vanilka231 vanilka231 komentáře u knih

Pán hor 6 Pán hor 6 Hana Marie Körnerová (p)

Poslední díl a já bych klidně brala i další...i když v nejlepším se má přestat...je pravda, že skoro každý díl byl hodně podobný, ale zato každý byl originál. Nádherná sága, krásně se to četlo...a ten konec...díky těším se na další knihy autorky;

03.04.2021 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Uff, po prvním stránkách jsem myslela, že jsem snad nic horšího nečetla, ale jelikož nemám ve zvyku od knihy odcházet, dočetla jsem. Ke konci už to tak hrozné nebylo, dokonce dám i dvě hvězdy, ale za mě rozhodně nejslabší knihy autorky.

20.01.2021 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Málokterá kniha mě dojme, ale tady mi na konci opravdu tekly slzy... nádhera. Za mě naprosto famózně napsaná kniha, nádherné vybarvení přírody a příběh malé Kyi od jejího dětství, tleskám a dávám plný počet.

16.12.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

To jako fakt?? Tenhle konec?!! Bez vysvětlení co bylo v jámě a epilog?? Brandon? A konec? Jako takhle otevřenou knihu bez nějakého rozumného a pořádného vysvětlení jsem nečekala, trochu hard ne..???? Za mě kridak o 100 procent lepší

09.09.2020 2 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Kornerova je záruka kvality, co napíše stojí za to.
Dům u tří borovic nebyla výjimka.
Čtivé, romantické, napínavé, četlo se to samo.
Za mě plný počet a určitě doporučení.

26.08.2020 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Liane jako autorku mám ráda, všechny její knihy jsem přečetla jedním dechem, ale tahle za mě teda ne. Od začátku jsem se nemohla zacist, četla se těžko a ani dějově mě to moc neupoutalo. Takže tentokrát za mě bohužel ne.

25.06.2020 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Právě dotčeno... Upřímně nevím jestli se mi líbila nebo ne... Je pravda, že jsem byla zvědavá na konec jak to dopadne, ale že to dopadne takhle... konec nečekaný, ale super, že Clear bude schopna pro roli udělat opravdu cokoli..
"trvalo by hodiny, než byste vykrvacela"
... To jsem fakt nečekala...
Takže průběh knihy zvláštní, pointa dobrá, konec super... Za přečtení určitě stojí, ale že by to byla pecka, to se říct nedá.

15.04.2020 3 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Nádherná kniha... Četla se sama, nešlo se odtrhnout.
Ten konec jsem docitala se zatajenym dechem.
Vřele doporučuji, jako všechny knihy autorky.

10.04.2020 5 z 5

Na jedné lodi Na jedné lodi Mary Higgins Clark

Mary patří mezi moje nejoblíbenější autorky, četla jsem od ní všechny knihy. Ale tahle je podle mě opravdu nejslabší...za mě se fakt nepovedla. Četla se dobře, ale ten děj je fakt předvídatelný od začátku.

24.03.2020 2 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Nooo... Moje první kniha od této autorky a už teď vím, že rozhodně ne poslední.
Krásné a zároveň smutné... Na poslední stránce z úryvku deníku jsem měla dokonce slzy v očích.
Za mě velké doporučení.

08.03.2020 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Tak tohle je naprostá spisovatelská senzace, úžasně napsaná kniha! Já v závěru skoro ani nedýchala, jak se blížil konec. A upřímně jsem celou dobu přemýšlela co se s Ptáčkem stalo, ale tohle by mě ani ve snu nenapadlo. Super, tuhle knihu opravdu vřele doporučuji. Krásné prolínání všech časových linek, skvělé!

28.02.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Za mě super, nemohla jsem se odtrhnout a četla skoro jedním dechem.Doporučuji. I ten konec stal za to.

17.02.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Četlo se to skoro samo, fakt výborně napsáno, prolínání roku 86 a 2016 super, ale ten konec s hlavou v batohu??? Dočetla jsem před pár hodinami, ale tu hlavu vstřebávám ještě teď....

22.01.2020 4 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Wau, tak tohle pro mě byla pecka! Tak rychle jsem už dlouho žádnou knihu nepřečetla. Četlo se to samo, jedním dechem, nešlo se od toho odtrhnout. Konec mě překvapil, mile, i přes to že byl smutný. Tleskám Agnes její knihy zbožňuji a tahle se fakt povedla.

15.11.2019 5 z 5

Cukrová panenka Cukrová panenka Laura Lane McNeal

Za mě doporučení... Četla se lehce a přesto s očekáváním... Nemám ráda pokračování u dobrých knih, ale tady bych klidně uvítala, jak Ibby žila dál svůj dospělý život.

31.10.2019 4 z 5

Sloni žijí do sta let Sloni žijí do sta let Miroslav Zikmund

Četla jsem vydání ke 100 výročí pana Zikmunda a to ještě na základě čtenářské výzvy, ale musím napsat, že jsem za to nesmírně ráda.
Krásně napsaná a hlavně s lehkostí, doplněná nádhernými fotografiemi. Za mě určitě stojí za přečtení.
A díky čtenářské výzvě za to, že nabízí i tento typ knih!

19.08.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Upřímně.... Nevím co napsat, ještě se mi po přečtení knihy nestalo, abych neměla co říct... Nevím... Kniha se četla sama, jedním dechem, skvělé prolínání Emmy a Jane, ale mám pocit, že mám prázdno. Nevím jestli se mi kniha líbila nebo ne, mám z ní rozporuplné pocity, na jednu stranu byla dokonalá, ale na druhou..... Nevím opravdu nevim....

17.07.2019

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Noo... tak za mě nejlepší kniha autorky.
Klobouk dolů, že psala ze svého vlastního života... Nádherná kniha a zároveň hrozně smutná... Chvilkama jsem až tajila dech a bála se stejně jako Lily. Krásně byly vykresleny pasáže pro Ellen.
Za mě plný počet a doporučení!

26.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodně silná kniha...
Měl by si jí přečíst úplně každý.

18.05.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Teď jsem dočetla poslední řádek, zavřela knihu a přemýšlím jak slovy popsat co všechno se mi honí hlavou... Nenechazim ta správná slova, protože tohle bylo něco tak dokonalého, že jsem snad nic lepšího dosud nečetla. Klobouk dolů paní Mornstajnova.

17.03.2019 5 z 5