ninano ninano komentáře u knih

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Pěkná detektivka, zajímavá zápletka, i když by v začátku stačilo, aby se jedna z postav rozhodla jinak, a bylo by po celé Sittafordské záhadě :)

21.06.2020 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Čte se dobře, ale hlavní postava Jeffersona Wintera je jen stěží uvěřitelná a spíše z kategorie sci-fi.

18.06.2020 4 z 5

Náhradník Náhradník Nicole Lundrigan

Velmi zvláštní detektivka. Určitě nelituju času, kniha stojí za přečtení. Jsem zvědavá na další autorčinu knihu.

24.06.2024 4 z 5

Kdo schovaný není... Kdo schovaný není... Thomas Perry

Skvělé vystavěný příběh plný napětí, který vás chytne a nepustí, dokud nedočtete. 100% a doporučuji.

02.04.2024 5 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

Průměrná detektivka na téma "Peče celá země." Oddechové čtení, ale skutečný thriller vypadá přece jen trochu jinak.

11.02.2024 3 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Pěkný námět, první polovina knihy byla slibná, pak se ale tempo dost zpomalilo a přišlo mi to trochu překombinované. Ale i tak musím hodnotit celkem kladně. Docela dobrá česká detektivka.

27.12.2023 3 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Moje druhá knížka od autorky a opět žádné velké nadšení. Je tu patrný jasný záměr napsat tajemný thrillerový až hororový příběh tak, jak nám jej servírují mnohá zahraniční díla. Autorka se pokusila takový příběh zasadit do českého prostředí a ono to moc nefunguje. Kateřině Karolové se celkem dobře daří nastínit zajímavé téma, ale horší jsou ty konce, které se nepodařilo lépe a hlavně logicky dotáhnout. Ale musím pochválit obálky - ty jsou skvělé.

04.12.2023 3 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Autorův styl se mi prostě nelíbí. Nevím, jestli to tak mám jen já, ale z jeho knih mám pocit, že autor píše hlavně na efekt a díla postrádají větší hloubku, takže po mně sjela, aniž by zanechala hlubší stopu. Styl na mě působí jako zmatečné, rádoby umělecké vrstvení slov.

02.12.2023 2 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Na doporučení jsem zkusila novou autorku. Bohužel tohle není můj šálek kávy, ale neříkám, že si v tom někdo nenajde zalíbení. V podstatě nevím, co tady pochválit. Možná jistou odlišnost ve stylu psaní od podobných knih.

26.11.2023 3 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Kniha o dětské obrně a nezměrné lidské vůli.

21.11.2023 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Tak trochu Jaroslav Foglar v moderním hávu.

19.11.2023 3 z 5

Zapomenutá dívka Zapomenutá dívka Karin Slaughter

Slušná detektivka, které by ale přispělo trochu zkrácení. Závěr je ale strhující. Takže za mě 85%

27.10.2023 4 z 5

Více mě bavil první díl, ale od četby neodrazuji, určitě si kniha své čtenáře najde.

22.10.2023 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tady bylo těch nesmyslů a prohřešků proti logice tolik, že musím jít proti proudu, a vůbec z toho nemám špatné svědomí.

28.08.2023 1 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Solidní tuzemská detektivka od v současnosti asi nejvíce čtené české -"detektivkářky". Oproti jiným detektivkám mi tu ale schází více smysluplné policejní práce a tady byl navíc i závěr s konečným vysvětlením trochu moc "na hraně".

07.08.2023 3 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Kniha mě neskutečně bavila, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Velmi oceňuji i autorčinu znalost prostředí.

07.08.2023 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

V knize jsem se ztrácela a obecně nejsem příznivcem příběhů, kde si vrah chce prohrávat s vyšetřujícím policistou.

28.06.2023 2 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Autorka psát umí, ale knize by prospělo výrazné zkrácení. Takto je tempo příliš pomalé a příběh je tím pádem hodně rozvláčný.

18.03.2023 3 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Úžasná historická detektivka s vynikajícími popisy místa i středověkého života. Tahle je navíc skoro strašidelná a hodně tajemná.

06.03.2023 5 z 5

Bestie z Tamberku Bestie z Tamberku Jaroslav Velinský

Kvalitní tuzemská detektivka. Jaroslav Velinský umí psát velmi poutavě a jeho postavy i dialogy jsou vždy uvěřitelné a reálné.

05.02.2023 5 z 5