Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Muž bez tváře Muž bez tváře Caimh McDonnell

(Audiokniha)
Asi jsem také čekala o něco více vtipnější knihu, i když místy to vtipné bylo, to zase ano, jen občas to šlo trošku moc na dřeň.. Samotný děj mě také moc nechytl, ale Filip Švarc je skvělý, skvěle se poslouchá a dodává humoru více šťávy :-) No, další díly si asi zatím nechám ujít..

16.06.2023 3 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Jako, co si budeme povídat, kniha - příběh není pro každého.. Je to jedna velká destruktivní horská dráha emocí, které vlastně nenávidíte, ale i tak musíte číst dál.. Chování Eliase a pak následně Kennetha bylo příšerné, výměna rolí, rozestup 5 let. Ano, láska dělá s lidmi divy a každý se s ní "pere" po svém, ale tady to bylo hodně toxické, jak po vztahové stránce, tak i vlastně doslova.. hodně hodně drog. Ale i tak mě kniha pohltila a jako, co má znamenat ten konec??!! Nevím, zda mám být nešťastná, nebo nasr..á!!

15.06.2023 5 z 5

Psanec Psanec T. M. Frazier

Miluju tuto sérii! King mě uchvátil, Bear jde v jeho stopách :-) Je to temné, brutální, sprosté, bolavé, ale k**va skvělé! Doufám, že se dočkáme dalších dílů.. i když to tak trvá :-))

31.05.2023 5 z 5

Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

(Audiokniha)
Skvělá kniha, skvělé zpracování, skvělý interpret a autor!
Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, hodně historek, ale i krutou pravdu. Tento obor (vlastně celé lékařství) je obdivuhodný, smekám před těmito profesemi. Těším se na další knihu, obor letectví a na to jsem opravdu také moc zvědavá :-)

16.05.2023 5 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

(Audiokniha)
Tušila jsem, že to nebude nic lehkého, ale teda takhle depresivní a vlastně bolavý příběh jsem nečekala.. pocity manželky a mladinké "naivní" milenky.. Nevěra byla, je a bude a každý se s ní vypořádává po svém, když se na ni přijde. Není žádný vzorec, jak se by každý měl zachovat. Hynek je naprostý sobec, Anna naivní mladá studentka, která věří (jak už to vždy bývá), že bude jen s ní.. a pak je tu Lucie, pro mě v tomto trojúhelníku "nejsilnější" osobnost. Je to nelehké téma, ale vždy je svým způsobem řešitelné...

14.05.2023 4 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Jako jo, psycho to bylo, ze strany matky a že Val to všechno snášela. Tohle by se v rodinách dít nemělo, ale bohužel, děje se to denně a z toho je mi hodně smutno. Ale jinak já ani nevím, odvařená z toho nejsem, jdu tady proti proudu, měla jsem spíš pocit, že se tu snaží napodobit jiné autory. Pachatel mi byl jasný už asi od půlky knihy, takže žádný wau efekt se nedostavil. Jediná sympatická osoba je Igor :-) Ale jinak samozřejmě obdivuji naše české autory, že dokáží psát a utvořit příběh.

19.04.2023 3 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Milostný román poznamenaný tragédií.. Střelba na škole je opravdu něco šíleného, strašného, trauma na celý život pro ty, co přežili. Ale když pominu tuto tragédii, je děj knihy i jaksi předvídatelný, téma všeobecně ohrané. Každý se s tím vyrovnává po svém a opětovné shledání po několika letech vezme za své. Finn a Liv se mi líbili. Jen jsem asi i čekala trošku větší drama ohledně Finna a jeho práce. Prostě mi tam něco chybělo, abych mohla dát plný počet.

16.04.2023 4 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

(Audiokniha)
Trošku jsem váhala, zda do této knihy jít a jsem hodně mile překvapena, jak mě poslech bavil. Interpretace výborná a "zápletka" originální, čekala jsem, co se z toho všechno vyvrbí, ale takový konec jsem nečekala, až mě úplný závěr dokonce i dojal. Jsem ráda, že to je smyšlený příběh, nevím, zda bych si dokázala připustit tento "dar" a že je mezi námi tolik zrůd. I když...

15.04.2023 5 z 5

Černý telefon a další příběhy Černý telefon a další příběhy Joe Hill (p)

(Audiokniha)
Mám ráda knihy - audioknihy s povídkami a tuto řadím mezi ty lepší. Sice mi úplně chlupy hrůzou či napětím nestály, ale poslech se mi líbil :-) ... interpretace všech zúčastněných je na jedničku.

