n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Mnozí nedoletěli Mnozí nedoletěli František Loucký

Tak toto je mistrovský počin, soupis všech padlých našich letců ve druhé světové válce, včetně jejich fotografií, hodně smutné čtení

25.12.2019 5 z 5

Odkaz - Pravdivý příběh bratří Mašínů Odkaz - Pravdivý příběh bratří Mašínů Barbara Masin

Výborně sepsané osudy rodiny Mašínů, kteří nikdy nezůstávali stát stranou a vždy bojovali ze svého přesvědčení za tu svojí "správnou" věc. Velký obdiv přes Josefem Mašínem st., který jako jeden ze Tří králů dokázal hodně zatápět okupantům a stejně jako jeho synové, kteří se nebáli postavit další diktatuře.

Modrá rokle (komiks) Modrá rokle (komiks) Jaroslav Foglar

Když se spojí dva fenoméni jeden malířský a druhý spisovatelský, pak vznikne nádherný komiks

Špión, jemuž nevěřili Špión, jemuž nevěřili František Moravec

Vzpomínky Františka Moravce na meziválečné a poté válečné období. Popis fungování československých tajných služeb, verbování agentů, boj proti ostatním nepřátelským agentům a nakonec dramatický odchod do Velké Británie a hlavně výběr aktérů výsadku na okupovaná území a příprava atentátu na Heydricha. Velice čtivě a napínavě sepsáno

21.12.2019 5 z 5

Prvé písně Závišovy Prvé písně Závišovy Záviš (p)

Zpěvník Mistra Záviše, který potěší jeho fandy, kteří měsíc co měsíc navštěvují jeho koncerty a užívají si jeho básní a písní

24.11.2019 5 z 5

Malá encyklopedie ledního hokeje Malá encyklopedie ledního hokeje Karel Gut

Skvěle sepsaná encyklopedie a hlavně za mě velké plus, nechybí zde pochopitelně má milovaná Sparta, ale i má srdcová záležitost Slavoj Velké Popovice

24.11.2019 5 z 5

Příběhy tajemných a léčivých míst jižních Čech Příběhy tajemných a léčivých míst jižních Čech Otomar Dvořák

Nádherná kniha, co vás po přečtení donutí navštívit tyto krásné místa v jižních Čechách

21.11.2019 5 z 5

Zapomenuté české kostely – Po stopách umírající krásy Zapomenuté české kostely – Po stopách umírající krásy Tomáš Koutek

Krásná kniha, která člověka donutí k putování po zaniklých kostelích a zříceninách a poznávání krás zemí českých

21.11.2019 5 z 5

Zpráva o organizovaném násilí Zpráva o organizovaném násilí Vilém Hejl

Tohle by měla být povinná četba, aby mladá generace pochopila co jsou zač komunisti a že historie by se neměla opakovat

13.07.2019 5 z 5

Tisíc dolarů za Buffala Billa Tisíc dolarů za Buffala Billa David Hamilton

sice dost zjednodušený a jednostranný pohled na americkou občanskou válku, kdy vojáci Konfederace jsou zde všichni dojednoho vykreslováni v tom negativním obrazu, přesto dobře a napínavě napsaný western.

22.12.2018 5 z 5

Knihy krve I-III Knihy krve I-III Clive Barker

Poctivé hororové příběhy, kdy u některých se budete doopravdy bát. Barker se nebojí popisu surového násilí a brutality a to je dobře. Naprosto se ztotožňuji s výrokem Stephena Kinga "viděl jsem budoucnost hororu, nazývá se Clive Barker" .

