Maky78 Maky78 komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi povedené. Chválím popisy krajiny, přírody, postav. Dějově to mělo spád.
Propojení minulosti a přítomnosti bylo velmi zdařilé. Určitě doporučuji.

17.07.2022 5 z 5

Wakan Tanka Wakan Tanka Marek Vácha

Kniha jejíž myšlenky v některých částech budou pro mě inspirací a v některých to šlo mimo mě. Propojení církve a víry tu je zajímavě hodnoceno. Máme tu vlastně vše a stejně pořad po něčem prahnem.

10.07.2022 3 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Z pohledu dnešního čtenáře úsměvné.
Nejsem z toho úplně hotová, ale ani mě to neurazí. Lehké čtení pro zábavu.

05.07.2022 3 z 5

Osiřelec Osiřelec Mira Marcinów

Vzpomínky a útržky minulosti, vztah k matce v němž je kombinace velké lásky i malé nenávisti. Odloučit se vyžaduje velkou sílu a návrat ještě větší. Útržková forma je velmi zajímavá.

03.07.2022 4 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Kniha při necelých 200 stranách, kterou jsem četla celý týden.
Ze začátku zmatek poté jsem se zorientovala, děj dostal spád. Zajímavé slovní propojení. Kniha ve mě pomalu doznívá.

28.06.2022 4 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Magický realismus mi trochu dělá problém.
Krásný jazyk, popisy přírody, vůle žít.
Srovnat se s knihou mi pomohl až epilog.
Zulejka byla lepší.

21.06.2022 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Po přečtení jsem šla dát svému synu pusu a obejmout ho. A slibuji, že se budu víc usmívat.

13.06.2022 5 z 5

Poslední dvě kapitoly jsou velmi zajímavé. Vlastně celá kniha je zajímavá. KLDR je místo které netoužím navštívit, ale určitě je užitečné tyto informace sdělovat. Slepé zbožňovaní korejského lidu je nad mé chápání, ale oni vlastně nemají jinou možnost .
Audio

13.06.2022 4 z 5

Amáliina nehybnost Amáliina nehybnost Kateřina Rudčenková

Amáliina posedlost dopátrat se proč je to tak jak to je byla místy až otravná.
Nakonec to tam sama říká kdo nezažil nepochopí. Zaujala mě myšlenka “ do jaké míry je uklizený tvůj byt je mírou tvého promarněného času.”

11.06.2022 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Šťastný příběh tři sester.
Hodně lidi má negativní komentář, protože lidem se nechce uvěřit, že to mohlo takhle dobře dopadnou. Knihou se prolíná bolest, utrpení, ale i humor a naděje.

09.06.2022 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Četla jsem po Malince a krásné se mi to propojilo. Jazyk syrový, přímí, skutečný.
Vztah sester dvojčat a jejích životní křivdy, bahno vyplouvající na povrch. Drsná ale nádherná kniha.

30.05.2022 5 z 5

A stromy ve Vídeňském lese stále stojí A stromy ve Vídeňském lese stále stojí Elisabeth Åsbrink

Dokument X Román
Forma mě velmi zaujala, propojení dokumentu sceluje příběh.
Ansyntovka je vždy drsné téma čitelnou formou.
Audio

28.05.2022 4 z 5

Není to Šikmý Kostel, ale já to neočekávala.
Utrpení obyvatel jedné vesnice které se opomíjí. Zajímavou formou zpracované. Za touto knihou je hodně práce a je to na ní cítit.

26.05.2022 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Hodně témat, mateřská láska, adopce, paralelní vztahy ..
Některé postavy byly někdy na facku, ale aspoň si člověk uvědomí že život nejede podle jeho představ.
První kniha od autorky, ale určitě ne poslední.

22.05.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Oddechovka u které se nemusí člověk moc soustředit. Líbilo se mi , že styl humoru nikoho neuráží.
Pohled na výchovu ze strany muže je zajímavý a po pravdě moc takových chlapů neznám. (žádného) :-)

17.05.2022 4 z 5

Robinsoni a donkichoti Robinsoni a donkichoti Aleš Palán

Rozhovory vedené s empatií.
Krásné napsané s úžasnými fotkami.
“Až se ti promítne tvůj život, ať je na co se dívat.”

07.05.2022 5 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Čistá deprese. Sem tam probleskuje naděje.
Upřímnost. Dlouho jsem tuto knihu odkládala a ještě déle četla, ale nakonec to bylo docela dobrý.

03.05.2022 3 z 5

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

Jedna z povídek jako by byla přímo z mého života.
Toto je nejlepší kniha autorky. Břitký humor, u některých povídek překvapivé vyústění.

24.04.2022 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Dějová linie za mě dost dobrá.
Zapracování uměleckých témat mě potěšilo.
Určitě doporučuji.

23.04.2022 4 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Úsporně napsaná kniha kde není tak důležitý děj a místo, ale emoce. Něžné i krutě upřímné a zoufalé.

18.04.2022 3 z 5