monushka monushka komentáře u knih

Dívky na kopci Dívky na kopci Alison Belsham

Nová série s inspektorkou Lexi mě baví stejně jako série s Tatérkou. Dívky na kopci byly napínavé, čtivé, ale hvězdičku snižuji za těžko uvěřitelný konec. S radostí si však přečtu další Lexin případ.

26.05.2024 4 z 5

Špína Špína Barbora Bernátová

Druhý díl je stejně dobrý jako první. Na sériích mám ráda postupné seznamování se s hlavními postavami. David Meizner mi je sympatický. Těším se na jeho další případ.

06.04.2024 4 z 5

Žena s modrou hvězdou Žena s modrou hvězdou Pam Jenoff

Od spisovatelky jsem četla knihu Velitelovo děvče, které mě neoslovilo až tak moc, jak jsem ji myslela, že osloví. Ale Žena s modrou hvězdou byla úplný opak. Hltala jsem každé písmenko. Beletrizovaných příběhů z druhé světové války načteno dost, ale tento byl prvním, ve kterém se někdo schovával na dost netypickém místě. Moc se mi to líbilo.

06.04.2024 5 z 5

Šílená Šílená Louisa Treger

Beletrizované historické události či životopisy čtu ráda. Pokaždé mi rozšíří pohled na danou událost či osobnost a já vždy při čtení dohledávám konkrétní události ještě na internetu.

A tomu tak bylo i v případě Šílené, za kterou se dobrovolně označila Nellie Bly. Moc povedený životní příběh, který dokazuje, že pokud si člověk jde tvrdě za svým snem, splní si ho.

26.03.2024

Astrid Lindgrenová Astrid Lindgrenová Susanne Lieder

Pipi Dlouhá punčocha je má nejoblíbenější postava spojená s dětstvím. Jak knihu, tak film jsem zbožňovala a zbožnuji dodnes. Rovněž tak i Děti z Bullerbynu, jejichž dobrodružství v současné době prožívá i má mladší dcera.

Beletrizované životopisy čtu ráda, přiblíží nám onoho člověka ve světle "normálnosti". Kniha o Astrid Lindgrenové se mi moc líbila. Během jejího čtení jsem si nachystala všechny její knihy, které v naší knihovně máme a brzy se do nich začtu a vrátím se na chvíli do toho bezstarostného a dobrodružného dětství.

Obálka knihy je dokonalá!

16.03.2024 5 z 5

Šepoty Šepoty Ashley Audrain

Příběhy několika žen, které se v určitém momentě protnou. Líbilo se mi, že každá z žen je jiná a každá z nich má své "mouchy" a trápení. Od autorky si rozhodně přečtu i její předchozí román.

14.03.2024 4 z 5

Malé tečky světla Malé tečky světla Zuzana Švédová

V této povídkové knize se mi nejvíce líbila část o dětech a o knihobudce. Příjemná rozjímání o každodenních maličkostech, skutečnostech, radostech a úvahách.

20.02.2024 4 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

S sebou na dovolenou jsem si původně vezla jinou knihu. U mamky v knihovně mě však na první pohled zaujala obálka Devatenácti dopisů, tak jsem se nakonec pustila do ní. Jsem za to vděčná, protože tohle byl ten pravý odpočinkový román plný lásky a naděje, ačkoliv byl hodně naivní. Ale má romantická duše tleská. Přesně to jsem k odpočinku potřebovala.

16.02.2024 5 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Krásný příběh, do kterého jsem se ponořila tak, že jsem si přišla jako Dani. Je neskutečná představa, že by dvanáctileté děvče během války zůstalo závislé samo na sobě, bez rodičů. Ale věřila jsem autorce každé slovo. A četla jsem jako divá, až tak je kniha čtivá.

28.01.2024 5 z 5

Herbář vzpomínek Herbář vzpomínek Erin Litteken

Příběh plný vzpomínek. Více mě bavila dějová linka, která se věnovala historickým událostem na Ukrajině, konkrétně hladomoru. O tomto tématu jsem až doposud neměla tušení. Linka z dnešní doby mě moc nebavila, byla taková nedotažená a neemoční, z toho důvodu snižuji jednu hvězdičku.

27.01.2024 4 z 5

Ostrov panenek Ostrov panenek Jeremy Bates

Čekala jsem mnohem lepší duchařský příběh a místo toho dostala takovou nesmyslnou slátaninu. Bavil mě příběh Maríi, které mi bylo neskutečně líto. Ale partička na ostrově byla plná frajerů, kteří dávali světu najevo, že mají peníze a že jsou "někdo". Z partičky na ostrově mi byla sympatická pouze Elizabeth.

19.01.2024 3 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Přání! mě zaujalo svou anotací a krásnou obálkou. V poslední době přicházím na chuť fantasy a tato kniha (jako bonus psáno českou autorkou) se mi moc líbila. Hezky promyšlené. Rozhodně si přečtu i další autorčiny knihy.

14.01.2024 5 z 5

Zóna zájmu Zóna zájmu Martin Amis

Na můj vkus hrozně depresivní kniha. Sice mám z tohoto období přečteno hodně příběhů, ale v Zóně zájmu na mě tři střídající se vypravěči působili celkem chaoticky a nepřehledně.

14.01.2024 4 z 5

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Do této ságy a osudů hlavních hrdinů jsem se zamilovala již při čtení prvního dílu. Druhá kniha rovněž nezklamala. Příběh u mě opět vyvolal nespočet emocí

06.01.2024 5 z 5

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Silvia Arazi

Kraťoučká oddychovka na pár hodin. Na můj vkus byl příběh takový odfláknutý a nijaký.

22.01.2023 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Má druhá přečtená kniha od autorky. I když už dávno nespadám do kategorie young adult, příběh se mi líbil. Jedná se o takovou pohádku a kdo z nás nemá rád šťastné konce?

22.01.2023 4 z 5

Vůbec o nic nejde Vůbec o nic nejde Barbora Vajsejtlová

Oblíbila jsem si povídky. Ráda objevuji nové české autory tohoto žánru a paní Vajsejtlová se mi trefila do vkusu. Její povídková kniha je vtipná a ze života.

15.01.2023 5 z 5

Zahrada mého života Zahrada mého života Jitka Závodná

Má první kniha od paní Závodné a rozhodně ne poslední. Ráda čtu o životních příbězích druhých lidí.

05.11.2022 4 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Má první přečtená kniha s tématem LGBT. Na konci mi ukápla i slza.

05.11.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Nejsem cílovou skupinou tohoto románu. Myslela jsem, že knihu odložím, ale chtěla jsem se dozvědět, proč je tato kniha čtenáři tak opěvována. Mně tedy strašně vadila sprostá slova, kterých z úst hlavní hrdinky tryská opravdu hodně. A ať mi nikdo neříká, že ve 26 letech opravdu někdo mluví jako "dlaždič"? Líbil se mi až závěr knihy a prostředí ve kterém se příběh odehrává.

23.10.2022 3 z 5