kniznisvetsjiri kniznisvetsjiri komentáře u knih

Černý rytíř Černý rytíř Rina Kent

Čtvrtý a zároveň za mě nejlepší díl ze série Royal elite. Autorka si mně získala už prvním dílem a předešlé knihy jsem vždy zhltla na jeden zátah. Jinak to ani nebylo u Černého rytíře.

Přiznám se, že jsem se toho trochu bála. Končí nám příběh Elsa a Aiden a já si říkala, co nám asi tak autorka připraví? No a bylo jsem nadšená.
Kniha je za mě více zaměřená na psychické poruchy a taky nemá tak propracovanou zápletku jako předchozí díly.

Kniha je plná zvratů a napětí, nudit se určitě nebudete. V knize jsou zmíněny deprese a poruchy příjmu potravy, myslím si, že je to tak aktuální téma, že to celému příběhu dává ještě větší uvěřitelnost a snadno se dokážete vcítit do Kimberly, ale i do Xandera.
Čteme Dark romance, takže s tím počítejte. I když teda od předešlých dílů je Černý rytíř v tomto ohledu dost slabé kafe.

Xander je přesně takový ten týpek se zlatým srdcem, který ale potřebuje kotel terapie a příručku o tom, jak přestat lhát sám sobě.
Kimberley je na začátku taková šedá myška, ale i ta má ostré zoubky. Strašně mě baví její progres.

Celková zápletka možná není tak složitá, a i když přesně to, co se stalo v knize, jsem si myslela, přesto jsem si celý příběh strašně užila.

Těším se na další pokračování - Surový princ. Protože ani po tomto díle si úplně nejsem jistá, co si mám o Ronanovi myslet, a jsem strašně zvědavá, co si na nás autorka ještě vymyslí.

16.09.2024 5 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Musím říct, že nejsem úplně příznivce dnešního trendu, kdy se z blogových příspěvků stane jedna kniha.

Někdy by prostě blog měl zůstat blogem a toto je přesně ten případ.
Kniha je rozdělená do blogových příspěvků, některé jsou kratší, některé delší, některé jsou nic neříkající, některé vtipné, u některých si říkáte WTF?

Hlavní hrdinka mi přišla lehce labilní. Úplně jsem s ní nesouzněla.
U čeho jsem se ale zasmála, to bylo nahlédnutí do našeho zdravotnického systému. Fakt. Přemýšlím, jestli je to vlastně k smíchu nebo k pláči.

Čtení je to nenáročné na přemýšlení, jednoduchý jazyk, obsahově žádný skvost, krátké kapitoly a lehká dávka sarkasmu a humoru.
Ale ani tak mě kniha nijak zvlášť neoslovila.

12.09.2024 2 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Toto popíšu asi jen jedním slovem a to ZKLAMÁNÍ.
Na to, jak je kniha propagovaná, a všichni z ni šílí, jsem čekala daleko víc. Kniha neměla žádné napětí, děj, kde by se něco odehrálo. Zaskočil mě konec. Tohle jsem vážně nečekala.
Každopádně mě ale kniha přiměla přemýšlet, že vlastně takto se chováme my ke zvířatům a je mi z toho špatně. Už dlouhodobě bojuji proti týrání zvířat, pokusech na zvířátek, klecovým chovům a podobně. Také je tam krásně vyobrazené jak lidi ovládají peníze, a jsou pro ně schopni udělat cokoliv.
Autorka si vybrala výborné téma, ale zpracování bylo hodně pod průměrem.

09.09.2024 2 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

K této knize jsem se dostala v rámci společného hororového čtení. Měla jsem smíšené pocity, protože film znám z dětství a zanechal ve mě semínko strachu do teď. Každopádně celkově kniha není špatná. Hlavní postava reportéra je mi teda děsně nesympatická. Začátek příběhu byl super, děj se krásně rozeběhl a já s napětím četla dál a dál. Pak ale začalo vyšetřování a polovina knihy byla hrozně utahaná. Za mě zbytečné prodlužování děje.
Konec mě překvapil. Chvilkami jsem se i přistihla že mi malém ukápla slza.
Do pokračování této série se ale asi už nepustím.

