Jana283 Jana283 komentáře u knih

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Zvláštní kniha, zvláštní téma, zvláštní způsob jakým je napsána....Moc se toho o ní nedá napsat bez prozrazení zápletky, Ale určitě stojí za přečtení a přemýšlivý čtenář ji dlouho ponese v duši.

12.09.2017 3 z 5

O dcerách a milenkách O dcerách a milenkách Hana Lasicová

To přesahuje moje intelektuální schopnosti

08.09.2017 odpad!

Smolná kniha Smolná kniha Lenka Procházková

Svého času jsem to hltala, byla jsem na tom podobně, Fandila jsem Vaculíkovi. Škoda. Pak už mne ty knížk přestaly bavit.

Fízl Fízl Petr Placák

A co bude dál, Pane Placáku?

Doktorka z Boloně Doktorka z Boloně Wolf Serno

Carla tolik bolesti, tolik odvahy-. Soucítím s ní, chci více odvahy, naděje, být sama sebou.

Na cikánské stezce Na cikánské stezce Josef Pohl

Knihu jsem přečetla jako dítě a dost se mi líbila. Vracím se po 30 letech s dokumentem Ztracené dopisy, který vypráví jaké byly další osudy hrdinů knihy. Pan učitel stále žije, Romové z jeho školy též. Byl experiment zdařilý? Netroufám si soudit, ale myslím, že spíše ano. Tyhle "děti" ještě dokázaly v naší společnosti fungovat.

Hvězdy tehdejších hitparád Hvězdy tehdejších hitparád Jiří Černý

Oč méně jsme mohli tuhle muziku poslouchat, o to více jsme hltali knihu a antidiskotéky v klubu VŠ. Ježiš to byly časy! Pane Černý, díky, díky, Vám!

Veronika Veronika Miloš Václav Kratochvíl

Velmi působivá črta ze života BN. Kdo by nehledal paralelu s STB. Divím se, že to vůbec vyšlo. Kolik přátelství, lásek bylo zničeno, kolik tajemství zprofanováno. Kdo hodí kamenem?

08.09.2017

Bety Bety Antonín Zhoř

Božena Němcová je moje celoživotní téma. Miluju Babičku, její črty, povídky, pohádky, cítím se být Divou Bárou.... A u knihy Betty jsem měla pocit, že bychom mohly bát kamarádky. Co myslíte, paní Boženo?

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Kniha mého dětství, Budu jako MCS!!! Tvrdohlavá, skromná, svoje... Co víc, díky této knize se začal rodit můj obdiv k Polsku, k Polákům, k jejich národnímu cítění, odvaze...
Jsou knihy, které dokážou změnit váš život a v tom je síla literatury.

Úctyhodná žena Úctyhodná žena Francoise Giroud

Tak na Marušku Curijů mi nesahejte. Vyrostla jsem na Zhořově Tvrdohlavé Marii, pálila koberec svíčkou při výrobě záhadných směsí a pokoušela se na zahradě při pletí mrkve objevit smolinec. Chtěla jsem žít v chudobě, celibátu a toliko vědou... Ale tuhle knihu mám ráda, protože z Marie udělala živého člověka. Takže s tím celibátem to nebylo tak horké ani u mne. Ano, lásku jsem jí přála...

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Jedna z knih mého života. Bolelo ji číst, nachápala jsem a zároveň soucítila.Prosím, přečtěte si ji !!!

Byla jsem madam Mao Byla jsem madam Mao Anchee Min

Trošku povrchní,

08.09.2017 2 z 5

Divoký zázvor Divoký zázvor Anchee Min

Krásné a smutné, ale jen čajolínový odvar Divokých labutí.

08.09.2017 3 z 5

Pražský tanec smrti Pražský tanec smrti Olga Von Barényiová

Četlo se mi to strašně těžko. Už to nechci číst znova. Ale co když je to všechno pravda?

08.09.2017 2 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Kniha mne velmi zasáhla. Znám ta místa, lidé jsou mi blízcí. Jak snadno se malý ráj jedné rodiny proměnil v peklo války. Osudy obyčejných lidí ve víru války jsou nakonec vždy nejpůsobivější.

Bergersdorf Bergersdorf Herma Kennel

Nečte se lehko, ale je to velmi potřebná kniha. Dějiny jsou surové a nejsou černobílé

Pohádky za druhou oponou Pohádky za druhou oponou Kamil Bednář

V dětství mnohokrát čtená kniha. V dospělosti se vracíme s dcerkou před návštěvou divadla. Příběhy jsou psány velmi živě a plasticky. Mám je raději než knihu Povídky a pohádky paní hudby.

Panoptikum české Panoptikum české Irena Obermannová

"Nejkrásnější česká spisovatelka" sklidila, co zasela. Tajná láska se nosí v srdci. Tak proč teď kritizuje bulvár, když se sama zachovala jako bulvárná hyena a prodala tajemství ( které nebylo jen její) a intimitu.

05.09.2017 odpad!

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Psáno čtivě, ale tento typ hrdiny je pro mne naprosto nepochopitelný a neuchopitelný.

05.09.2017 3 z 5