TinaBookBlog Online TinaBookBlog komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Gazely jsem četla hned po knize "Prvok, Šampón, Tečka a Karel" a kniha je za mě mnohem slabší.
Vypráví nám o třech ženách (své skupince říkají Gazely), které se znají s Prvokem a spol. Mezi knihami je tedy lehká návaznost.

V knize je odvyprávěn jeden týden ze života žen. Místy se situace protnou, místy každá jede sama za sebe. Najdeme zde tedy 3 části, které se postupně věnují Heleně, Karolíně, Šárce a část čtvrtou, která shrnuje víkend každé z nich.

Za mě to bylo zprvu nudné a do čtení jsem se nutila. Až někde za polovinou mě příběh začal více zajímat.
Šokovalo mě i jednání žen v některých situacích - hlavně tedy moment s králíčkem (ne, normální matka se takto prostě nezachová). A tím, že jsem knihu četla hned po předcházejícím díle, narazila jsem i na chybu (Prvok najednou má 4 dcery, místo 3 dcer a vytouženého syna).
No, knihu bych spíše nedoporučila.

25.03.2024 2 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Česká detektivka, která má takovou tu klasickou zápletku, ale ne tak jednoduché rozplétání.

Ema postrádá svou kamarádku a nechce se smířit, že by jen tak zmizela. Do toho je nalezeno tělo ženy a to vše se točí kolem jedné vesnice a dvou hlavních vyšetřovatelů.

V příběhu je opravdu spousta postav, které se k případu nějakým tím způsobem přichomejtnou. Na můj vkus je těch jmen až příliš a některé nejsou vůbec podstatné.
Na konci je vše rozpleteno a vysvětleno a tak čtenář vlastně ani nemusí nad ničím přemýšlet. Detektivka je to čtivá, ale za mě ji k dokonalosti ještě chybí.

11.10.2023 4 z 5

Jak málo stačí, aby vznikl příběh. Navíc příběh, který je skvělý. King dokáže z maličkostí udělat něco! I přesto, že se vše točí kolem malé holky, točí se to zajímavě!
Jednoduché, zajímavé, čtivé.

24.12.2021 4 z 5

Rodina v podkroví Rodina v podkroví Lisa Jewell

Zajímavé, nečekané a místy předvídatelné. To je kniha "Rodina v podkroví". Místy se mi tajil dech, jindy jsem si řekla, že to jsem přesně čekala nebo naopak.
Kniha se čte sama. Za mě je to spíše oddychové čtení, i když příběh oddychový není vůbec. Příběh vypráví 3 lidé. Jeden z toho je vyprávěn retrospektivně. Nicméně, vyprávění je členěno na kapitoly, takže to čtenáře nemate.

28.06.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi těžko se kritizuje kniha, ve které je skutečné utrpení lidí. Nejprve jsem chtěla dát 4⭐, pak jsem se ale zamyslela - knih o holocaustu jsem četla už víc a četla jsem mnohem lépe zpracované příběhy.

Děj se nevleče, příběh je čtivý a čte se velmi lehce. Kniha se dá bez problémů přečíst za jeden den. Příběh je o lásce, která přežila to nejhorší, ale nebude vás to nutit brečet. Mě osobně spíš chytil za srdce "Doslov".

Přes půl roku jsem čekala, až se k této knížce v knihovně dostanu a stále nic. Tentokrát jsem tedy musela zvolit e-knihu, kterou vím, že už si víckrát nepřečtu, ale čtení určitě nebylo ztrátou času.

21.06.2020 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Dobře se čte. Velice spjato s dnešní dobou.

05.01.2014 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tato kniha ve mně vyvolala mnoho emocí. Smutek - ten jsem prožívala nejčastěji, radost, rozčílení atd. William Styron velice zajímavě přecházel ze současného děje do minulosti. Tato kniha byla první, při které jsem brečela. Doporučuji si i přes délku knihy přečíst. Velice zajímavé a poutavé čtení!

24.11.2013 5 z 5

Ursulina Ursulina Brian Freeman

Prequel ke knize Hluboký sníh nám vypráví příběh Rebeccy, mámy Shelby Lake (s níž se potkáváme právě v knize Hluboký sníh). Dozvídáme se o jejím životě a hlavně o legendě o Ursulině. V knize jsou také objasněny vraždy a hlavně se zde dozvíme, proč Rebecca Shelby opustila.

