hu_87 hu_87 komentáře u knih

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Není co vytknout. Jedná se o Röhra a jako v naprosté většině nezklamal ani tady. Čtivá forma a jistá poutavost rovněž nechybí.
Příběhy obsažené v knize mohou posloužit jako naděje pro ty, kteří mají svůj vlastní důvod, proč knížku kupují.

12.01.2019 5 z 5

Hysterie – strach z odmítnutí Hysterie – strach z odmítnutí Heinz-Peter Röhr

Zajímavý pohled na histriónskou poruchu osobnosti. Koupě se mi vyplatila - opět :)). Dozvíte se třeba, co vše může vést k rozvoji HPO, jak se tito lidé dívají na lidi okolo a vztahy... no prostě podrobněji sepsaná analýza hysterického charakteru, nijak náročné na pochopení i pro laiky.

02.11.2018 4 z 5

Anatomie emocí Anatomie emocí Stanley Keleman

Popravdě moc nerozumím tomu, z jakého důvodu má kniha tak nízké hodnocení. Název přece mluví za vše - autor se zabývá tématem, jak emoce ovlivňují např. držení těla, svalové napětí a tak dále.
Z mé strany není knize co vytknout, splňuje to, o čem pojednává už samotná obálka. Kniha mi pomohla si některé věci uvědomit.

27.10.2018 5 z 5

Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Tak tahle knížka spadá do kategorie královen mezi knížkami. Měl by si jí přečíst každý. Tohle je totiž krutá realita.
Negativum je, že se Stanfordskému experimentu věnuje přespříliš. I tak se mi knížka četla velmi dobře.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Uvažuju, že si jí přečtu znovu.

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Podle obalu mi připadalo, že se bude jednat o legendární, přímo revoluční knížku, což byl samozřejmě omyl jako hrom. Zbytečné a zdlouhavé popisování některých situací, ale jedno je jisté: Edward Cullen konečně našel svého ztraceného bratra Matthewa.

06.09.2018 3 z 5

Bioenergetika – terapie duše pomocí práce s tělem Bioenergetika – terapie duše pomocí práce s tělem Alexander Lowen

Dost zajímavý. Dozvíte se informace o něčem, o čem vás možná v životě nenapadlo nějak více přemýšlet.
Troufám si říct, že z hlediska psychologie (pro laiky) by měla být tahle knížka základ.

06.09.2018 5 z 5

Mozek autisty Mozek autisty Richard Panek

Pomáhá nalézt doplňující odpovědi na otázky typu "proč", které se v souvislosti s autisty vyskytují snad pořád. Skvělá a doplňující knížka, kterou by neměl vynechat nikdo, kdo má za předmět zájmu autisty.

06.09.2018 4 z 5

Jak se dělá evoluce – Labyrintem evoluční biologie Jak se dělá evoluce – Labyrintem evoluční biologie Jan Zrzavý

Úžasná kniha, dočtete se spoustu zajímavostí, o kterých jste třeba neměli ani ponětí. Doplnění ilustracemi je samozřejmostí.
Mám jí půjčenou, ale uvažuju o tom, že si jí koupím.

06.09.2018 5 z 5

Mysli jako mnich Mysli jako mnich Jay Shetty

Krásně a polopatě napsané. Navíc pravdivé.
Aneb jak přiblížit laikovi to, jak myslí mniši :))

28.04.2023 5 z 5

V síti dezinformací V síti dezinformací Jiří Táborský

(SPOILER) Důležitá knížka, protože pojednává o tom, jak naše mysl sklouzává k pohodlnějším, ale zato nesprávným výkladům světa - o tom, jaký vliv na nás mají média a co je to agenda setting - zkrátka, pokud vás zajímá problematika toho, co na nás naše myšlení a názory vliv, sáhněte po této knížečce.

25.04.2023 4 z 5

Lidské vědomí a tajemství smrti Lidské vědomí a tajemství smrti Stanislav Grof

(SPOILER) Zajímá vás problematika smrti? Tady se o ní dozvíte dost. Nejen o teoretických znalostí, tedy např. o tom, co jsou Tibetské knihy mrtvých nebo "tanec smrti", ale i o tom, jaké zážitky jsou se smrtí jako takovou (resp. s její blízkostí) nebo o tom, jak může psychedelická terapie zcela pozměnit pohled na smrt a (ne)strach z ní.

25.04.2023 5 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Pěkně a srozumitelně napsané, mnoho příkladů z praxe - zkrátka, pokud jste v oblasti začátečník, tohle byste si opravdu měli přečíst. Bonusem je pěkná grafická stránka knížky. Doporučuji.

