limruska limruska komentáře u knih

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Paráda , mám ráda série. Když takhle dobře začne první díl, začíná skvělá jízda. Za mě super.

20.05.2024 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Začátek byl dlouhým popisováním táhlý, ale pak už byl děj svižnější. První knihu autorky hodnotím vlastně jako skvělou, i když nej počet hvězd nedávám, to si nechám na další díly, určitě se bude zdokonalovat.

12.05.2024 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Určitě stojí za přečtení. Životní příběhy lidí z Karvinska paní spisovatelka vykreslila na stránky opravdu bravurně. Ovlivnit svůj život k lepšímu téměř nemožné. Při čtení jsem jim sakra přála, ať už se to zlomí …. a nezlomilo. Těžká doba to byla. Postava Ženky mne snad zasáhla nejvíce .

11.05.2024 5 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Pan Lustig měl rád život a život ho měl tak nějak rád, protože díky tomu mohl tohle všechno přežít.

24.04.2024 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Audiokniha - bavilo mě to .

24.04.2024 4 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Toto svědectví je obrovskou dávkou silné vůle, dokázat o té době mluvit, vrátit se k ní. Dojemně a velmi hezky sepsáno. Představa té doby je děsivá, … lidé se ráno probouzejí a neví jestli večer budou usínat do dalšího černého dne. A sami o tom nerozhodují. Takových knih z naší historie nebude nikdy dost, … a + vykřičník pro naši budoucnost!

24.04.2024 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Srovnáním s ostatními knihami z této doby a z tohoto místa byla stylem psaní těžko čtivá. Spíše se zaobírala vnitřními pocity a úvahami. Skákání z časových os tomu nepřidalo. Kdybych z jiných knih neznala soukolí Osvětimského pekla, tak bych se asi hodně ztrácela.

04.04.2024 3 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Jak jinak, zase skvělá Marsonsonová. Hlavní dějovou linii dokáže okořenit tak, že jsem knihu nemohla odložit.

19.03.2024 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Psychologický thriller, který se dobře četl, proto všech pět.

20.07.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Jak jinak, než zase skvělá Carterovská pecka!!!!
Každou knihu umí napsat skvěle, promyšleně a děsivě navzájem.

25.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Mrazivé, děsivé téma. Být NECHTĚNÁ a být neustále nechtěná a k tomu smutek, zoufalství, žít v pavučině lží, ze které nikdy nenašla cestu ven ....... Velmi temný příběh, ale opravdu skvěle napsaný.

25.06.2023 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Nebudu hodnotit zda se tento životní příběh skutečně stal a zda to bylo účelně smyšlené.
Je to kniha z doby, která nesmí být nikdy zapomenuta, stejně jako období holocaustu.
Kniha je čtivá, je to smutný příběh plný beznaděje a zoufalství, přežívání v nelidských podmínkách.
Pro nás, kteří jsme zvyklí si pustit vodu z kohoutku a napít se, kdykoliv chceme, ... pro nás těžko představitelné.

25.08.2021 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Opravdu emotivní, deník, který byl zazděn v Terezíně, aby pak mohl být doplněn o další prožitá muka a pak se dostal do našich rukou. Děkuji za tu možnost. Číst něčí minulost z této doby je pro mě větším přínosem než otevřít knihu historie. I když se snažím si to vždycky představit, tak to prostě v tom popisovaném měřítku nejde. Je to za hranicí toho, v čem žijeme teď. Něco tak příšerného se nedá.... S úctou jim všem, kteří to v té době museli prožít ...

19.06.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Zasloužený plný počet hvězd! Krásně napsaná kniha, s bohatým ač smutným dějem, protkaným pravdou Stalinovské doby. Po přečtení knih z této doby, vždycky přemýšlím, proč se nenašel nikdo, kdo by Hitlera a Stalina dokázal včas zastavit. Kam to až došlo, že po desítkách let tu čteme knihy, ze kterých nás mrazí.

16.05.2021 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Děsivé, pravdivé.
Pár knih jsem na toto téma přečetla a věřím, že nic v této knize není přidáno, i když chvílemi kroutíte hlavou a říkáte si: ne, ne, ne...
Než je vlak odvezl do pekla, nikdo z nich neměl potuchy, kde mají až hranice, co dokážou snést a vydržet.
Knihu řadím mezi ty, které mi něco daly, i když s dobrou náladou, to nemá nic společného.

16.05.2021 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Takové jemnější čtení z této doby. Román je sice založený na skutečných událostech, ale neopírá se vždy o historická fakta. Pokud tuto knihu beru jen jako román, je čtivá, je to dojemný smutný příběh mateřské lásky.

03.05.2021 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Příšerné, otřesné, co musel zažít jako dítě !
A ta lhostejnost okolí po několik let!
Uklidněná jsem byla až po přečtení profilu autora (pro mě opravdu důležité, že tam ten profil byl), co všechno z toho prohnilého základu dokázal ve svém dalším životě vykonat a ještě je schopen žít plnohodnotný život, být přínosem pro společnost a hlavně umět mít rád. Klobouk dolů Davide a dala bych ti nespočet hvězd.

03.05.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Silný příběh, který časovou osou zasáhl i do životů desítky let po válce. Některé části knihy byly strhující (Minka v Osvětimi), nezlobila jsem se, že některé věci byli v Osvětimi trochu jinak, vždyť je to román. Příběh upíra by klidně mohl být kratší. Celkově, ale knihu hodnotím za velmi povedenou a čtivou.

03.05.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha splnila mé očekávání. Příjemný večer s nenáročnou knihou v ruce, co pobaví a kdy tzv. člověk vypne a vyčistí si hlavu. Za to dávám maximum a doporučuji všem, kteří chtějí u knihy relaxovat a nenudit se.

05.04.2021 5 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Není to příjemná kniha na hezký večer, ale její velké plus je, že je poučnější než výklad na pár stránkách v dějepisu. Kniha obsahuje obrovské množství informací. Člověk je z toho všeho neustále šokován, jak to soukolí zla, tak dlouho mohlo fungovat a svět o tom nevěděl. Já si pak připadala, jak kdyby mě všechny mé emoce sešlehaly. Určitě stojí za přečtení.

31.03.2021 5 z 5