uxor uxor komentáře u knih

Zmizení princezny Zmizení princezny Jaroslav Velinský

Představuji si pana Velinského v nebi sedícího u táboráku a když zrovna nehraje na kytaru, tak vypráví další příběhy Oty Finka. Andělé zapomínají na svoje povinnosti a schovaní za obláčky se chichotají laskavému humoru. Nejvyšší to vše vidí, ale i on si jistě rád poslechne mistrně spřádané příběhy. Posílám po větru pohlazení a díky.

18.09.2024

Pokání bratra Cadfaela Pokání bratra Cadfaela Ellis Peters (p)

S každou knihou s bratrem Cadfaelem jsem prožila krásné chvíle natřikrát. Když jsem se dočkala pokračování. Když jsem jí četla a ...Když jsem si při čtení pochutnávala na čokoládě cote d or s blanšírovanými mandlemi. Musím si to zopakovat.

Záhada čínského hřebíku Záhada čínského hřebíku Robert van Gulik

Knihy pana van Gulika jsou jako knedlíčky jiaozi plné vůni a chutí staré Číny. Četli byste a četli, jedli byste a jedli, ale porce jsou malé.

Mosazná postel Mosazná postel Jaroslav Velinský

"Finkovka" a čokoládový dort s malinami. Dokonalé.

18.09.2024 5 z 5

Hercule Poirot: První a poslední případ Hercule Poirot: První a poslední případ Agatha Christie

Fish&chips - smaženo na sádle. Nadýchaný obláček tresky a tlusťoučké, dobře osolené hranolky, pár kapek octa. Delicious. Právě takové jsou i knihy Agathy Christie.
Herkule Poirot by měl na tuto anglickou pochoutku jiný názor. Dégoutant!
Děkuji paní Christie, před mnoha lety jsem se začala učit francouzsky, protože v prvních vydáních vašich knih Hercul ještě často mluvil rodným jazykem a mě štvalo, že mu nerozumím. Pak jsem záviděla kolegovi, že čte vaše knihy v originále a začala jsem s angličtinou. I takhle může ovlivnit čtenáře všemi opovrhovaný žánr detektivek.

Živá minulost Živá minulost Veronika Martinková

Nevím, proč mě napadl jablečný závin plný sladkých jablek, skořice, rozinek a nahrubo nasekaných vlašských ořechů, to vše v tenoučkém těstě. Podáváno se zmrzlinou a šlehačkou. Dokonalý poměr ingrediencí v moučníku i v knize. Delikatesy.

Palác na jezeře Ču-An Palác na jezeře Ču-An Frédéric Lenormand

Jedna hvězda za odvahu nechat se lynčovat milovníky soudce Ti. Také knedlíček jiaozi, ale rozvařený, slizký, mezi hůlkami proklouzne a spadne pod stůl. Tam také patří i s knihou.

19.09.2024 1 z 5

Mrtvá budoucnost Mrtvá budoucnost Veronika Martinková

Děkuji, díky vám se moje angína stala snesitelnější. Slovy milovníka orchidejí: "Uspokojivé".

18.09.2024 5 z 5