09.09.2024 3 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Já se musím přiznat že jsem knihu sháněla hrozně dlouho. Nakonec jsem ji za jeden večer přečetla.
První příběh, plný mučení, znásilnění. Trošku mi vadilo že hlavní hrdinka nebyla více popsaná takže jsem si k ní nedokázala vytvořit hlubší vztah. Za mě první příběh byl relativně v pohodě. Jestli jste někdy viděli BDSM porno, je to něco na ten způsob, s tím že v knize je to podrobněji popsané a nějaké pasáže víc brutální.
Každopádně co semnou jako s matkou hnulo, byla druhá povídka Jasmín a česnek. To byl za celou knihu jediný moment, kdy jsem myslela že to nebudu schopná dočíst.
Třetí povídka už se mi tolika nelíbila ale se zájmem jsem ji přelouskala.
Osobně si myslím, že by bylo fajn mít takových knih víc. Opravdový krvavý horor místo duchařiny.
Já s knihou byla spokojená, a jako nadšenec krvavých hororů a milovník všeho zvráceného, jsem nadšená, kniha obsahovala vše co jsem očekávala.

Osvícení Osvícení Stephen King

ak moc jsem se těšila. Můj první King. A jak už to bývá, měla jsem velké očekávání a nakonec mě kniha velmi zklamala. Vůbec ale vůbec mě nebavilo to vyprávění kolem. Do čtení jsem se vyloženě musela nutit. Předvídatelný konec…

09.09.2024 2 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Tato kniha mě velmi zasáhla. První kniha u které mi ukápla slza… a nebyla to jen jedna emoce kterou ve mě vyvolala. Po celou dobu čtení jsem měl hrozný vztek. Hrozný vztek na všechny kteří měli tak benevolentní přístup ke všemu co se v tě rodině dělo. Nedokážu pochopit manžela, který bezhlavě plnil příkazy své psychopatické manželky. Nechápu nevlastní matku Shelly, která věděla jaká je, a stejnak to nechala zajít tak daleko. Nechápu chování Nikki a Sami, že v rodině chtěli nechat svou poslední sestru Tori se slovy, že to ještě těch pár let vydrží, stejně jako oni. Nechápu jak Shelly za vše co udělala mohla dostat jen 22let.
A z myšlenky na to že ji tento rok mají pustit, nebo už ji pustili, se mi děla opravdu špatně.
Co se týká samotného zpracování knihy, nemám co vytknout.
Pro mě to bylo opravdu silné čtení. Doporučuji přečíst.

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Nemám slov. Tato kniha mi v knihovně ležela dlouho, pořád se mi do toho moc nechtělo, a já teď lituji že jsem po ni nesáhla dřív. Je pravda že ze začátku má příběh pomalý start, nic moc akce ale pak se to celé rozjelo a já se nemohla odtrhnout. Některá část se mi líbila víc, jiné mi zase přišli moc zdlouhavé a zbytečně protahované. Ovšem erotické scény jsou napsané fakt dobře. Za mě nejlepší scéna u jezera. Na konci jsem se trochu ztratila a byla dost překvapená. Každopádně už na mě v knihovně čeká další díl, který si ale bude muset ještě chvilku počkat.
A jak už to tak chodí, i já jako většina žen, mám slabost pro parchanty, takže za mě určitě tým Dominik.

09.09.2024 5 z 5

Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Andrea Claudia Hoffmann

Jelikož nechci spoilerovat, a zkazit ostatním prožitek z knihy. Napíšu to jednoduše a hlavně pro mě výstižně.
Jsem znechucená, naštvaná, a tak moc smutná.
Určitě doporučuji všem přečíst. Je vážně škoda že o tomto tématu, neslyšíme více. Myslím si že bychom mu jako svět, měli věnovat daleko více pozornosti.

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Příběh byl od prvních stran svižný, neustále v knize byla nějaká akce.
Cestování časem? Přiznám jsem že jsem byla trochu skeptická, ale dostalo mě to.
Milostný trojúhelník mě velmi překvapil a zatím ještě nemám svého oblíbence. Kdyby to hlavní hrdinka táhla s oběma, já bych byla naprosto spokojená.
Každopádně mám další závislost, a už teď netrpělivě vyhlížím další díl.

Exodus Exodus Kate Stewart

Tak tohle byla pecka. Troufám si říct že i lepší jak první díl z této skvělé série.
Knížku jsem přečetla během dvou večerů, protože se od ní fakt nedalo odtrhnout. Neustále se tam něco děje. Kniha přetékala emocemi. Tolik bolesti, bože tolik bolesti. A víte co? Já to všechno prožila s Cecilií. Prostřednictvím této knihy, se ke mně dostalo takových emocích jako už dlouho u žádné knihy ne.
Poprvé jsem brečela. Tak moc silné to pro mě bylo.
Hlavní postava Cecilie je super napsaná, i když mě občas vytáčela její naivita (i když ruku na srdce, kdo nejsme vlastně naivní…), a přelétavost (ale lásce prostě neutečeš).
Na konci kapitoly “Tenkrát mi puklo srdce.
V průběhu kapitol “Nyní se ne a ne slepit a pak přišel konec který mě nepřekvapil, ale přišel mi takový nedokončený? Nebo ne? Možná jsem čekala víc?
Ale to je má jediná “výtka. Určitě tuhle sérii doporučím.

