misssicccka misssicccka komentáře u knih

Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže / Krákorám Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže / Krákorám Tereza Boučková

Tereza Boučková umí vyprávět, umí strhnout

30.11.-0001 3 z 5

Hodina tance a lásky Hodina tance a lásky Pavel Kohout

Kohoutův zajímavý pohled na židovské ghetto v roce 1944, tentokráte z druhé strany, pohled těch, kteří byli v ghettě nadřazenými a pohled dcery velitele ghetta, obdivovatelky a milovnice Vůdce, naivní pohled dívky, která si myslí, že to co dělá Vůdce má je odůvodněné, ospravedlnitelné a potřebné. Její pohled zůstává celkem nezměněn ani po letech, kdy už celý svět ví, jak to tehdy doopravdy bylo.

30.11.-0001 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

V podani Valerii Zavadske to musi byt pecka.
Bohuzel knizka neni uplne salek skveleho kafe pro me. Dukazem je, ze jsem ji na dva tri dny dokazaj odlozit. Pribeh je to skvely, silny. Je to vyborny napad. U me ale neco drhlo, asi ten fantasy svet. Babicka by treba rekla, ze jsou to fantazijni posuci ;)
Elsa je skvela a nejvic je jeji matka a Alf. Nejlepsi postavy.
Ale pan autor uz me dokazal vic potesit.

06.06.2024 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Asi chapu, proc je autor jednim z nejctendmjsím na Slovensku. Je to ctive, ma to spad, ma to napad.
Bohuzel ja na takoveto hororove pribehy moc nejsem. Takze me to prijde takove absurdni az usmevne. Ale definice strachu je skvela.

30.05.2024 3 z 5

Ester Ester Markéta Prášková

Nádherný a smutný příběh. Přesvědčivé dílo. Je to mé třetí setkání s autorkou a musím říct, že pociťuji to, jak autorka vyzrává a to mě velmi těší. Doufám, že progres bude pokračovat. Markéta Prášková začíná být pro mne sázka na jistotu.
Děkuji za audioknihy. Tato v podání paní Dany Černé byla exkluzivní. Ty předešlé jakbysmet.
Tato kniha byla pohlazením po duši, byť byla zoufale smutná, byla také plná naděje. Nemůžeme si myslet, že se takové věci neděly, děly a je potřeba si je opakovat, vtloukat je do hlavy našim dětem mnohem více než rodinné křivdy a předsudky.

23.04.2024 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Krasne a nadcasove.
Vypada to, ze to nejlepsi uz bylo napsano pred sto lety.
Nejen kralicek.

27.02.2024 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Temto kniham ja rikam "meducinka" tj. vhodne na rymicku, takova ne uplne duchaplna literatura, ktera se dobre cte.
Nektere pasaze byly zbytecne, nektere zbytecne zdlouhave a nebylo tam nic prekvapujiciho.

05.02.2024 2 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Mne se to libilo, ale priznam se, ze politicke a filozoficke pasaze mi nekolikrat privodily mikrospanek.
Jinak skvele, nadcasove, vtipne a roztomile, i kdyz tykajici se zasadnich veci.

24.01.2024 3 z 5

Sedmiramenný svícen / Legenda Emöke Sedmiramenný svícen / Legenda Emöke Josef Škvorecký

Krasa strida nadheru. Pan Skvorecky je pro mne sazka na jistotu. I kdyz ty sahodlouhe vety v Legende Emoke me trosku unavovaly. Ale vynahradila to podstata, ta zvitezila nad formou.

19.01.2024 4 z 5

Cesta Cesta Jack London

Ja jsem asi jeden z mala, pro koho jsou knihy Jacka Londona, utrpeni.
Tulaka jsem nedala, byt jsem se snazila hodne.
Cestu jsem se sebezaprenim docetla.
Je to jako chrlic slov.
Dve hvezdy davam prekladatelskemu kumstu, ne panu spisovateli. Nepopiram tim dokumentarni hodnotu dila, ale ta je pro me to jedine, co to muze prinest.

14.01.2024 2 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Ja jsem na rozpacich. Na jednu stranu vidim plus, ze je tam novy zemepisny uhel - Slovensko, Norsko, Svedsko.
Kniha je napsana ctive, presto obsahuje ponekud nudne pasaze. A takova hlucha mista. A pak je to takovy eintopf spolecenskych problemu. Napr. Vysvetleni vztahu matky a otce bylo uz takove krecovite. Je to plne smrti a bolesti, nalezu a ztrat.
Ale tri hvezdicky za splneny sen v padesati jsou asi super hodnoceni.

25.05.2023 3 z 5

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Dozvedela jsem se strasne moc noveho.
Trosku hure jsem se obcas orientovala v datech. Autori trosku predbihaji, tuknou a zase se vrati. Asi to jinak nejde, ale me to vadilo a rusilo.

22.04.2023 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Silny a drsny pribeh.
Smutny to osud jedme velmi chytre zeny.
Otrasa mnou vztek.
Je to dost podobne Alias Grace.

22.04.2023 4 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

To bylo tak skvele. Nedalo se od toho odtrhnout a to by uplne stacilo pouze to bez zapletky s dedictvim a hry na detektivy.
Rozhodne lepsi nez Balada o snech. Tesim se na dalsi autorciny pociny.

09.04.2023 5 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Vadi mi tam nektere "omilani" dokola.
Jinak je to stale takove odpocinkove cteni. Zatim ma serie spise klesajici tendenci, bohuzel.

03.04.2023 3 z 5

Přísahám a slibuji Přísahám a slibuji Ota Dub

Rozpaky.
Jak mam rada serial, tak kniha me nenadchla. Prilis dlouhe vety valici se jak rozbourena reka. Malo dialogu, o to vice hodne lyrickych monologu. Misty to bylo utrpeni, ktere koncilo upadnutim do spanku.
Vlastne se divim, ze se z toho vyloupl docela pekny serial.

02.04.2023 2 z 5

Matky Matky Pavol Rankov

Proste Pavol Rankov, nikdy me jeste nezklamal. Matky jsem si deset let setrila a udelala jsem dobre. Mezitim jsem se stala take matkou a tim ta kniha ma pro mndm urcite vetsi vyznam, nez by mela tehdy.
Nemam co vytknout. Snad jen tu silenou Lucii ;)

27.03.2023 5 z 5

Je těžké být lvem Je těžké být lvem Uri Orlev (p)

Za sebe davam plny pocet, skvely napad, vtipna, svezi oddychovka.
Ovsem ja bych ale netvrdila, ze je to pro ctenare od osmi let. To by musela byt to tema zpracovano jeste jinak. Ale starsi uz to daji a odnesou si z toho to, co maji ;)

13.03.2023 5 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Krasna knizka.

17.11.2022 5 z 5

Husa Líza a vánoční hvězda Husa Líza a vánoční hvězda Petr Horáček

Krasna knizka. Mala nadsena.

05.11.2022 5 z 5