11.04.2023 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Hodně emotivní díl, i jsem si poplakala, jak mě to chytlo za srdce... na jednoho člověka - človíčka je toho moc, moc problémů, moc trápení... ale Charlie a Nick spolu vše zvládnou, jsou to zlatíčka :-)

31.03.2023 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Charlie s Nickem jsou miláčkové, moc krásný komiks a super obrázky :-)

30.03.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

(Audiokniha)
K Josie a jejímu vyšetřovacímu týmu se vždy ráda vracím a nové případy si nenechám ujít... Akorát mi přijde, že to úplné nadšení už není takové, jako u prvních dílů. "Matčin hrob" už asi nic nepřekoná :-) Ale i tak je to opravdu velmi povedená série a v podání Jitky Ježkové naprosto skvělé!

11.03.2023 4 z 5

Byli jsme tu vždycky Byli jsme tu vždycky Filip Titlbach

Pro mě velmi zajímavá, poučná a informativní kniha. Určitě by si to měla přečíst spousta lidí...

14.02.2023 4 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Ach ta školní léta... Úplně jsem se vrátila v čase a užila si každou stránku knihy. A teda ten konec?! Bude nějaké pokračování?? Já ho nutně potřebuju! Elena je skvělá holka, každý v jejím věku dělá "vylomeniny", prostě to k této éře života patří. Tadeáš mě vlastně ani nepřekvapil a věřím, že Elena pro něj hodně znamená, jen prostě je v blbém "frajerském macho" věku :-/ Já jsem spokojená, mám ráda příběhy ze "školních a studujících" let, první lásky, trápení, radosti...

04.01.2023 4 z 5

Tajemný pan Frost Tajemný pan Frost Sylvia Day

Miluju sérii "Crossfire", o to víc jsem byla překvapená, že jsou do tohoto příběhu Eva s Gideonem okrajově "zapletení" :-) Celou dobu jsem si říkala, proč Teagan trpí depresí a závěrečná studená sprcha vše objasní. Vše zapadne na své místo, jak už je zde zmíněno. Garret je samozřejmě úžasný a vše s ním prožíváte. I když je to malá a útlá kniha, obsahuje vše, na co jsem u Sylvie zvyklá. Sylvia Day je prostě má srdcovka v tomto žánru a nedám na ni dopustit.

31.12.2022 5 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

(Audiokniha)
Larsi, Larsi... ty jsi fakt magor :-))) Ale jsi náš a my tě fakt "žerem". Nechci se stále opakovat dokola, ale opět povedený díl, až jsem se opět obávala, kam až je Lars schopný zajít.
Prozatím všech pět dílů jsem si dala hezky za sebou, abych se s Larsem nemusela loučit, ale teď budu netrpělivě očekávat další díl.

30.12.2022 4 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

(Audiokniha)
Moc krásná obálka knihy a už podle anotace jsem si říkala, že spíš budu z příběhu smutná... Co vám budu povídat, celou dobu se mi svíralo srdce a ne jednou slza ukápla.
"Sněhová sestřička" si mě naprosto získala.

03.12.2022 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

(Audiokniha)
To zase byla jízda... I když mě v tomto díle Lottie štvala asi nejvíc, ale jak se blíží konec a rozuzlení, už ji beru na milost a věřím, že vztah s dětmi bude jen a jen lepší... No ale jako ten konec ?!! Tomu se říká šokující odhalení a Lottie má opět mou plnou pozornost. Lukáš Hlavica je skvělý interpret a vůbec mi tu nevadí, když je hlavní postava žena, že ji čte muž... Tak nějak to tu sedí jako prdel na hrnec :-) Další moc povedený díl a já jsem zvědavá, co dalšího si na nás spisovatelka připravila, jelikož psát rozhodně umí.

30.11.2022 5 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

EKK... mantra totálního šílenství! Šílenství, které vás totálně pohltí, rozdrtí a nepustí... Králové jsou temní, nemilosrdní, navykoví, brutální... ale naprosto sexy a věřím, že v každé ženě se skrývá tato temná zvrácená stránka, která by si to všechno také maximálně užila... stejně jako já... Amo, jsi naprostá bohyně, sice šílená, ale jsi a já tě za to zbožňuju!

25.11.2022 5 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

(Audiokniha)
Další setkání s Olivií a Tomem a opět velmi povedené. Ani jednomu dílu zatím nemám co vytknout. Nikdy do poslední chvíle neuhádnu, jak to všechno bylo a jen napnutě čekám, jaké bude celé rozuzlení případu. Místy mi až běhal mráz po zádech, ať už ohledně rasismu nebo skoro závěrečné scény s porodem. Jak už jsem zmiňovala, každá postava je jiná, ale zároveň se všichni doplňují. Těším se na další díly a na opětovné "slyšení" skvělé dvojice - Martin Stránský a Anita Krausová, sedí jim to výborně :-)

12.10.2022 5 z 5