Kniha je napsána neuvěřitelně čtivě a procítěně. Závěrečná část knihy byla pro mě naprosto šokující a plná emocí. Autor píše opravdu skvěle!
Pokud jste nečetli Hluboký sníh tak to nevadí, ale rozhodně její přečtení doporučuji. Obě knihy jsou skvělé.

27.08.2024 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Rozhodla jsem se vrhnout na tuto knihu, která měla opravdu neuvěřitelné promo. Polovina lidí jí opěvuje a polovina se k ní staví negativně. Já po přečtení patřím do "negativní skupiny".

Dáša (která nikdy nemluví sprostě) má dvě děti, žije v nespokojeném manželství, ve kterém se dusí a je utlačovaná. Její nově nabyté alter ego Daisy (které vulgarismy nevadí) se schází s drogovým dealerem Jakubem, občas si dá nějakou drogu a oddává se každodennímu sexu.
No, a to je vlastně celý příběh... Dáša neví, na kterou stranu se vydat. Skáče sem tam stejně tak jako kapitoly v knize.

Kniha je sondou do nešťastného manželství, zbabělosti, výmluvách a obhajování se. Výhodou knihy je, že i přes tento děj se čte opravdu rychle a svižně. Druhá polovina knihy byla za mě o něco málo povedenější, ale celkově to na mě působilo špatným dojmem a knihu rozhodně nemohu doporučit.

14.11.2023 2 z 5

Život Perryho jsem nikdy příliš nesledovala, ale samozřejmě jsem taktéž postřehla některé jeho úlety. Jelikož ale mnoho lidí knihu doporučovalo, rozhodla jsem se jí nyní také přečíst.

Čtení to bylo opravdu autentické, bez příkras a sebelítosti. Perry nám odvyprávěl svůj příběh, který byl ve znamení drog a alkoholu. Jeho závislosti zničily jeho vztahy a provázely ho po celou dobu jeho kariéry.

Nesedl mi styl psaní. Ano, není to žádný spisovatel, ale skákání sem tam a neustále opakování informací mi prostě při čtení vadilo. Díky knize ale nahlédnéte do života hvězdy, která už bohužel žádné další filmy/seriály nenatočí. Tím jeho vyprávění nabírá úplně jiný rozměr...

04.11.2023 4 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Od autora jsem četla jeho novější knihu "Temná tajemství", která se mi moc líbila. Takže jsem se rozhodla se podívat i na jeho knižní prvotinu. No, rozhodně to nebyla chyba.

Lukáš se potýká s problémy jak v soukromém tak profesním životě. Pro zpestření si rozhodně stáhnout aplikaci Ukaž mi a bojovat o schůzku s tajemnou Královnou. S ní se nesejde jen tak každý, ale pouze vítěz měsíce, který splní mnoho úkolů. Jediné po čem Lukáš touží je setkání s Královnou a je pro ní ochoten udělat cokoliv.

Nestačila jsem zírat, jaké úkoly Lukáš plnil jen aby se sešel s tajnou neznámou. Vyprávění je drsné, vulgární a naprosto bez zábran. A to rozuzlení, to byla síla. Rozhodně doporučuji.

15.10.2023 5 z 5

Ghúl Ghúl Brian Keene

Kniha je plná nestvůr, které se skrývají pod zemí, ale i na zemi. Také je zde spousta krve, nechutností, fyzického utrpení a psychické bolesti dětí.

Děj plyne nerušeně, ale není za mě plný očekávání a místy se ztrácí napětí. Někdy jsem se nestačila divit, co vše autor vymyslel. V knize je ale také velmi silná dějová linka patologického chování. Stojí za přečtení.

08.09.2023 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Čtení o zvláštní rodině, která má spoustu problémů a mnoho tajemství. Rodinná psychická nepohoda je hlavním tématem knihy. Bylo zajímavé postupně tato tajemství odhalovat. Když jsem ale četla anotaci, očekávala jsem trochu jinačí knihu.

