Jana283 Jana283 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

První kapitoly pobavily, pak nějak docházel dech.

09.10.2017 3 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Tahle kniha hodně bolela, ale posunula mne zase o kousek dál. Výborně napsáno.

09.10.2017 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Je to možná kacířské. Válečnou literaturu čtu hodně a nepochopila jsem, proč právě Anin deník se stal takovou ikonou. Je mnoho lepších neprávem opomenutých knih. Ale je důležité připomínat si každý osud, každý příběh !

09.10.2017

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tolik peněz to stálo a nedočetla jsem. Erotické vzrušení a touha se taky nedostavily. Fakt vyhozený peníze!

09.10.2017 odpad!

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Klasika, u které se krásně bojí.

09.10.2017 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, která má stále co říci.

09.10.2017 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Jak to ten pan Přidal mohl pro nás Čechy tak krásně přeložit? A přeložil to vůbec? Nenapsal náhodou novou knihu?
Geniální!

04.10.2017 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Čekala jsem trochu něco jiného. Kniha spíše než do kategorie čtení pro ženy patří mezi čtení pro dívky či Young Adult . Dějová linka Izzy je napsána velmi prosťoučce a černobíle. Část o Claře je zajímavější a téma zneužívání psychiatrie je určitě nadčasové.Takže děvčatům ve věku Izzy (i mladším) mohu doporučit.

04.10.2017 3 z 5

Zahrada života paní Betty (později Boženy N.) Zahrada života paní Betty (později Boženy N.) Miroslav Ivanov

Božena Němcová je stále nedoceněná. Její život i dílo jsou velmi inspirativní a stále opředené mnoha tajemstvími.

02.10.2017 5 z 5

Justiční vražda aneb smrt Milady Horákové Justiční vražda aneb smrt Milady Horákové Miroslav Ivanov

Jeden z nejlepších a nejužitečnějších počinů M. Ivanova.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Přečetla jsem první díl, abych zjistila , co mé děti tak hltají. Inu jsem jiná generace a románky, které jsem četla v jejich věku já - o reálných holkách a reálných problémech mi byly daleko bližší.

02.10.2017 2 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Četla jsem ještě za totality - vydání z kanadského nakladatelství p.Škvoreckého. Určitě jsem to nevnímala jako humoristický román. Začaly se mi otvírat oči a já začala shánět další libri prohibiti...

Havel Havel Michael Žantovský

Autorovi trošku chybí nadhled. Tu a tam se neubrání patosu, ale odpouštím mu to. I mně V.H. chybí...

02.10.2017 4 z 5

Doskočiště Protektorát Doskočiště Protektorát Jitka Neradová

Velmi lidsky napsané. V dnešní konzumní době donutí člověka zamyslet se nad hodnotami jako vlast, národ, hrdost... Ale také strach a zrada... Díky paní Neradová za skvělý počin! Chtěla bych mít takovou profesorku dějepisu (pro sebe i své děti).

29.09.2017 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Chystá se audiokniha načtená Norbertem Lichým. Velmi se těším na tento návrat ke knize, která mne v mládí velmi oslovila. Nemůže být lepší zprostředkovatel než p.Lichý.

29.09.2017

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Výborný historický román, skvělý film. Oboje jsem byla schopna "zkonzumovat" pouze jednou. Té bolesti a násilí je na mne moc.

Pro drogy nemá smysl umírat Pro drogy nemá smysl umírat Radek Hanykovics

Vysoká cena, za mladickou nerozvážnost

25.09.2017 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Hodně drsné. Nepochopila jsem, že nějaká feťačka v dokumentu řekla: Začala jsem fetovat poté, co jsem přečetla Děti ze stanice ZOO. To mě fakt vyrazilo dech.

Memento Memento Radek John

Ve své době kniha jako zjevení. Vždyť jsme byli všichni svazáci a pionýři, ti přece nemohou brát drogy... Divím se, že vyšla a mrzí mne, že R.John se nedržel spisovatelského pera. Asi by dokázal potěšit mnohem víc lidí než jako politik....

Začátek letopočtu Začátek letopočtu Radek John

Džínový svět - má kniha středoškolská, Začátek letopočtu mne doprovázel na VŠ. I když narozdíl od Markéty jsem nemusela řešit tak složité problémy mladé studující matky, byla mi moc blízka a fandila jí.

25.09.2017 5 z 5