25.04.2023 4 z 5

Jak ovládnout své emoce Jak ovládnout své emoce Meurisse Thibaut

Jedna z mála knih o "seberozvoji", která stojí za přečtení, je plná zajímavých informací a něco si z ní opravdu odnesete. Co jsou emoce, proč existují a proč nás mohou klamat? Proč je dobré se na své emoce podívat z odstupu? To všechno se zde dozvíte. Za mě super knížka.

25.04.2023 5 z 5

Pozornost - Skrytá cesta k dokonalosti Pozornost - Skrytá cesta k dokonalosti Daniel Goleman

(SPOILER) Kniha je zaměřena na překvapivě mnoho témat - jako prim bych zvolila fakt, že zaměření pozornosti souvisí s emocionální regulací - a některé kapitoly mohou působit více ze života (kdy jde třeba o reálné lidi) a jiné zase jako více popisné.

NEJDE tu o anatomii pozornosti nebo o vyloženě zabroušení do oblasti neurověd. Pokud máte ponětí o tom, kdo autor je a jaké knihy napsal + si vezmete v potaz samotné nakladatelství Jan Melvil, dojde vám, že tu nepůjde o to, jak se pozornost "projevuje v mozku".

Je to taková příjemná příručka do života a trocha přidání uvědomění ohledně důležitosti pozornosti jako takové. Ta má mj. co do činění jak s emocionální regulací, tak třeba s mezilidskou interakcí a tvorbou vzájemného kontaktu a blízkosti (raport).

02.02.2023 5 z 5

Freakonomie : skrytá ekonomie všeho Freakonomie : skrytá ekonomie všeho Stephen J. Dubner

Neotřelé pohledy na různé problematiky, z mého pohledu se často jednalo o přílišné rozebírání nějakých detailů na úkor těch zajímavých faktů, které by se do celé knihy teoreticky vešly. Kniha je jinak celkem fajn, čte se taky fajn. Více než 3 hvězdy však dát nemohu.

01.01.2023 3 z 5

Feminismy: Globální dějiny Feminismy: Globální dějiny Lucy Delap

Je to velmi obsáhlá, historicky zaměřená kniha nabitá informacemi.
Dát jí 2 hvězdy a zbytečně tím snižovat hodnocení mi přijde padlé na hlavu - prostě se nejedná o knihu, kterou si půjčíte v knihovně a za měsíc jí budete mít s přehledem přečtenou.
DOPORUČUJI pořídit, pokud vás téma zajímá - tím spíš, pokud vám do hlavy snadno nelezou historické informace.

28.12.2022 5 z 5

Klub mysli Klub mysli Daniel M. Wegner

(SPOILER) Zvláštní kniha, která mě nejprve nijak zvlášť nebavila. Jenže když jsem se začetla, ani jsem se nenadála a byla za půlkou.
Takhle: není to knížka pro každého, je to spíš pro úzce zaměřené čtenáře, hlavně z oblasti psychologie, neurověd, případně psychiatrie. Pokud vás zajímá lidské chování a jeho důvody, přidejte si k tomu místy neotřelé úvody kapitol, které v laikovi mohou vzbudit údiv (např. úvod kapitoly pojednávající o ženě, která uřízla svému týrajícímu manželovi penis).
Za mě je to knížka perfektní, napsaná s nadhledem - je zde zmíněno několik zajímavých výzkumů a pokud knížku nějak vnímáte, měla by ve vás vzbuzovat minimálně otázky: ohledně lidského "altruismu" nebo ohledně toho, jaké máme sklony.

20.12.2022 5 z 5

Odhalená ekonomie Odhalená ekonomie Charles Wheelan

(SPOILER) Kniha je tak dobrá, že i když jí mám půjčenou a téměř celou přečtenou, plánuji si ji stejně koupit.
Jsem člověk, donedávna ekonomií totálně nedotčen, ale tahle knížka ve mně vzbudila přirozené zvídavé sklony a nyní už se mi ekonomie nezdá jako typicky nudná věda. Naopak. Velmi doporučuji. Napsáno lehce, čtivě, srozumitelně. Mnoho praktických příkladů a věcí, které jste třeba netušili - nebo vás ani nenapadlo o nich nijak hlouběji přemýšlet.

18.12.2022 5 z 5

Divadlo mysli Divadlo mysli Jay Ingram

Za mě je to úplně skvělá populárně-naučná knížka. Problematika vědomí, neurověd a dalšího - to všechno tu najdete. Knize upřímně nemám co vytknout. Očekávání splnila: uživatelsky přístupná kniha i úplnému laikovi. A i člověku, který se v oboru pohybuje, může jeho znalosti lépe propojit, pochopit je, případně i rozšířit obzory.

18.12.2022 5 z 5