Kniha se čte úplně sama, což je u této autorky obvyklé. Četla jsem se zaujetím, ale vlastně nemám pocit, že mě kniha nějak extra okouzlila nebo, že se dostavil "wow efekt". Hoover vás ale dokáže natolik vtáhnout do děje, že prostě čtete a čtete - já to dala za jeden večer.
Uznávám, že je zvláštní napsat o knize, kterou jsem přečetla za jeden večer, že mě neokouzlila, ale něco tomu prostě trochu chybělo...

17.06.2023 4 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Perfektní! Od předmluvy až do samého konce jsem hltala každé slovo. Byla jsem neuvěřitelně napjatá jak vše bude pokračovat a tím se dostala do módu "ještě si přečtu jednu kapitolu".

I když je kniha rozsahem trochu delší, rozhodně jsem se nenudila. Vypravěči se střídali, ale vše velmi dobře na sebe navazovalo. Kapitoly opět kratší, což mně vyhovovalo.

Čím více jsem se blížila závěru, tak tím jsem měla více a více otázek. Rozuzlení mi přineslo šok a další otázky. Nakonec ale vše do sebe zapadlo. Rozhodně doporučuji! Fitzek je prostě za mě mistr!

25.03.2023 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Nemůžu říct, že by mě to nadchlo. Knihu přečtěte během chvíle, ale upřímně, ve mně to nic nezanechalo. Přečetla jsem si to, toť vše.
Nemyslím si, že je to náhled na povolání zdravotního personálu. Spíš se dle mě jedná o jednotlivé starosti a příběhy lidí, kteří ve zdravotnictví pracují.
Plusem je, že příběhy jsou napsány čtivě.

26.11.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Druhá kniha, kterou jsem od této autorky, přečetla. Můžu říct, že i přes necelých 500 stran, kniha nepostrádá napětí a čte se velmi příjemně.
Autorce se podařilo mě totálně zamotat. Byla jsem přesvědčená, že vím, kdo je hlavní padouch už od začátku. Pak jsem si řekla, "aha, takže takhle to je", pak zase "aha, takže jsem měla pravdu". Takto stále dokolečka. Tudíž za mě, velmi povedené a doporučuji.

27.02.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Po dlouhé době jsem přečetla knihu za jeden jediný den, i když měla téměř 400 stran. Po každé kapitole jsem byla prostě zvědavá, co příjde dal.

Autorka si skvěle prohrála s atmosférou a díky tomu jsem byla tam, kde byla hlavní postava. Je pravda, že posledních 100 stran bylo asi trochu víc přitažených za vlasy, i tak ale se kniha četla skvěle. Byl to prostě zajímavý a napínavý příběh, který mě nenechal knihu odložit na další den. Nečekejte ale žádný horor.

08.02.2021 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Nikdy jsem zatím nečetla příběh z Osvětimi z pohledu dítěte, a už vůbec ne z "rodinného tábora". Samozřejmě jako v každé knize s touto tématikou je všude smrt a smutek. Autor, ale odvedl skvělou práci, nejen stylem, kterým knihu napsal, ale naštěstí si dal i práci a dohledal, co se stalo s některými lidmi z příběhu.

Myslím si, že kdyby byla kniha tak o 100 stran kratší, určitě by to nevadilo. Věřím, že autor chtěl toho předat co nejvíce, ale některé pasáže a informace považuji za zbytečné. Určitě ale oceňuji závěr knihy.

I když jsou v díle pasáže, které, jak jsem psala, považuji za zbytečné, tak určitě si nemyslím, že čtení této dlouhé a smutné knihy bylo ztrátou času.

30.01.2021 4 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

No, můžu říct, že na začátku mě kniha neskutečně nudila (chvílemi jsem se dokonce přistihla, že jsem nevnímala, co jsem četla). Když se ale dostanete k samotnému příběhu, začne být děj zajímavější.
Nakonec jsem tedy byla zvědavá, co a jak, ale nemůžu říct, že by tato kniha byla mým TOPem. Jsem ráda za doslov, protože se čtenář dozví, proč je vlastně kniha napsaná tak, jak je. A musím uznat, že záhada, která celý tento příběh provází, je opravdu záhadou.

17.08.2020 3 z 5

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Výborná kniha! Velice čtivá a zajímavá. Knihu jsem přečetla jedním dechem a mohu jí jenom doporučit.
Od tohoto autora to byla moje první kniha a určitě si od něho ráda přečtu více.

11.02.2018 5 z 5