Prateri komentáře u knih
Rosemary má děťátko - hezky to zní, o to víc člověka překvapí, když děťátko vystrkuje růžky. Kniha uváděná jako horor - na mne to tak moc nepůsobilo. Knihu jsem přečetla s chutí. Byla jsem zvědavá, jak dlouho bude trvat, než se Rosemary kontrolka v hlavě rozbliká.
Film jsem neviděla, kniha stačí.
Čtivost zaručena. Odložit knihu se mi vůbec nedařilo. Otřesný děj, čekáte únik. Fyzicky utečete, ale duše zůstává v zajetí. A kdo za tím vším stojí a proč?
Někdo asi tušil, já ne. Protože jsou lidské bytosti, u kterých něco takového je proti mému chápání.
Bella - zrůdná žena. A žila. S přívětivým úsměvem rozvíjela své podnikání, ze kterého mrazí. Pokud by to byla jen fantazie spisovatelky, tak něco takového se mnou nehne, ale skutečná existence takového monstra mě omráčila. Vyšetřující metody na počátku 20. století byly nedostačující, a tak se milá Bella, "zdrcená vdova žalem", vykecala ze všeho.
Přečteno za chviličku, při které jsem se pobavila. Aforismy čtu, jen když na ně narazím. Koupit knihu aforismů mne nikdy nenapadlo. Tak teď ji mám a pohled na ženy z této stránky stojí za to - vtipné, humorné, souhlasné ( s některými nesouhlasím :-).
Děkuji, pane Lechu, za knižní přátelství i za aforismy.
Jak se to říká? Nehoda není náhoda. Tak tady to platí. Nebyla to náhoda a nám se rozjel příběh psychopatky a její oběti. Chytrá a šikovná Kathy, že by včas neodhalila, co se na ní chystá, se mi moc nezdálo. Ale tak krásně se to četlo.
Otřesená jsem, ale dočetla jsem, i když v jeden moment jsem uvažovala o tom, že knihu odložím. Lidé přestali být lidmi, soucit zmizel, pomocná ruka žádná, jen ruce se zbraní v ruce - ruce krvelačné. V Čechách. Pořádně vyděšená jsem si musela říct - je to kniha, je to kniha. Všechno vypadalo tak skutečné, krajina, lidé, Ale zaplať pánbůh, zatím je všechno tak, jak má být.
Kletba, která vede ke zločinu. Vždy jsem si myslela, že se musí vyslovit, hodit ji na někoho, aby fungovala. Musí k tomu vést velká nenávist. V knize Dceřina kletba fungovala skrytě a táhla se s rodinou. Zasahovala do životů, život i brala. Vyšetřoval Tomáš má velké starosti, že by také kletba?
Obrazová publikace hrdinů mého dětství. Milovali jsme je všichni. Stačí mi nyní zaslechnout jen hudbu, která provází filmy o náčelníkovi Apačů, a jsem zase malá holka, která v tu chvíli zapomíná na svá léta.
Sto let starý příběh a dost dobrý. Za to prohibice moc dobrou službu v Americe neudělala. Nezákonné palírny rostly jak houby po dešti, rostla i konkurence se smrtícími praktikami. Do toho se vrací z I. světové fešný kovboj, potká se s fešnou vdovou a romantická zápletka je na světě. Pak tam paní Brown šoupla i pár zločinců, nějakou tu vraždu, zkorumpované představitele - je tam toho spousta, abychom se nenudili.
Klekánice - o berličce hnáty křivé, ale tady je křivý něčí charakter. Lásku střídá nenávist, krutý trest za ponížené ego. Pátraní kriminalistů odhalí staré promlčené vraždy, ale budou souviset se ztracenou holčičkou? Rozuzlení vyděsí.
Mně se stále nedostává slov. Co je to za národy, které donutí děti bojovat? Děti si mají hrát, být šťastné a veselé. Zajistit to je povinností nás dospělých. Když už při své nedokonalosti si musíme lámat krky, tak děti do toho zatahovat je zločin.
Děvčátko China si prošla peklem se samopalem připraveným střílet, ale kdyby jen připraveným - hračka to nebyla. Otřesná kniha.
