iceVS iceVS komentáře u knih

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Příběh muže, který pochopil, jak se dělá sláva.

Myslím, že jakákoliv moje slova nepředčí tuhle větičku, kterou jsem našla v anotaci :-)

08.11.2022 5 z 5

Jsou tady!: Povídky z mimoprostoru od A do Z Jsou tady!: Povídky z mimoprostoru od A do Z Karel Naxera

Moc jsem se pobavila. Sci-fi přesně v té podobě, jak ho mám ráda.

06.11.2022 5 z 5

Sivooký démon Sivooký démon Jakub Arbes

Arbesův styl mám moc ráda. A miluju texty s přechodníky. Zjišťuju, že můj mozek natolik zlenivěl, že občas jsem některé věty četla dvakrát, než mi došel význam. Kouzelný slovosled.
A musím říct, dušičkový čas, šero a svíčky, tahle děsivě tajuplná romaneta ještě vyeskaloval :-)

04.11.2022 5 z 5

Vzpomínky na úhoře Vzpomínky na úhoře Anna Cima

Kniha nejméně z jedné třetiny obsahuje to, čemu se vyhýbám. Fantasy, japonská historie, filosofie, poezie, rádoby detektivní příběh, ekoteroristy, no požehnaně je toho...
Přesto se mi zbývající část líbila a v podstatě vše dohromady vytvořilo kompaktní celek.
Jenže ten konec byl totálně mimo mé chápání, z mého pohledu fantasy chaos.
Asi bych upřednostnila poněkud reálnější linku.

30.10.2022 4 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Slovy klasika:
"Now I have a machine gun. Ho, ho, ho..."

:-D

Ale to, že Dabimu zůstaly slipy vyset u kotníků, to mě tedy ranilo moc :-D

27.10.2022 5 z 5

Životní příběh Jana Mikoláška: Pravda o slavném českém léčiteli Životní příběh Jana Mikoláška: Pravda o slavném českém léčiteli Ivana Šulcová

Neuvěřitelné množství informací, mnohdy na hraně bulváru. Pomlouvačné z dobového tisku, zřetelně upravené od samotného léčitele, pak i ty od vděčných pacientů, ale i od těch, co Jana Mikoláška v lásce neměli.
Ale kde je pravda, to je diskutabilní. Sama to mám tak, že čím víc informací, tím méně si umím udělat obrázek. To asi už může jen ten, kdo Jana Mikoláška znal osobně.

25.10.2022 4 z 5

Deník haiku 4 Deník haiku 4 Miloň Čepelka

Tentokrát jsem se v těch zákoutíčkách ztrácela víc, než bych sama chtěla.

24.10.2022 4 z 5

Otcovy hříchy Otcovy hříchy Jeffrey Archer

Opět bez dechu a chci víc :-)

23.10.2022 5 z 5

Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Thilo Wydra

Čtení chvílemi krutě reálné a přímé, chvílemi samý jinotaj a pouhé narážky. Nejspíš jako v životě samém.
V textu se mi moc líbil tenhle útržek: "...sálá z něho skrytý chlad..."

Pokud bych někdy někde chtěla žít, tak jako dospělý člověk v šedesátých letech v Paříži, muselo to být úchvatné období.

20.10.2022 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Superstřelba do vlastních řad.
Mám pocit, že půlku z těch aktérů znám :-)

Boží je to.

17.10.2022 5 z 5

Děti poslouchají Pink Floyd Děti poslouchají Pink Floyd Alexander Gorkow

Zpočátku jsem se nemohla začíst. Zvláštní styl, zvláštní názory, zvláštní rodina.
Ale nakonec jsem se chytla a poněkud trhlí a svérázní Gorkowovi mě náramně bavili.

11.10.2022 5 z 5

Všichni proti všem Všichni proti všem Vítězslav Jareš

Tohle byla úžasná knížka. Přiznávám, mé vědomosti fakt nejsou na takové úrovni, abych dokázala rozlišit, co je ještě možná realita a co už je fikce, ale prostě fakt líbilo.
Teda v poslední třetině polevila úroveň korektury, ale v té záplavě textu se to tentokrát dá přehlédnout.
Vzhledem k tématu asi začínám chápat, proč se autor přeorientoval na nenáročné románky pro ženy.

06.10.2022 5 z 5

Zavináče a piškoty 2. Zavináče a piškoty 2. Lucie Gramelová

Ich verstehe nur Bahnhof

:-DDD

04.10.2022 5 z 5

Zavináče a piškoty Zavináče a piškoty Lucie Gramelová

Etymologie mě baví.
A kamizelka kuloodporna mě fakt rozesmála :-)

04.10.2022 5 z 5

Umřel Brežněv Umřel Brežněv Dagmar Urbánková

Ani ano, ani ne.
Ne že bych tak moc prahla po Brežněvovi, ale název mi ke knize zas tak moc nesedí.

04.10.2022 3 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

Výrazně sympatičtější děj než v knize 12.12. Zajímavější, uvěřitelnější.
V logice děje jsem nepobrala zápletku s auty z půjčovny, mimo to, že ji autor potřeboval, tam jiná logika nebyla. O ukvapeném závěru nemluvě.

Autorův boj s češtinou mě spíš děsí. Protěžovat, stát Conectitact, rány do hrudě, vcelku paskvily v hovorové řeči typu "vo co jde", prostitutka se představí slovy "jmenuji se Tamila", k tomu pár dalších hrubek a překlepů, prostě dojem, že si autor neváží čtenáře.

01.10.2022 3 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

...Je to s vámi špatné. Udělala se vám asi duše...
...Nevyléčitelné...
...Usmívám se. Nemohu se neusmívat; z hlavy mi vytáhli nějakou třísku, v hlavě je lehce, prázdno...
...Fakta jsou taková... poněvadž jsme neměli vysvědčení o Operaci, odvedli nás do nejbližší posluchárny, zde jsme byli přivázání ke stolům a podrobeni Velké Operaci...

30.09.2022 5 z 5

Pozdní sběr: Výbor z díla Pozdní sběr: Výbor z díla Vladimír Nezdvořák

Miluju hrátky s češtinou. Tato sbírka má přesah i do politického dění, do umění, do chemie... slovenská část mě taky velmi bavila.
Absolutní rýmy byly boží, vše bylo vypointované, chvílemi jsem se smála nahlas. A protože jsem si přečetla předmluvu, vskutku mě neiritovalo použití přechodníků v nepatřičném rodě.

...jestli kobra zasyčí,
tak bude mít po žížalkách...

:-DDD

29.09.2022 5 z 5

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

Kraulem v tekutém asfaltu.
Musíte, i když už nemůžete.
Těším se na další knížku.

28.09.2022 5 z 5

Život s láskou: Libuška a Josef Život s láskou: Libuška a Josef Dana Čermáková

Tak jako každý, i já miluju Josefa Abrháma a Libuši Šafránkovou.

Ovšem tato kniha ve mně pouze budí dojem, že se někdo chtěl na někom přiživit.
Ač se to tak tváří, o hercích samotných je toho v knize tak pět procent, jinak je to spíš jen výčet rolí a zkopírované rozhovory kohokoliv s kýmkoliv o čemkoliv.
Nemluvě o kvalitě knihy, třetina listů je nerozřezaných.

Nějak netuším, proč tato kniha spatřila světlo světa.

27.09.2022 1 z 5