí víc, takže byť je pro děti, poprvé jsem ji četla v jednatřiceti. A je to skvělý. Fakt. A jak tomu bývá, je tam mnohem víc věcí než ve filmu. Takže hurá na další díl.

24.02.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Pro Mornštajnovou mám prostě slabost. Její sloh čtu jedním dechem, propojenost osudů mě vždy uchvátí. U Hotýlku jsem věděla ihned po nalistování obsahu, že jsem opět nesáhla vedle - takto krásně udělaný obsah jsem ještě neviděla. Těším se na další knihu.

10.06.2019 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Malá knížka plná velkých činů, velkých pravd a velkých emocí. Styl psaní úžasný, úderný právě tak jak bylo třeba.

19.09.2021 5 z 5

Mám pro hobity prostě slabost. Filmy znám zpaměti, mají pro mě citový význam, proto došlo i na knihy (ano, mívám to takhle obráceně, nejdřív film, pak kniha). Věděla jsem, že film je natažený, ale že tolik, to mě překvapilo. Malý spoiler - oproti filmu zde není "romantická zápletka", která mi ovšem nikterak nechyběla.

12.07.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi mi sedí styl psaní této autorky. Zajímavě pracuje s generačním propojením a tím, jak naše činy mění nás i naše okolí.

07.05.2019 5 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Knihu jsem měla v hledáčku dlouho, a teď na ni nějak uzrál čas. Fascinuje mě představivost a originalita, se kterou je v knize vše popsáno, propojeno, popis vjemů mi přišel velmi sugestivní. Mám všeobecně ráda mytologii, takže práce s příběhy a zároveň touha vracet se až... Kam vlastně? Kde je počátek? To je otázka, kterou si autor klade a položil ji i každému čtenáři.

31.10.2023 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Já z téhle autorky prostě nemůžu. Nemůžu. To je vždycky tak fantastická slohová jízda. Tolik pocitů - to chvíli někoho nemáte rádi a pak s ním soucítíte. A taky naopak. Úplně to vždycky hltám. Hltejte taky.

04.10.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nesdílím všeobecné nadšení, ale chápu, proč vzniká. Ona myšlenka jako taková není špatná. Ale zklamání je, že příliš brzy je jasné, jak to skončí. Doufala jsem, že se pletu, že to bude ještě něčím zajímavé. Spíš ne. Styl psaní je jednoduchý a předvídatelný, záměrně líbivý. Díky za myšlenku, ocením ji dvěma hvězdami.

17.01.2023 2 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Všechno důležité říkají předchozí komentáře. Zajímavé, jak se do pár stránek dá vepsat tolik emocí.

08.01.2023 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Nemůžu jinak, plný počet hvězdiček je stejně málo. Kniha si mě našla podruhé, teď díky čtenářské výzvě. Poprvé jsem ji poměrně brzy odložila. A jsem ráda, že jsem ji znovu vzala do ruky. Asi do poloviny jsem si říkala, kdy mi jednotlivé osudy budou dávat smysl, a pak ta jízda začala a nedala se zadržet. Úžasný příběh, skvěle napsané, klidné, bolavé, láskyplné.

19.06.2022 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Po knize jsem sáhla hlavně kvůli čtenářské výzvě. A musím říct, že jsem za to vážně ráda, příběh mi přišel skvělý! Sloh je samozřejmě na čtení náročnější, ale je to jen o zvyku.

03.10.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

4 nebo 5 hvězd? Dávám 5, přestože do stylu slohu jsem se vžívala 100 prvních stran, musím uznat, že je to jiné a dobré, i když mě trochu od knihy odosobňuje. Téma by se mohlo zdát stokrát opsané, ale cením si kapitoly z dospělosti. Osoby jsou zajímavě vykresleny. Takže přes počáteční skepsi vůči slohu hodnotím knihu velmi dobře.

06.09.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pomalu se poprvé prokousávám všemi díly, protože jsem je nikdy nečetla, byť filmy znám nazpaměť. Už v minulém dílu je znát filmový odklon, ale zde je jasné, že stejná je tak polovina. Najednou začínám propojovat věci, které mi ve filmu neseděly, zároveň získávám sympatie k úplně jiným postavám. 800 stran je na mě dost, ale dá se to.

21.06.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Když byly knížky o Harrym na vzestupu, nějak mě minuly a v krásném věku dospělého člověka jsem se rozhodla, že filmové zpracování znám již nazpaměť, byl čas na knihy. V tomto díle se film zatím nejvíce odklonil od předlohy, proto bylo skvělé knihu přečíst s detaily, které na obrazovce nejsou.

30.04.2021 5 z 5