22.12.2018 4 z 5

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Díky databaziknih jsem narazil na tuto skvělou knížku, za normálních okolností bych se k jejímu čtení asi vůbec nedostal. Nic takového jsem snad ještě nečetl, od začátku naprosto brutální nářez a akce, prostě parádní knížka, kdy princ Jorg jde za svou pomstou doslova přes mrtvoly. Žádné slitování jak s přáteli tak nepřáteli. Tahle kniha mě naprosto dostala

19.12.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Doufal jsem, že další díl série bude lepší než předchozí. Ano určitý posun zde je, Celaena je podrobena výcviku mezi vílami a učí se zvládat své magické schopnosti. Bohužel pro mě ani v tomto díle neztrácí nic ze své nesympatické povahy rozmazleného děcka. Co je pro mě naprosto nepochopitelné, proč musí spisovatelka dávat do románu homosexualitu.

23.04.2018 2 z 5

Josef František: Pokus o pravdivý příběh československého stíhače Josef František: Pokus o pravdivý příběh československého stíhače Jiří Rajlich

Výborná kniha o člověku, který pocházel z nádherné vesnice na Hané, byl to furiant, byl tvrdohlavý, byl svůj, byl svým způsobem neřízená střela, přesto skvělý člověk a skvělý stíhač. Tato země zrodila velké bojovníky, škoda jen jeho tak krátkého života

01.04.2018 5 z 5

My proti nim - Putování po nejvýznamnějších fotbalových utkáních světa My proti nim - Putování po nejvýznamnějších fotbalových utkáních světa Giles Goodhead

Kniha popisující největší fotbalová derby na světě, jejich atmosféru "nenávisti" proti soupeřům, bouřlivé fandění a euforii z vítězství či zmar z proher. Autor má pravdu v tom, že do fotbalu se hodně prolíná politika (Barcelona - Madrid) či náboženství (Celtic - Rangers) . Dobře popsaná atmosféra zápasů, kdy člověk z toho cítí mrazivé napětí.

31.05.2020 4 z 5

Magické střípky Magické střípky Andrzej Sapkowski

Jak mám rád knihy od Sapkowskiho, tak zrovna tato pro mě představuje lehké zklamání. Povídky, až na Maladie a Tandarei, mě vesměs moc nezaujaly. Neříkám, že jsou vyloženě špatné, ale asi jsem čekal něco jiného. Tím ale nechci říct, že bych Sapkowskiho zatracoval, naopak pro mě je to nadále jeden z nejlepších spisovatelů fantasy vůbec

12.05.2020 2 z 5

Kompletní encyklopedie piva Kompletní encyklopedie piva Berry Verhoef

Pro každého, kdo má rád pivo je tato encyklopedie jako dělaná. Najdete zde piva nejen z Česka, ale ze všech světových zemí. Takže pokud rádi cestujete a chcete poznat jiná piva, tak stačí nalistovat příslušnou zemi a navštívit nějakou hezkou hospůdku. Pravda je, že tato encyklopedie je již staršího data, proto třeba tady u nás nějaké minipivovary tam ještě nebudou, ale to nijak nesnižuje kvalitu této knihy

09.05.2020 5 z 5

Tomáš Rosický - Hvězdám v patách Tomáš Rosický - Hvězdám v patách Petr Halaburda

Memoáry Malého Mozarta, který se zařadil mezi legendy pražské Sparty, jehož kariéra mohla být mnohem úspěšnější nebýt jeho zranění. Moc hezká kniha plná krásných fotek toho fenomenálního hráče

04.05.2020 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák David Gemmell

Na Gemmelovi se mi moc líbí, že dokáže zasadit své příběhy do řekněme reálných dob. Rigantská sága podle mě lehce odkazuje na Skotsko a jeho nepokoje a boje proti angličanům a Gemmel do toho přidá špetku fantasy a magie. Vůdce horalů Havran musí spojit síly se svým nepřítelem, aby se postavili společně postavili mocnějšímu nepříteli, který ohrožuje všechny. Klasické vyvrcholení, kdy hrst bojovníků se postaví mocnější přesile. Důstojné završení rigantské ságy.

03.05.2020 3 z 5

Španělština pro samouky Španělština pro samouky Libuše Prokopová

miluju Španělsko a španělštinu a tato kniha mi umožnila aspoň jim trochu porozumět

30.04.2020 5 z 5