roso.mak roso.mak komentáře u knih

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Šašku, to u vás pořád tak prší?
Ne můj pane, někdy i přestane. To když začne sněžit.

04.02.2020 5 z 5

Kasino Infernale Kasino Infernale Simon R. Green

Pozor toto není poslední kniha série, jen poslední prelozena!

Ale je to hravé a napínavé.

22.01.2020 4 z 5

Ženy, které příliš milují Ženy, které příliš milují Robin Norwood

Vzdy jsem byla pragmaticka a k strhujicim emocim neduveriva. Samozrejme dobre rodinne prostredi je zaklad, jak zjistite po precteni. A i pro me, ktera vzyva rovnocenost, to bylo zajimave a poucne pocteni.

21.10.2019 5 z 5

Dějiny Irska Dějiny Irska Theodore William Moody

Zacatek trochu zmateny v prechodech mezi kapitolami, ale rychle se to vylepsi.

06.08.2019 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

To, do psí nohy, někdo nemohl napsat už dřív, že těch knih bude sedm? Zase jsem rozečetla něco, co bude trvat léta, než to autorka dopíše. Končím. Počkám si, až bude hotovo a pak to přečtu celé najednou.

23.06.2019 3 z 5

Dívka na klíček Dívka na klíček Paolo Bacigalupi

Člověk by potřeboval tahák na všechny ty postavy, nehledě na to, že jeden nebo dvě příběhové linky by se klidně mohly vypustit.

Ale líbí se mi, že žádný z hrdinů není ani dobrý ani zlý - jsou prostě typicky lidští a také to má moc pěkný konec - žádný hollywood a přitom uspokojivý.

23.06.2019 3 z 5

Nenechte se odradit tím, že jste se o ní učili ve škole, vážně to stojí za přečtení. A je to tenké!

Je zajímavé, jak může být kniha z lágru tak strašně pozitivně vyprávěná. Zvlášť autorem, který by sám měl být hrozně zahořklý, když tam sám strávil osm let jen za to, že byl tak drzý a přežil.

23.06.2019 5 z 5

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii kolektiv autorů

Vyčerpávající seznam návodů z nichž jsem většinu neznala a mnohé vyzkouším.

11.06.2019 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Jedna z těch lepších od Agáty. Nechybí sice tajemný cizinec z minulosti, ale tentokrát nefunguje jako deus ex machina. A kdo je vrah, vás nakonec určitě překvapí.

12.05.2019 5 z 5

Matča Matča Nick Kilby

Pokud jste jako já, a chtěli jste si půjčit knihu hlavně o tom, jak si matchu připravit, předem upozorňuji, že tomu se kniha věnuje přesně čtvrt strany. Zbytek je kus pěstování a historie a většinu knihy zabírají líbivé obrázky a recepty, kam všude se dá matcha nacpat.

08.05.2019 3 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Neagituje, pouze předkládá fakta - ha, ha, ha.

Ne, nestanu se vegetariánem, ani veganem. I když musím přiznat, že i mě tato kniha v lecčem dostala. Ale rozhodně to vysvětluje, proč maso ze supermarketu chutná tak hnusně. Zvlášť část o cíleném nasákávání kuřat "fekální polévkou" mnohé vysvětluje.

08.05.2019 4 z 5

Tyranie okamžiku Tyranie okamžiku Thomas Hylland Eriksen

Ano, opravdu je to kniha hodna zamyšlení. Není asi nic s čím bych s autorem nesouhlasila. Nicméně, kniha je tenká a mohla by být ještě tenčí. Na mě tam bylo příliš "vycpávacích keců" ve kterých hlavní myšlenky trochu zapadají.

08.05.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Napsáno bylo mnoho. Já bych jen ocenila, aby v této ne úplně tenké knize, bylo více o daném světě a jak funguje. Zas tak moc se toho tam vlastně neděje.

23.04.2019 4 z 5

Výbor z díla Výbor z díla Heinrich von Kleist

Z hlediska zachycení doby, hodnotné. Z hlediska čitelnosti do naší doby... Nechci kritizovat "časem prověřené autory", ale pro mě to byl kýbl nudy. o to víc, že u první z nich se jedná o divadelní hru téměř bez obsahu.

23.04.2019 1 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Více bych ocenila, kdyby byly fejetony srovnané trochu víc časově, ale jinak to bylo zábavné a lehké čtení.

08.04.2019 3 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Už jsem byla do příběhu začtená, takže jsem se do čtení nutit nemusela. Reálie už jsou ujasněné, postavy nepřibývají.

08.04.2019 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Čte se dobře, snadno a rychle. Nápad je moc hezký, moc se mi líbilo nehollywoodské rozuzlení všech příběhů, byť ne s nešťastným koncem. Musím přiznat, že ke konci jsem měla tendenci knihu trochu urychlovat, ale rozhodně jsem se nemusela ke čtení nutit.

08.04.2019 4 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Tahle kniha je dokonalá. Jak pro dospělé, tak pro kohokoliv od 10 let výš. Moje top kniha.

26.03.2019 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Autorce se podařilo vytvořit to, o co se autorky romancí marně pokouší - skutečného tragického hrdinu. Akorát, že kdyby to psaly dané autorky, hrdina by musel zůstat tajemný. Zde je naopak hodně ukecaný.

Musí být. Reálie světa jsou poměrně složité, byť dobře podané, takže se v tom ztrácet nebudete. Ale nutno říct, že se mi díky tomu do knihy těžce začítalo. A protože kniha nebyla ničím jiným vlastně špatná, nápad se mi hodně líbil a hodnocení čtenářů hraničí se superlativy, dočetla jsem do konce. A musím říct, že mě kniha nakonec zaujala natolik, že se těším na další díl.

26.03.2019 4 z 5

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard

Milý komiks s občas hodně trefnými poznámkami. Zvlášť, co se tety Fiony týče.

26.03.2019 3 z 5