haannyys haannyys komentáře u knih

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Trochu jsem se bála, že to bude knížka plná vtipů na křeč, ale mile překvapila, na křeč to bylo jen sem tam, mnohem víc bylo ale smíchu, nadsázky a (bohužel?) i momentů: "Přesně!". Autorku znám ze stand-up vystoupení, knížka dobrá - a dokonce jsem si říkala, že si to přečtu znovu, až se budu potřebovat zasmát.

15.01.2024 4 z 5

Rodiny a rodinky Rodiny a rodinky * antologie

Z této edice mám knihy fakt ráda, špatně se ale dávají hvězdičky tolika autorům zároveň. Rozhodně jsem z této edice četla i slabší knihy. Nicméně kompozičně mě to baví a vždycky mě to dovede k novým autorům, od kterých si koupím jejich knihy. Za mě velmi dobrý.

09.01.2024 4 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

K autorce jsem se dostala přes její nejnovější knihu Vypravěč, a protože i ta je plná mystiky a symboliky, tenhle závěr trilogie mi k autorce sedí nejvíce. Vidím tam ten vývoj a líbí se mi směr, kterým se vydává.

14.11.2023 5 z 5

Václav Havel – mocný bezmocný ve 20. století Václav Havel – mocný bezmocný ve 20. století Martin Vopěnka

Ráda dávám pět hvězd a to hned z několika důvodů - fantastické ilustrace, krásné provedení knihy, a rozhodně poutavý obsah, ve kterém si Matrin Vopěnka nebere žádné servítky, což je super a vážím si toho. Historie není mou silnou stránkou, takže tohle je fajn vhled do té nedávné historie, která se ale ještě úplně podrobně do školních učebnic nedostala. Mám jen vizuální drobnost, na kterou jsem narazila - text je rozdělen do dvou forem - font černé barvy dává historické souvislosti, modrý font vplétá Havla. A někde za polovinou knihy se fonty prohodí. Barva a její význam zůstanou, jen font se změní. Jestli je to záměr, nechápu ho. Nicméně tohle knize rozhodně na kvalitě neubírá.

19.08.2023 5 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

Mám ráda tuhle edici povídek od českých autorů (objevím tím i ty mně neznámé). Vydání jsou menší, vhodná na letní toulky vlakem, do kabelky, když se čeká na ostatní opozdilce v hospodě. Na každé povídce se dá najít kus umění, ale mně uvízne v paměti Učitelka, Nedokončená skica, Dobrý skutek a Kačeři přijdou, když jsi v nouzi.

30.07.2023 4 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Jsem poseroutka, takže za mě dobrá knížka! Moje druhá volba z Příšerných příběhů, z Černé lodi se mi líbily trochu víc, protože jednotlivé příběhy propojovala dějová linka.

08.12.2022 4 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Náhodně vybraná kniha v akci za směšnou cenu, kterou po přečtení knihy bych nazvala skoro urážkou! Kromě poutavé obálky vnímám jako přidanou hodnotu i formu rozhovorů. Sloh je čtivý, děj někdy maličko předvídatelný, ale se zvraty. Rozhodně si přečtu i další dva díly (i když získat ten druhý za přijatelnou cenu byl oříšek).

04.02.2022 4 z 5

Konec dobrý Konec dobrý Irena Dousková

Možná jsem měla velká očekávání. Líbila se mi pestrost postav, i promítnutí doby. Některé povídky byly samozřejmě lepší než jiné, ale bohužel jsem se v některých pasážích trochu nudila. Krátká oddechovka.

14.01.2022 3 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Lauren Slater

Velmi hezké přiblížení experimentů (známých i méně známých), líbilo se mi, že autorka poskytla informace o autorech těchto pokusů. Hvězda dolů za (na můj vkus) přílišné vnášení svých dojmů v některých situacích - například mi vadila věta typu "určitě v tu chvíli myslel na..". Plus chování autorky mi dle toho, jak je popsala, není příliš blízké. Nicméně je kniha poučná pro odborníka i laickou veřejnost.

20.07.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Za začátku jsem se nemohla naladit, ale několikrát jsem se upřímně zasmála, a to je potřeba. Vazba knihy je zajímavá, trhat listy nemám to srdce tak jako tak. Vyhovují mi krátké časopisové sloupky.

19.01.2021 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Struktura příběhů pro mě byla zajímavá. Uchvátily mě krásné ilustrace. Pojmenování postav zaujalo, ačkoli působí pejorativně, což se ale dá pochopit, autorka to tak prostě vnímala, a vysvětluje to i ke konci knihy. Měla jsem rozporuplné pocity, ale jak tak dávám dohromady hodnocení, vlastně se mi to dost líbilo. Je to jiné, neotřelé, drzé, ale svým způsobem intimní. Neztotožňuji se s jazykem, jakým je kniha napsaná, ne že bych tak nedovedla mluvit, ale v knize to nepotřebuji.

14.01.2021 4 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Pro mě na čtení nejtěžší z dílů, četla jsem jí na můj vkus moc dlouho, spíš jsem se nutila. Nevím proč. Neurazí, nenadchne (oproti předchozím dílům)

16.11.2020 3 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

Nezajímavé, nezáživné, za mě bohužel ztráta času.

06.10.2019 1 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Těžké téma, které vás ale nenechá zapomenout. Kdykoli ve volné chvíli prostě chcete vědět, co jak bylo.

14.06.2019 4 z 5

Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka * antologie

Poprvé jsem sáhla po japonských autorech a udělám to rozhodně znovu. V knize je patrná odlišná kultura, sloh ke čtivý a příběhy dobře postavené.

07.05.2019 5 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Dočetla jsem to jen proto, že knihy neodkládám. Ráda bych řekla, že je to vážně kniha pro děti, ale nedovedu si představit, že by se dítě v tomto ději dobře orientovalo. Třeba ano, pro mě to byl přehmat.

07.05.2019 1 z 5

Neuvěřitelná dobrodružství Prsteníka ze Stromečkova: Zrození družiny Neuvěřitelná dobrodružství Prsteníka ze Stromečkova: Zrození družiny Heřman Losos

Je to dobrý! Takový vtipný, nad věcí, jen jsem čekala trochu rychlejší spád, první polovina tomu napovídala.

08.04.2024 4 z 5

Povídky o ženách Povídky o ženách * antologie

Z této edice je to moje třetí knížka, a bohužel nejslabší. Za zmínku stojí podle mě tak jedna max dvě povídky. Takže z této edice bych budoucímu čtenáři doporučila spíš Ve škole i za školou, tahle nestojí za nic.

09.10.2023 1 z 5

Poslední opuštěná dívka Poslední opuštěná dívka Lisa Unger

Žánrem bych knihu zařadila spíš do detektivky. Od autorky jsem předtím četla jednu knihu, věděla jsem tedy, že styl psaní mi vyhovuje. Takže přečteno rychle, bez problémů, líbilo se mi prolínání dob. Hodnotím třemi hvězdami, protože je to knížka "na jedno přečtení", pro mě bez hlubšího přesahu, i když se o něj rozhodně snaží a někomu ho určitě poskytne.

25.06.2023 3 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Knihu jsem si koupila na základě dokumetu o transsexualitě, který vysílala v nedávné době Česká televize. Zajímal mě detailnější pohled člověka, který tak dlouho žil v cizím těle. Hodnotit mi asi nepřísluší. Četla se dobře, jen některé dlouhé pasáže pocitů jsem si dovolila přeskočit.

03.05.2023 3 z 5