Kniha z knihovny, kterou jsem chtěla původně vrátit bez přečtení. Byla by to chyba, veliká chyba. Šílenec v akci - brutalita šílená. Následky mučení žen jsou devastující. Detektivové jsou sympatická dvojka - tak to v knihách je, nesympatie u hlavních vyšetřovatelů by čtenář netoleroval.
Kniha patří do série, dalším dílům se bránit nebudu.
Knihy Sandry Brown mám všechny, kromě teda těch vyloženě romantických. Ty mne vůbec nenadchly. Zdá se mi, že takové paní spisovatelce moc nejdou.
Ale ty vícestránkové to je jiná káva. Tajnůstkáři sice také nepatří k tomu nejlepšímu, ale čtivost je zaručena. Tajemství táhne, tajnůstkářů je tam fůra a Arden, která se snaží vypátrat, co se před mnoha lety stalo, je šokována odkrytou skutečností. Já teda taky - a to hlavního padoucha známe od začátku, úhoř jeden slizkej je to.
Sharon J. Bolton čtenáře nezklame. Je prima, že se opět vrátila na řeku Temži k naší sympatické policistce Lacey. To je jiná káva, než byly knihy Rakvář a Travič.
Hloubka nenávisti zasahuje ženy a nejen ty úspěšné. Nenávist se začíná šířit jako lavina. V dnešní době internetu věc snadná. Negativní zkušenosti mužů se ženami vyústí v nenávist, kterou stačí jen trochu popíchnout a malér je na světě. Někde jsem četla, že nenávist je třeba oplácet láskou. Tak nevím - v tomto případě by byla marná lásky snaha.
Vlaštovky z Černobylu - tragédie černobylské elektrárny, která se táhne do dnešních dnů, a detektor radiace nepřestane pípat ani pro generace příští. To je jedna hrůza, zmanipulování lidí, falešné ukázky života - to snad se Sovětským svazem táhne od doby stavění Potěmkinových vesnic v 18. století.
A pak tu máme vraždy - nevyřešené v době výbuchu atomové elektrárny a vraždy současné - to je druhá linie knihy.
Kniha vás nenechá vydechnout. Srdce trne nad osudy lidí kolem Černobylu.
Tajemství krve to také, ale co tajemství hlavy? Jedno zranění a život se všem otáčí vzhůru nohama. Někomu stůně tělo, jinému zase duše - a to je potom masakr.
Patřím mezi ty čtenáře, kteří si knihu užili, protože mně se vždycky líbí, že v knize je vše možné. V životě sice také, ale náprava pokaždé možná není. Vyhýbám se knihám podle skutečné události.
Zaklínač patří mezi celoročně čtené nebo poslouchané knihy. Jsem ho vyzkoušela také (čtenářská výzva). Zaklínač Geralt - skvělý. I přestože se živí likvidací všech možných potvor, není to nájemný vrah, kterému je jedno, koho sprovodí ze světa. Měl čest v těle a dobré srdce a má i moje sympatie.
Pěkný šmodrchanec. A zase jsou v tom děti. Pět hvězdiček nedám, čtyři jsou ažaž.
Kniha působí tísnivě (na mne), jestli to byl účel, pane Fitzeku, tak se vám zadařilo.
Gusel Jachina je mistryně vyprávění. Nečtete, to žijete. Je vám zima, nemáte obuv, nemáte oblečení. O jídle se vám jen zdá, jedete nekonečnou pouští... Nekonečný je Sovětský svaz, světová válka skončila, ale zuří v této zemi válka občanská, všichni jsou proti všem, všeho je nedostatek. Bože, ty nebohé děti - co to je za vstup do života? Taková beznaděj. Při četbě vás napadne, zda něco takového se může vůbec srovnat. Nešťastná země, nešťastní lidé.
Ztracené děti mi vadí. Nadšená jsem závěrem knihy, když se dítě vrátí do života. Malého chlapce hledají všichni, hledají i ti, co vědí i víc než ostatní. Neztratil se jen chlapec, předcházela tomu i smrt ženy. Je to temné, přikryté sněhem a léta běží.
Někdy pomůže náhoda, překvapí i motiv. Další pěkné čtení od pana Freemana.