Tampa Tampa Alissa Nutting

Přiznám jsem že jsem se do knihy nemohla vůbec začíst. Polovinu knihy jsem si zvykala na styl psaní, který mi asi tak úplně nesedl. Ale. Od druhé poloviny, mě to chytlo. Hlavní hrdinka je vykreslená jako bezcitná, bezpáteřní žena která jde přes mrtvoly. Každopádně není pochyb o tom že je nemocná. Knihu jsem nebrala jen jako smyšlený příběh ale snažila jsem se v cítit i do její kůže, kdy ji její “nemoc ovládá. Kdy mám příležitost nahlédnout do mysli, člověka který trpí pedofilií. Každopádně jsem přemýšlela. A rozhodně neříkám že to schvaluji, ale. Asi každá z nás byla někdy poblázněná do svého učitele. Autorita, a ten mužný vzhled, no však to určitě znáte, ve 14nácti semnou bylo těžké pořízení. No, a kdybyste s ním začali udržovat intimní vztah, který jste iniciovali vy tak i tak by byl pedofil. Ruku na srdce, dneska ty holky ve 14nácti vypadají na 20. Stejně tak ti kluci. Ale kdyby jste si s dospělákem začali v 15nácti, tak už to podle zákona není trestné, tím pádem se nemůže jednat o pedofilii. Ale co když se do sebe fakt zamilují a žádná úchylka v tom prostě není?
Můj první přítel měl 18náct a já 14náct. Byl teda pedofil protože už byl dospělý a já byla ještě pod hranicí zákona? Já se omlouvám že vytahuju takové otázky, jen mě to díky této knize donutilo přemýšlet nad takovými kravinami
Určitě mě na to zajímá váš názor, co si o tom myslíte?
Knihu určitě doporučím.

09.09.2024 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tak moc jsem se na knihu těšila a jsem ráda že jsem nebyla zklamaná. Miluju tuto autorku. Do konce příběhu jsem byla v nevědomosti, kdo co jak, s kým.
Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na ta všechna jména, ale když jsem se do toho dostala, stálo to za to. Líbilo se mi, že téměř každá postava v knize měla co skrývat.
Některé hlavní postavy mi k srdci přirostly více jiné méně.
Za mě super thriller, jako i ostatní knihy od této autorky.
Doporučuji.

Diana: Královna srdcí Diana: Královna srdcí Julie Heiland

Odjakživa mě královská rodina nějakým způsobem fascinovala a když vyšla tato kniha neváhala jsem.
Autorka napsala velmi čtivý příběh. Charlese jsem nikdy neměla moc v lásce a na celou situaci mám vlastní názor, který tu úplně nechci vypisovat.
Abych se tedy vrátila ke knize, příběh je svižný, tragický a plný emocí.
Přitom jediné co Diana čekala, byla láska. Velká pohádková láska po které toužíme asi všichni. Několikrát mi ukápla slza, protože život Diany byl fakt tragický. Tak moc jsem doufala v jiný konec, který bohužel nepřišel. Tuto knihu si určitě přečtěte a doufám že vám předá tolik emocí jako mně.

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Na začátek jen chci říct, že moje feministické já trpělo s každou stránkou knihy víc a víc. Pro mě nepředstavitelné bezpráví žen v 19.století.

Co je na knize opravdu zajímavé, je téma. Nemocnice nebo “blázinec Salpêtrière.

Přiznám se že jsem knihu čekala trochu víc obsáhlejší. Je škoda že se příběh neponoří víc do hloubky.

Hlavní hrdinka v této knize je velmi sympatická, ale mluví s duchy. Je to přece blázen, duchové neexistují. A jestli jo, stejně je to jedno, přece naši rodině nebude dělat ostudu. Šup s ní do Salpêtrière.

V knize je také zajímavá “léčba choromyslných žen. Tak moc mi jich bylo líto. A pro mě nepředstavitelné praktiky.

Od závěrečného bálu jsem čekala mnohem víc a konec mi přišel dost uspěchaný ale i tak vám knihu ráda doporučím. Je to poutavé čtení.

Podle knihy by měl být natočený i film. Na který se teda musím kouknout.

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Tohle je tak krásný příběh. I když hlavní hrdinka rozhodně neměla snadné dětství, matka ji i jejího bratra opustila a Ava životem proplouvala jak nejlíp uměla. Bohužel střední škola je někdy peklo a Ava jim prošla.

