martina.culik Online martina.culik komentáře u knih

Vraždy aristokratek Vraždy aristokratek Christine Trent

Předchozí díly obsahovaly více zajímavých informací o pohřebnictví ve viktoriánské době, což byl důvod, proč jsem po této sérii sáhla.
Příběh jako takový byl zajímavý, ale trochu mě rozčilovalo, že Violeta vlastně nic moc nedělala a vše se dozvěděla spíše náhodou než vlastním úsilím. Alespoň takový pocit jsem z toho nabyla.

01.11.2020 3 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Autorka patří mezi mé oblíbené, ale tato kniha byla taková nemastná neslaná. Celou dobu mi přišlo, jako bych ten příběh už někde četla. Děj byl pro mě předvídatelný. Naštěstí byla kniha útlá a četla se velmi rychle.

01.11.2020 2 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

V prvních dílech jsem měla problém s většinou hlavních postav, protože mi byly velmi nesympatické. Tento díl už na tom byl o něco lépe, ale pořád ještě to není úplně můj šálek kávy.

Vrah malých pastýřů Vrah malých pastýřů Douglas Starr

Kniha obsahuje spoustu informací o vývoji forenzních věd, a proto by si ji měli přečíst všichni zájemci o dějiny kriminalistiky.
Úplně mi nevyhovovala forma, kterou je psaná. Střídají se epizody ze života sérového vraha a episody z forenzních věd, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí.
Zajímavá fakta ale tento nedostatek poměrně dobře vyrovnávají.

01.11.2020 4 z 5

Alenčin sen aneb Jak funguje mozek? Alenčin sen aneb Jak funguje mozek? Maria Mazurek

Kniha je přínosná nejen pro děti. Ztvárnění je zajímavé a hravou formou poskytuje spoustu informací o mozku a jeho fungování.

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

K této sérii se ráda vracím, protože mě baví jak postavy tak děj.

"Modlitby lze nabídnout lacino. Od lidí vyžadují málo úsilí a od Boha hodně."

"Prasata se hodně pobodají lidem. Nebo možná lidé prasatům: málo přemýšlíme, jak draho nám zítra mohou přijít dnešní slasti."

31.10.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Přiznávám, že jsem po knize sáhla kvůli obálce a jen po letmém prolítnutí anotace jsem se rozhodla, že si ji musím přečíst. Vždyť se příběh odehrává v knihovně... Kdo by tomu mohl odolat?

Podle mě je kniha ideální pro ty, co mají rádi Jane Austenovou - romantika, historický Londýn... Kniha se četla sama a nevadil mi ani větší počet stran. Jen mně přišla trochu zvláštní změna v Animantině smýšlení v druhé polovině knihy.

Přesto mě bavily rozhovory a kromě jedné otravné lady mi byly sympatické i všechny postavy. Samozřejmě, že je hlavní hrdinka trochu naivní, ale to prostě patří k té době.
Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale co - dávám 5, sice to není úplně nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla, ale trefila se mi do nálady a skvěle jsem si ji užila, bez ohledu na pár nedostatků.

"Možná nebudu bohatá, nebudu mít vlastní kočár a nebudu si moct pořídit každého půl roku novou garderobu, ale veřejná knihovna je zdarma a tam budu určitě šťastnější než s nějakým tupým manželem v extra nóbl domě."

12.04.2020 5 z 5

Cesta růžového trojúhelníku Cesta růžového trojúhelníku Rudolf Brázda

Obsah je zajímavý a určitě stojí za to ho znát, ale forma není moc poutavá. Jedná se spíše o souhrn faktů, než beletristický román.

08.04.2020 2 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Skotsko v dobách Jacka Rozparovače - atmosféra výborná, příběh opravdu dobře napsaný. Není k tomu co dodat.

08.04.2020 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Někteří čtenáři mají problém s velkým množstvím postav, ale pokud čtete knihy ze série (Eriky a Patrika) postupně jako já, ani vám to nepřijde.
Určitě doporučuji číst knihy postupně, protože jinak je poměrně snadné se ztratit. Postavy se totiž prolínají současné i minulé. Prolínání současnosti a minulosti včetně pohledu od různých osob mi naprosto vyhovuje a proto knihy od Camilly Läckberg ráda čtu.

