ninano ninano komentáře u knih

V temnotě V temnotě Mike Omer

Napínavé, čtivé, bohužel hodně nereálné.

26.09.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Skvělý originální úvod, ale postupně se to trochu rozvolnilo a závěr už byl skoro nethrillerový. Chris Carter má lepší tituly.

26.09.2021 4 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Ve své době to byly jedny z nejlepších detektivek, které u nás vycházely. I v dnešní době si je ale ráda znovu přečtu. Smrt favorita je první z celé řady detektivek s dostihovou tématikou.

20.09.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nuda...hrozilo, že knihu nedočtu.

20.09.2021 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Číst Mornštajnovou je v současné době v literárních kruzích téměř povinností :-) Autorka rozhodně psát umí, přesto Listopád nedosahuje kvalit její asi nejlepší Hany.

20.09.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napínavé a čtivé. Zajímavý konec, ale přece jen mi k udělení plného počtu něco chybělo.

18.09.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha se čte celkem dobře, ale snaha o šokující překvapení je zde trochu za hranicí uvěřitelnosti a jde trochu proti logice. Od této autorky existují lepší počiny.

18.09.2021 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tato kniha patří(alespoň u mě) k těm, které předchází snad díky masivní reklamě velká pověst. Očekávání pak jsou větší, než skutečná kvalita. Nebylo to vyloženě špatné, ale existuje mnoho méně nápadných titulů, které jsou úrovní mnohem výše.

22.08.2021 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Kniha se četla moc hezky, určitě si autorku ještě vyhledám, ale přece jen mi to přišlo chvílemi dost za hranicí uvěřitelnosti.

22.08.2021 4 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Detektivka se mi líbila. Sice si nedovedu představit, že by v reálném životě takto probíhalo vyšetřování vraždy, ale vzhledem k tomu, že jde o českou autorku, dávám plný počet hvězdiček.

09.08.2021 5 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Opět na scéně super nadčlověk Reacher. Je to taková "pohádka" pro dospělé, ale čte se to celkem dobře.

27.06.2021 4 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Přestože jsem se trochu spletla, obvykle tento druh "špionážní a politické" literatury nevyhledávám, musím konstatovat, že mě kniha chytla. Forsyth prostě psát umí.

27.06.2021 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Velmi dobrý příběh od mistra tohoto žánru. Tuším, že kniha se dočkala i několika filmových verzí.

05.03.2021 4 z 5

Mechanické piano Mechanické piano Kurt Vonnegut Jr.

Klasika s celkem mnohokrát zpracovaným tématem zatím z oblasti sci-fi-

17.12.2020 5 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Tak tohle nebyl můj šálek kávy. Přišlo mi to celé příliš překombinované a postavy se chovaly nereálně. Ale soudě dle zdejších ohlasů si kniha své čtenáře najde.

09.12.2020 2 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud...:) Ne, docela napínavé čtení.

02.10.2020 4 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

2 hvězdičky dávám za snahu. Jinak to na mě působí, jako když žákyně 9.třídy zkusí napsat "strašidelnou povídku." Postavy, dialogy naprosto mimo. Takhle se snad dnes nemluví ani na Moravě. A to nerozpitvávám nereálnost příběhu a nepřehlednost závěrečného vysvětlení

24.08.2020 2 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Vynikající thriller, pouze závěr je trochu přitažený za vlasy. I tak ale dávám plný počet.

20.08.2020 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Napínavé, čtivé, přesto tomu něco do pěti hvězdiček schází. Jefferson Winter je na mě trochu moc superman.

20.08.2020 4 z 5

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Vynikající povídky s překvapivým závěrem.

02.07.2020 5 z 5