Ava se mi hrozně líbila. Byla to taková správná “držka která má na vše odpověď a ničeho se nebojí.
Musím říct že konečně jsem v romantické knize narazila na hlavní hrdinku která není naivní a hloupoučká.

Knox oooo bože, tenhle na první pohled nedostupný a věcně naštvaný kluk který je pod skořápkou tak krásná a citlivá duše, tak ten mě odrovnal.
Hned jsem si ho zamilovala.

Přiznám se, že jsem možná čekala trochu komplikovanější zápletku s panem TC.

I když se kniha zabývá celkem náročným tématem, stejně si ji zamilujete.

Doporučuju.

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Tahle kniha se totiž četla sama. Od první stránky mě to vtáhlo do děje, a já celá v nervu jak tohle skončí, nemohla přestat číst.

Kniha je za mě suprově napsaná, a i když je to první díl série, máme tu spoustu napětí a akce.

Trochu mě mrzelo, že některé věci ohledně Výhně nebyli vysvětlené ale věřím že v dalších dílech se dozvím, co potřebuji.

Hlavní hrdina Alex mi byl hrozně sympatický a vlastně všechny postavy v knize, až na malé výjimky byli fajn.

Celkově se mi kniha moc líbila, a ten konec? Nutně potřebuji pokračování a vám tuto knihu s čistým svědomím, ráda doporučím.

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Ted. Bezpochyby vše co Ted spáchal, byla zvěrstva. Ale proč? Vážně byl taková zrůda, tak zlý, no prostě ztělesnění zla, nebo byl psychicky nemocný? To je otázka na které se ani psychologové a psychiatři neshodnou.

Velmi zajímavé je, že knihu napsala žena ke které měl Ted blízko. A obdivuji ji za to, že si nakonec v rámci možností, dokázala udržet osobní odstup a uvažovat racionálně.

Osobně moc nechápu všechny ty zástupy žen které měl ve vězení. Ale proti gustu…

Velmi mě překvapil že Ted měl údajně ve vězení zplodit dítě.

Na závěr se dostáváme k otázce, nad kterou přemýšlím už od té doby co jsem knihu začala číst. Trest smrti.
Nebavme se o tom jak se některým muže trest smrti zdát nehumánní. Bavme se o tom, o kolik jsme my jako lidstvo jiní, lepší jako on. Když jsme taky schopni zabít? Ok, ublížil, zabil. Ale, nebylo by fajn kdyby po jeho smrti jeho mozek mohli rozpitvat? Zjistit co ho k tomu vedlo? A netýká se to jen Teda. Možná bychom byli hodně překvapení, co bychom z mozku takových lidí dokázaly zjistit.

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Znáte tuto sérii Dark Elements? Jestli ne, tak to musíte napravit protože tahle knižní série je fakt skvělá.

Laylu mám strašně ráda, stala se z ní holka co bere věci tak jak jsou, zbytečně nehysterčí a nebrečí na každé druhé stránce, I když mi můžete věřit, že by brečela oprávněně. Autorka totiž Layle celkem dost nakládá.

Layla se v tomto díle sblíží ještě víc se Zaynem a chemie mezi nimi a nejen mezi nimi, je naprosto bezkonkurenční. Ještě snad u žádné jiné knihy se mi nestalo že bych tolik prožívala vztahy mezi hlavními hrdiny.

Miluju Rotha i Zayna, oba dva jsou naprosto boží a srdce mi pleskalo celou knihu.

Příběh je dokonale napsaný, spousta příšer, akce a věcí k vyřešení.

Konec knihy mě fakt odrovnal, vůbec jsem nečekala takový zvrat a málem mi ukápla slzička.

Doufám že v další knize se dozvíme něco víc o Lilith, o tom jak moc musela milovat strážce že s ním měla dítě. Na další knihy se neskutečně těším a už teď vyhlížím další díl.

Vám tuto sérii ráda doporučím protože já ji miluju a věřím že vy si ji oblíbíte taky.

06.09.2024 5 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Ahojte, na tuhle knihu jsem se jako rodič velmi těšila. A i když jsem v podvědomí nějak věděla jak kniha dopadne a jaká bude zápletka, stejně jsem si ji užila.

Jamie a Victoria byli super, i když jsem občas nechápala jejich chování. To mě vede k tomu že jsem vlastně nechápala skoro žádnou postavu a jejich myšlenkové pochody.

Musím říct že část s porodem ve mě bude rezonovat ještě dlouho, protože jsem měla možnost svůj porod prožít znovu, normálně jsem cítila divný pnutí v břiše při čtení.

Kniha vás nenechá nadechnout a máte pořád potřebu číst dál, protože je fakt napínavá a celou dobu doufáte že vám autor zodpoví vaše otázky.