08.04.2020 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Sice jsem poměrně záhy měla podezření, co se vlastně stalo, ale přesto mě kniha bavila. Je to již několikátá kniha od autorky a opět mě nezklamala. Styl, kterým je kniha napsaná, kdy se střídá vyprávění od více osob, mi velmi vyhovuje a je zajímavé podívat se na stejnou věc i z jiného úhlu pohledu.

08.04.2020 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Příběh sám o sobě mě bavil, ale bohužel chování hlavních postav mi ve většině situací lezlo na nervy. Další knihy série nejspíš už číst nebudu.

08.04.2020 3 z 5

Správná volba Správná volba Nora Roberts

Přesvědčila jsem se, že mám od autorky raději standardní knihy, které mají i jinou zápletku, než že se dva potkají, nemají se rádi a nakonec spolu skončí nebo neskončí.
Trochu mě rušilo přeskakování mezi postavami, i když to pomohlo s vykreslením atmosféry. Za mě tedy fajn oddychovka, ale žádný hlubší dojem ve mě nezůstává.

19.03.2020 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Spousta bytostí z ruské mytologie ožívá v této knize a seznamujeme se s nimi stejně jako dívenka Vasja, která je jako jediná ve vesnici vidí, i když i ostatní na tyto bytosti věří. Než přijede nový kněz hlásat víru v jediného boha tak sugestivně, že lidé začnou zapomínat na své domácí démony a tím je oslabují.
Vasja mi se svou odvahou a odhodláním bránit svůj lid přirostla k srdci a ráda si přečtu pokračování, abych věděla, kam se její cesta bude ubírat.

23.02.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Podle ohlasů jsem čekala něco, co mi vyrazí dech.
Bohužel teď lituji, že jsem si knihu pořídila - lepší by bylo si ji jen půjčit.
Grafické zpracování je nádherné - černobílé zpracování s fotografiemi je výborně zvolené a koresponduje s textem.
Bohužel textu je v knize poměrně málo. Nevím, jestli je to překladem, nebo jsem jen autora nepochopila, ale některé texty mi přišly úplně o ničem. Za mě prostě spíše zklamání než nadšení.

23.02.2020 2 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Nemám moc ráda české romány z období totality. Tento mě ale chytl a nepustil.
Vyhovoval mi styl krátkých kapitol s úryvky dobových novin pro dokreslení atmosféry.

"Předsedo, Franta s Karlem nám přeorávají to jejich pole!" "Jaký jejich pole?" "No, myslím to jejich naše družstevní pole."

12.02.2020 5 z 5

Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Peter Carey

Před několika lety jsem viděla filmové zpracování této legendy. Knihu jsem vzala do ruky především kvůli čtenářské výzvě, ale trochu i díky filmu, který mě bavil.
Zhruba do poloviny knihy jsem zápasila sama se sebou, jestli mi to opravdu stojí za to, protože sloh, kterým je kniha psaná, mě trochu drásal na duši. Potom jsem si ale už nějak zvykla a i když se toho vlastně zase tolik nedělo, resp. se situace v podstatě pořád opakovaly, dočetla jsem do konce a jsem ráda, že jsem to zvládla.
Určitě doporučuji do knihy alespoň nahlédnout a přečíst si pár kapitol.

12.02.2020 3 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Kniha je bezesporu zajímavá, ale čte se těžko, když vám jsou obě hlavní postavy protivné. Alespoň já jsem s tím měla problém.

12.02.2020 2 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Kniha o tom, že minulost si vás najde, i když o ní s nikým nemluvíte a skoro jste na ni zapomněli.

12.02.2020 4 z 5

Padělatelé Padělatelé Bradford Morrow

Mám ráda knihy a vlivem seriálu, ve kterém byl hlavní hrdina padělatel, jsem podlehla zajímavé obálce a anotaci. Bohužel byly tyto dvě věci jediné zajímavé části z celé knihy. Dočetla jsem ji pouze silou vůle a trochu lituji, že jsem knihu prostě neodložila a nečetla raději něco jiného.

12.02.2020 1 z 5